Majstrovstvá sveta

Fínsko – Lotyšsko

3:2

koniec po predl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

30.05.2021, 19:15 • Arena Riga • Skupina B • Jiří Michal (@mysak_9), Daniel Krátký cz

Tipsport: 1.5 6.05 5.17

Je konec, Lotyši neskutečně smutní, jelikož zbývaly pouhé čtyři sekundy do konce prodloužení tohoto velmi napínavého a pěkného utkání. Lotyši vykazovali od první třetiny dobrý pohyb a po zásluze drželi s Finskem krok. jako první se sice trefili Finové zásluhou Saku Mäenalanena, odpovědí jim ale byl zásah Martinše Dzierkalse. Ve druhé třetině Lotyši polovinu periody tlačili svého soupeře, branku však nevstřelili, a tak šli opět do vedení Suomi zásluhou Iiro Pakarinena. Lotyši věděli v posledním dějství, že musí vyrovnat a jejich snaha se jim vyplatila, jelikož šest minut před třetí sirénou vyrovnal opět Martinš Dzierkals a zadělal na pořádné drama. Oba celky měly ještě před závěrečným hvizdem spoustu šancí, ani jedna ale nebyl využita. Přišlo tak na řadu prodloužení, které bylo skoupé na větší šance, přesto jsme se některých dočkali. Ta největší však přišla až čtyři sekundy před koncem nastaveného času a to na straně Finska, když Anton Lundell krásnou kličkou překonal, do té doby perfektně chytajícího, Janise Kalninše a vystřelil Finům druhý bod. (21:38:57)
Nejlepším hráčem Lotyšska byl vyhlášen autor obou branek Martinš Dzierkals. Na druhé straně dostává ocenění Iiro Pakarinen.

64:56

64:56 Anton LUNDELL - 3:2

64:56

Finsko právě vstřelilo branku!
Pouhé čtyři vteřiny před koncem prodloužení rozhodl bekhendovým blafákem na minimálním prostoru ANTON LUNDELL. Krásná akce Finů v závěru přinesla nakonec týmu Suomi vítězství. Asistence: Olli Määttä.

64:44

Arttu Ruotsalainen se vydal dopředu, ale byl zastaven. Následně střílel Anton Lundell, ale Kalninš skvěle chytá!

64:28

Andris Džerinš vypálil od modré, Sateri vyráží.

64:09

Anttila se ocitl v dobré šanci, mířil na semafor, ale Kalninš předvedl skvělý zákrok. Indrašiš mu zoufale skočil do střely, ale nezblokoval ji.

63:44

Dopředu se vydal Janis Jaks, který ještě nahrával Robertsu Bukartsovi, jenž ale z bezprostřední blízkosti minul!

63:18

Lotyši teď trochu uklidnili hru, kdy drželi puk vcelku dlouhou dobu za brankou.

62:44

Niko Ojamäki se dostal do dobré šance a několikrát dokázal i dorážet ovšem Kalninš je dnes naprosto fantastický!

61:58

Roberts Bukarts střílel a Saterimu puk vypadl! Ovšem ani jeden z hráčů nebyl dostatečně rychlý.

61:37

Nyní pro změnu puk na hokejkách Lotyšska.

61:13

Tony Sund si vyměnil puk s Arttu Ruotsalainenem, který se pokusil projít až před Kalninše, ovšem lotyšská obrana ho zakončit nenechala.

60:18

Finové nadále drží puk, Lotyši drží rozestavení.

60:10

Puk má Olli Määttä a zajíždí s ním do útočného pásma.0450

60:01

Lotyši nadále drží vcelku dobrou šanci na čtvrtfinále! Po šedesáti minutách hrají s Finskem nerozhodně, a tak vítěze bude muset rozhodnout prodloužení nebo případné nájezdy. Ve třetí třetině skóroval za domácí Martinš Dzierkals a určil tak dosavadní skóre.

3:2

Góly a asistencie: 4. Mäenalanen (Anttila, Tiivola), 36. Pakarinen (Pokka, Innala), 65. Lundell (Määttä) – 19. Dzierkals, 54. Dzierkals (Dārziņš, Sotnieks)

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Sund, Seppälä, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Tiivola, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, J. Karjalainen, Turunen.

Lotyšsko: Kalniņš (Punnenovs) – Balinskis, Rubins, Sotnieks, Cibuļskis, Freibergs, Zile, Skvorcovs, Jaks – Krastenbergs, Abols, Keninš (C) – Dārziņš, Dzierkals, Indrašis (A) – Karsums, Rēdlihs (A), Džerinš – Marenis, Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.

Rozhodca: Bruggeman (USA), Fraňo (CZE) – McCrank (CAN), Oliver (USA)