06.06.2021, 19:15 • Finále • Daniela Mesíková

66:26

66:26 Nick Paul (CAN) - 2:3

66:26

Kanada dala gól!
V 7. minúte predĺženia padá rozhodujúci gól! Kanaďania síce prehrali buly v obrannej tretine, no vystihli následnú fínsku prihrávku, vyrútili sa dopredu, dostali sa do prečíslenia dvoch proti jednému, NICK PAUL prihral Brownovi, ten mu prihrávku opätoval a Paul už zakončoval do prázdnej brány.
Asistencia: Connor Brown

52:37

52:37 Adam Henrique (CAN) - 2:2

52:37

Kanada využíva presilovú hru už po 18-tch sekundách a vyrovnáva na 2:2! Brown poslal strieľanú prihrávku pred bránu z pravej strany, puk si spracoval Comtois a zadovkou pomedzi vlastné korčule prihral ADAMOVI HENRIQUEMU, ktorý nemal problém skórovať do odkrytej brány.
Asistencie Maxime Comtois, Connor Brown.

45:27

45:27 Petteri Lindbohm (FIN) - 2:1

45:27

Fínsko dalo gól!
Nousiainen preniesol hru na ľavú stranu, odkiaľ zápästím vystrelil PETTERI LINDBOHM a strelou na lapačku prekonal Kuempera! Sallinen prešiel popred kanadského gólmana a dokonale mu zaclonil výhľad. Fínsko vyhráva 2:1!
Asistencie: K. Nousiainen, M. Ruohomaa

24:30

24:30 Maxime Comtois (CAN) - 1:1

24:30

Walkerova strela sa po jemnom teči Browna odrazila od tyčky a od Koivista späť do hry, priamo k MAXIMOVI COMTOISOVI, ktorý puk potom dopravil do opustenej fínskej svätyne. Je vyrovnané – 1:1!
Asistencie Connor Brown, Sean Walker.

08:57

08:57 Mikael Ruohomaa (FIN) - 1:0

08:57

Prvý gól finále strieľajú Fíni! Kaski tesne udržal útočné pásmo, nato výbornou prihrávkou vyzval MIKAELA RUOHOMAA, ktorý si puk sám pred bránou spracoval a v páde zakončil ponad Kuemperov betón!
Asistencia: O. Kaski

2:3

Góly a asistencie: 9. Ruohomaa (Kaski), 46. Lindbohm (Nousiainen, Ruohomaa) – 25. Comtois (Co. Brown, S. Walker), 53. Henrique (Comtois, Co. Brown), 67. N. Paul (Co. Brown)

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Kaski, Määttä, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.

Kanada: Kuemper (Hill) – S. Walker, Ferraro, Power, Stecher (A), Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Henrique (C), Co. Brown (A), Mangiapane – Vilardi, Bunting, Comtois – Danforth, N. Paul, Pirri – Foudy, Anderson-Dolan, Hagel – Perfetti.