Francúzsko – Bulharsko

3:0

koniec (1:0)

08.06.2021, 21:10 • Stade de France • Adam Dořák cz

Francie měla herní převahu i ve druhém poločase. V něm nakonec ještě dvakrát změnila skóre. Bulharsko si vypracovalo za celý zápas jen jednu dobrou šanci, která mohla skončit vyrovnávací trefou na 1:1. Nutno však říci, že Francie měla hru zcela pod svou kontrolou po celý zápas. Na blížící se EURO, se tak domácí celek naladil hladkou výhrou. (23:05:06)
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 9:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:8.

90+3

90+1

Nastavení spíše z povinnosti, vzhledem k častým střídáním. Nastavený čas činí tři minuty.

90

90. Olivier GIROUD - 3:0

90

Francie právě vstřelila branku!
Tak přece ještě v poslední minutě přišla další radost na stadionu. Ben Yedder využil zaváhání obrany Bulharska a přihrál na nabíhajícího OLIVIERA GIROUDA, který vstřelil svou druhou branku v dnešním zápase. Asistence: Wissam Ben Yedder.

88

Domácí zahajují další jednu ze svých postupných kombinací, ale před branku Naumova už se tolik nehrnou.

87

Domácí celek bude nyní chtít dohrát poslední minuty v poklidu a bez nějakého potenciálního zranění.

86

Lze říci, že o vítězi dnešního přátelského zápasu je rozhodnuto. Bulharsko se příliš před Llorise během zápasu nedostávalo a bylo by velkým překvapením, pokud by v závěru zápasu nějakým způsobem dramatizovalo zápas.

84

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Tolisso, přichází Sissoko.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mbappe, přichází Ben Yedder,.

83

83. Olivier GIROUD - 2:0

83

Uklidňujíc branka je na světě. Pavard vyslal střílený centr z pravé strany, na který si naběhl OLIVIER GIROUD, který jen nastrčil nohu a tečoval míč do sítě. Asistence: Benjamin Pavard.

82

Hráči Bulharska jsou rozestaveni na hranici šestnáctky a snaží se nepustit soupeře dále k brance.

81

Giroud před branou tečoval přihrávku Pavarda, ale v tísni minul prostor mezi třemi tyčemi.

80

Nyní už má opět míč pod svou kontrolou mužstvo Francie.

79

Karageren se dokázal po pravé straně dostat až do blízkosti vápna, kde předal míč na svého spoluhráče. Nakonec se ještě ve vápně dostal k míči a podařilo se mu zpoza obránce zakončit. Míč se odkutálel jen kousek vedle levé tyčky. Tohle bylo snad nejnebezpečnější zakončení Bulharska v celém zápase.

78

Hosté chvíli drželi míč na půlící čáře, ale stačila kratší přihrávka a už mají míč domácí.

76

Druhý poločas nám nepřináší tolik šancí na straně domácích, jako v prvním poločase. Hráči Francie se spíše více "mazlí" s míčem, než by jednoduše stříleli na branku.

75

Snaha o vzdušný centr do vápna, na který si počíhal Naumov. Nutno říci, že centr byl o trochu delší, než potřeboval nabíhající hráč.

74

Domácí celek nyní drží míč na svých kopačkách a přesouvají hru centry z levé strany na druhou.

73

Francouzi nyní operovali s míčem v těsné blízkosti branky, kdy chtěli doslova míč dostat do sítě, jak se říká, až do kuchyně. Nakonec poslední přihrávka neprošla.

72

Mbappe nyní byl faulován Antovem a jeho tým bude rozehrávat míč na polovině hrací plochy.

71

Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Jankov, přichází A. Hristov.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Turicov, přichází Karageren.

70

Dvacet minut hry nám ještě zbývá dokonce zápasu a časté střídání nám kouskuje hru, která ztratila ten spád z prvního poločasu.

69

Dembele se pokoušel vystřelit, ale trefil jen blok dvou bránících hráčů Bulharska, které bude nejspíše opět střídat.

68

Na rohový kop si doběhl Naumov a ten zachytil míč do svých rukavic.

67

Další postupný útok Francouzů nepřinesl druhou branku, naopak mají k dispozici další roh.

66

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Griezmann, přichází Dembele.

65

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kante, přichází Lemar.

63

Nyní sledujeme trochu méně záživnější hru na hrací ploše. Francie víceméně drží míč, ovšem nyní se před Naumova příliš nedostává.

61

Hráč Francie se nyní ocitl v ofsajdu a musel přerušit svůj postup směrem k brance Naumova.

60

Hodina hry je minulostí a favorit zápasu vede sice jen o jednu branku, ale má hru zcela pod svou kontrolou.

58

Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází A. Ilijev, přichází Minčev.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Krajev, přichází Cvetanov.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Despodov, přichází D. Ilijev.

57

Mbappe nyní kličkou neprošel přes bránícího Turicova, který odehrál míč do autu a dává prostor k dalšímu střídání.

56

Výborný pressink ze strany Francie, která se nakonec nyní sice nedostala do vápna, ale opět ukázala, že dokážou velmi rychle získat míč na své kopačky.

55

Ten jim však nepřinesl žádné zakončení a obrana Francie ihned dostává míč daleko od své branky.

54

Po prvním útoku ve druhém poločase, si Bulhaři vypracovali standardní situaci v podobě rohového kopu.

53

Hodně aktivní Mbappe se nyní tak trochu ukličkoval ve vápně soupeře až nakonec o míč přišel.

52

Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Čočev, přichází Vitanov.

52

Další roh už přinesl centr do vápna, který byl odražen, ovšem domácí zůstávají na míči a operují před pokutovým územím Bulharska.

51

Francie nyní neotálela s rozehráním rohu a ihned si míč hráči rozehráli na krátko a po dobré kombinaci skončil míč opět na rohu.

50

Turicov zachytil míč ve vápně a pod tlakem napadajících hráčů jej poslal na roh.

50

I do druhého poločasu vstoupila Francie hodně aktivně a snaží se o dosažení druhé branky v zápase.

49

Naumov si našel cestu k vysokému míči, která mířil do jeho branky a vyrazil jej mimo pokutové území.

48

Despodov zastavil unikajícího Pogbu a vidí, jako první hráč dnešního střetnutí, žlutou kartu.

47

Mbappe nyní hledal přihrávkou někoho ve vápně, ale míč poslal přesně na jednoho z obránců Bulharska.

46

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Hernandez, přichází Digne.

46

První poločas nám jasně ukázal, kdo bude chtít v dnešním zápase uspět. Francie doslova tlačila na svého soka, kdy si dokázala vytvořit hodně dobrých šancí, některé zastavil Nuamov, další pak šly kousek vedle. Jedna trefa se však do sítě vešla a Francie vede po prvním poločase jednobrankovým náskokem. Bulharsko si během prvního poločasu nevypracovalo žádnou nebezpečnou situaci.
Škraloupem byl jen předčasný odchod Benzemy, který musel střídat pro zranění.

45+3

45+2

Francie kombinuje na polovině Bulharska a nejspíše se uspokojí s jednou vstřelenou brankou v prvním poločase.

45

Dvě minuty byly nastaveny nad rámec prvního poločasu.

44

Giroud se poprvé ukázal výrazně na hrací ploše, kdy po spolupráci s Mbappe prověřil Naumova tvrdou střelou.

42

Nyní na trávníku zůstal klečet Mbappe, který si žádá ošetření.

41

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Benzema, přichází Giroud.

40

40. Griezmann měl na kopačce svou druhou branku v zápase

40

Griezmann nyní spálil tutovku! Mbappe mu přesně přihrál na levou stranu, kde nikým neatakován z první vystřelil, ovšem i za mírné teče Naumova míč skončil nad brankou!

39

Pavard nyní zkušeně u své branky zpracoval míč hrudí a prodloužil na Llorise, který jej bezpečně zachytil u své pravé tyčky.

38

A skutečně, vypadá to na nějaké poranění pravého kolena a Benzema střídá.

38

Benzema nyní gestikuluje směrem na lavičku, že utrpěl nějaké zranění, které mu nejspíše nedovolí pokračovat v zápase.

37

Griezmann nyní nemohl hrát delší míč, neboť dobře věděl, že se nachází v ofsajdové pozici.

36

Dlouhá přihrávka nakonec končí v moci Naumova, který ihned rozehrává na své spoluhráče.

35

Nyní se hraje spíše mezi oběma šestnáctkami. Domácí celek se uklidnil svou první brankou a nyní vyčkává na nějakou chybu ze strany Bulharska.

34

Bulharsko se nyní snaží napadat rozehrávku soupeře na jeho vlastní polovině, ovšem Francie má hru zcela pod svou kontrolou.

32

Rohový kop Francii nyní nevyšel a zatím se jim z rohových situací nedaří ohrozit branku soupeře.

31

Mbappe už mohl střílet z prostoru malého vápna, na poslední chvíli mu míč vypíchl obránce a připravil jej o dobrou šanci.

29

29. Antoine GRIEZMANN - 1:0

29

Mbappe z levé strany chtěl dostat míč do vápna, ale jeho přihrávku odrazil obránce a přesně do prostoru kde byl ANTOINE GRIEZMANN, který ukázal přesné nůžky a zakončil do sítě. Hezká úvodní branka domácího celku!

28

Pogba o trošku podběhl přihrávku ve vápně a připravil se tak o slibné zakončení v bezprostřední blízkosti bulharské branky.

28

Bulharsko se v posledních minutách více osměluje a tím vznikají větší díry v jejich defenzívě, čehož se Francie snaží využít.

27

Mbappe nabral rychlost a moc nechybělo, aby po dobré přihrávce na hranici ofsajdu dokázal zakončit přes zasahujícího Naumova.

25

...o centr z levé strany se postaral Despodov a míč nakonec končí na rohu a půjde o první roh pro hosty.

25

Standardní situace pro Bulharsko...

24

Despodov hledal svou přihrávkou spoluhráče na hranici šestnáctky, ale našel jen soupeře.

23

Griezmann zahrával rohový kop, jehož centr však nebyl přesný a bude následovat autové vhazování soupeře.

22

Z pravé strany přišel přetažený centr do vápna, na který si žádný hráč Francie nedokázal doskočit.

21

Snad podruhé v průběhu zápasu se Bulharsko dostalo na polovinu soupeře a dokonce k dlouhému centru do vápna, který byl ihned odražen do autu.

20

Míč na Griezmanna byl dlouhý a nyní bude následovat odkop od bulharské svatyně.

19

Benzema si zpracoval vysoký míč za obranu, ale zakončení už poslal hodně nad branku. Míč mu nyní na kopačce nesedl, tak jak měl.

18

Hráč Francie se pokoušel o individuální průnik, ale mezi dva hráče Bulharska se nedostal.

17

Francouzi nyní trpělivě drží míč na svých kopačkách a hledají cestu do vápna Bulharska.

15

Bulharsko dostalo míč jen k půlící čáře a již se opět musí bránit svému soupeři.

14

Pogba výskokem na polovině hřiště zastavil odkop brankáře a ihned rozehrál míč směrem dopředu, kdy se v dobré příležitosti ocitl Benzema, který ztroskotal na Naumovi, který si dnes rozhodně zachytá.

13

Z následného rohu Francie nezahrozila, ovšem drží míč a pokouší se o další zteč bulharské branky.

12

Mbappe dostal míč ve vápně a dokázal si udělat prostor ke střele, Naumov dokázal jeho pokus do středu branky vyrazit. Další slibná šance domácích.

11

Tím je pochopitelně domácí celek, který si připravil zatím největší šanci, kdy přízemní střela šla jen kousek vedle pravé tyčky!

11

Úvodních deset minut nám jasně ukázalo, kdo z týmů je favoritem na vítězství.

10

Despodov se rozběhl po pravé straně a pokoušel se o centr do vápna, ovšem obránce Francie se prezentoval čistým obranný zákrokem.

9

Tolisso tvrdě fauloval Turicova a ihned se mu omlouvá za tento faul.

8

Ilijev se ocitl v klinči mezi dvěma hráči Francie a nakonec mu byl odpískán nedovolený zákrok.

7

Bulhaři si však míče dlouho neužili a opět kombinuje jejich soupeř. Jeden z hráčů se pokoušel o rychlý pas, který nebyl přesný.

6

Až nyní mají obránci Bulharska míč ve své moci a pokouší se o svůj první útok.

5

Kante dostal přihrávku ve vápně, avšak neměl už dostatek času a prostoru přesně vystřelit. Francie na svého soka pořádně udeřila ihned od úvodních minut.

5

Nadýchaný centr se snesl do vápna, hosté dokázali míč odrazit do autu.

4

Pro Francii se nyní naskytla slibná standardní situace ze střední vzdálenosti, další možnost, jak ohrozit brankáře Naumova.

4

Pavard se ujal odraženého míče a hned jej směřoval na branku, jeden z obránců dokázal zablokovat jeho střelu.

3

Ani ve třetí minutě zápasu se ještě Bulharsko nedostalo k míči a stále je na kopačkách francouzských hráčů.

2

První střelecký pokus domácího celku, kdy z ostrého levého úhlu vystřelil Mbappe. Nakonec minul branku, ale protáhl hostujícího brankáře.

1

Francie se ihned v úvodní minutě ujala míče a kombinuje na vlastní polovině.

1

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez – Kante – Pogba, Tolisso – Griezmann – Mbappe, Benzema.
Náhradníci: Maignan, Mandanda – Ben Yedder, Dembele, Digne, Dubois, Giroud, Kounde, Lemar, Lenglet, Sissoko, Zouma.

Bulharsko: Naumov – Božikov (C), Antov, P. Hristov, Turicov – Jankov, Krajev, Čočev, I. Ilijev – Despodov, A. Ilijev.
Náhradníci: Karadžov, Michajlov – Galabinov, A. Hristov, D. Ilijev, Karabeljov, Karageren, Kotev, Minčev, Cvetanov, Vitanov, Vutov

Rozhodčí: A. Sidiropoulos.
Francie bude jedním z hlavních aspirantů na titul na blížícím se EURU. V nedávném přípravném zápase porazila Wales 3:0 a dnešní další přípravný zápas je již generálkou na EURO. Francie vstoupí do turnaje 15. června, kdy se utká v prvním kole s Německem. Následně se utká s Maďarskem a základní skupinu zakončí zápasem s Portugalskem.
Bulharsko se na EURO nekvalifikovalo. V dané kvalifikační skupině, ve které bylo i Česko, skončilo až na čtvrté pozici, jejichž bilance byla jedna výhra, tři remízy a čtyři prohry. Bulhaři v červnu odehráli dvě přátelská utkání, kdy nejprve remizovali se Slovenskem 1:1 a v dalším utkání prohráli s Ruskem 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:10.