Maxime Cressy – Lukáš Rosol

1:2 4:6, 7:6 (5), 3:6

08.06.2021, 15:08 • Kurt č. 3, Nottingham (GBR) • 1. kolo • Milan Huppert cz

Tipsport: 1.7 2.05

Lukáš Rosol se na travnatém turnaji v Nottinghamu podívá do osmifinále, v prvním kole vyřadil Američana Maxima Cressyho po setech 6:4, 6:7 a 6:3.

Dramatický první set směřoval do zkrácené hry, kterou ale Lukáš Rosol odmítl, když v devátém gemu prolomil soupeřův servis a následně brejk potvrdil, čímž set ovládl. Tiebreak byl k vidění až ve druhém setu a lépe ho zvládl Američan Cressy, který málem prohospodařil vedení 4:0, nakonec ale svůj druhý setbol za stavu 6:5 proměnil.

O postupujícím rozhodl úvod třetího setu, kdy Rosol podruhé v utkání sebral soupeři servis a sám zůstal stoprocentní až do konce, v závěru přetavil ve vítězství hned první ze dvou dostupných mečbolů.

V osmifinále se Lukáš Rosol utká s lepším z dvojice Kevin Anderson – Jay Clarke. (17:22:12)

Konec zápasu

1:2; 3:6 - Lukáš Rosol

3:6

Je konec! Lukáš Rosol využil hned první mečbol na servisu, když bekhendovým krosem úspěšně vytloukl soupeřovy bloky na síti, míček doletěl za základní čáru.

15-40

Následující return poslal Maxime Cressy za základní čáru a bude tak čelit dalším dvěma mečbolům, tentokráte ale na příjmu.

15-30

Bekhendový return skončil v síti.

15-15

S bekhendovými slajzy Američana si český hráč ví rady. Trpělivě útočil do stejného prostoru a nakonec se dočkal Cressyho zaváhání.

15-0

A nezačíná vůbec špatně. Hodně mu ale pomohl protihráč, Lukáš Rosol totiž nečistým způsobem trefil forhend.

3:5

Druhé eso v řadě, od lajny se jen zaprášilo. Maxime Cressy snižuje na 3:5, teď však bude odvracet konec zápasu na returnu.