Lucas Miedler – Zdeněk Kolář

0:2 2:6, 2:6

14.06.2021, 16:26 • Kurt č. 1, Prostějov (CZE) • 1. kolo • David Suchý cz

Tipsport: 3.28 1.3

Dnešní duel netrvalo ani padesát minut. Z vítězství do druhého kola se nakonec raduje favorit zápasu, tedy Zdeněk Kolář. Ten obě sady získal poměrem 6:2, přičemž za celé utkání ani jednou nepřišel o své podání. Naopak Lucas Miedler převáděl hodně nevyrovnané výkony na svém servisu, v obou setech nakonec o něj dvakrát přišel a s turnajem se loučí již v prvním kole. Kolář tak znovu svému soupeři uštědřil debakl, minule to bylo na portugalském challengeru. (17:18:51)

Konec zápasu

2:6

Druhý set nakonec končí naprosto totožně, tedy 6:2. Kolář si v závěru zápasu troufl na další kraťas, který ukázkově spadl na druhou polovinu.

0-40

Zdeněk Kolář má hned tři mečboly.

0-30

I další fiftýn bere český tenista. Ten returnem znovu mířil přesně do nabíhajícího protihráče.

0-15

Kolář měl výrazně navrch. Hodně mu pomohl drop shot soupeře, po kterém sám mířil za pásku.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Lucas Miedler.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Zdeněk Kolář dokázal potvrdit brejk z předchozího gemu a sám je jedinou hru od vítězství v tomto duelu.

0-40

0:1; 2:4; 0-40 - Zdeněk Kolář

0-40

Českému hráči naprosto odešlo první podání. To nemuselo vadit, Miedler znovu returnem trefil pásku.

0-30

Následně rakouský tenista sice odehrál na druhou stranu, hned druhý úder směřoval do sítě.

0-15

Rakušan returnem mířil daleko mimo dvorec.

2:4

Lucas Miedler měl sice v tomto gemu dva gemboly, jenomže hru nedovedl do vítězného konce a o své podání tak přichází.

40-A

Zdeněk Kolář dokázal zreturnovat pod nohy, posléze prohozem mířil na dlouhou ruku soupeře.

40-40

A tento gem půjde přes shodu.

40-30

Gem ještě pokračuje. Také Lucas Miedler se prezentoval dvojchybou.

40-15

A jsou tu dva gemboly. Zdeněk Kolář znovu čelil soupeři na síti, ani jeho lob se ovšem nesnesl před základní čáru.