NBA

Milwaukee Bucks – Phoenix Suns

109:103

koniec (20:23, 52:52, 76:82) Stav série: 2:2

15.07.2021, 03:10 • BMO Harris Bradley Center, Milwaukee • Finále • Milan Huppert cz

Tipsport: 1.59 13.0 2.79

Z dnešního utkání je to ode mě vše. Série se pro páté střetnutí stěhuje zpátky na palubovku Phoenixu, zápas je na programu v noci ze soboty na neděli. (05:46:49)
Nejvíce bodů

Khris Middleton 40 – Devin Booker 42

Nejvíce asistencí

Giannis Antetokounmpo 8 – Chris Paul 7

Nejvíce doskoků

Giannis Antetokounmpo 14 – Deandre Ayton 17
Finálová série NBA je po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2. Podobně jako Phoenix, tak i Milwaukee zvládlo obě domácí utkání vítězně, dnes porazilo svého soupeře výsledkem 109:103.

Zápas byl vyrovnaný od první minuty. Vedení sice po většinu času držel Phoenix, avšak Milwaukee pravidelně odpovídalo a drželo se v těsném závěsu. Na rozdíl šesti bodů odskočili Suns ve třetí čtvrtině, avšak Bucks tato skutečnost nerozhodila, ba naopak spíše nabudila. Ve čtvrté čtvrtině především zpřesnili střelbu, což se okamžitě projevilo i na bodovém zisku. Necelé čtyři minuty před koncem domácí převzali vedení do své moci a už jej nepustili, naopak ho ještě navýšili na konečných šest bodů.

K vidění byl i střelecký minisouboj mezi domácím Khrisem Middletonem a hostujícím Devinem Bookerem. Hráč Bucks v závěru soka dotahoval, ale nakonec zůstal na čtyřiceti bodech, basketbalista Suns zaznamenal ještě o dva body více. V konečném zúčtování byl ale spokojenější Middleton.

Konec zápasu. (109:103)

47:58

Utkání uzavřela povedená akce Chrise Paula, která už na vítězi střetnutí nic nezmění. Akorát zmírnila porážku Phoenixu na šest bodů. (109:103)

47:53

Booker ještě v nouzi zkusil trojku, ta však měla k úspěchu daleko. Posléze přišel faul pro změnu na Holidaye, i on zvládl obě šestky. Je rozhodnuto. (109:101)

47:47

Po úspěšném hodu taktický faul a dvě šestky pro Khrise Middletona. Nejlepší střelec Bucks hraje ve velké pohodě, znovu byl stoprocentní. (107:101)

47:46

Za obranu si zaběhl Devin Booker. Zpracování zvládl na jedničku, stejně tak střelu v plném běhu. (105:101)

47:40

Khris Middleton udržel fanoušky v obrovské euforii. Proměnil oba trestné hody a Bucks již vedou o šest bodů a jsou velmi blízko vyrovnání stavu série na 2:2. (105:99)

47:40

Je rozhodnuto? Nájezd Devina Bookea nebyl úspěšný, volný balón pak sebral Antetokounmpo. Johnson vzápětí fauloval Middletona, následují dva trestné hody. (103:99)

47:33

Oddechový čas pro Phoenix. (103:99)

47:33

Paul neudržel balón, do brejku vystartoval Holiday. Balón předal lépe postavenému Middletonovi, jenž si v jasné pozici věděl rady a necelou půl minutu před koncem základní hrací doby posunul Milwaukee do vedení o čtyři body. (103:99)

46:46

Fantastický Giannis Antetokounmpo. Ayton už se chystal vystřelit, ale najednou k němu přiběhl všudypřítomný Řek a vytáhl ukázkový blok! (101:99)

46:32

Stobodovou hranici pokořili jako první hráči Bucks. Pod košem nebyl nikdo na doskok, ale to Khrise Middletona vůbec nerozhodilo, krásná střela za dva body. Drama vrcholí! (101:99)

46:21

Devin Booker měl na ruce vedení Suns, jenže neuspěl! Obranný doskok pro Holidaye, útočit tak mohou domácí basketbalisté. (99:99)

45:45

Výsledková tabule ukazuje znovu vyrovnaný výsledek. Z hodně těžké pozice ve výskoku zapsal dva body dnes nejlepší střelec Bucks Khris Middleton. (99:99)

45:30

Phoenix dlouho pozadu nezůstal, znovu vede. Jae Crowde si vykoledoval nedovolený zákrok na svou osobu, šestky přetavil v body obě. (97:99)

45:08

Devin Booker završuje hranici čtyřiceti bodů. Probojoval se pod koš, odkud pravou rukou usměrnil míč tam, kam patří. (97:97)

109:103

Milwaukee Bucks: Tucker, G. Antetokounmpo, Lopez, Middleton, Holiday, T. Antetokounmpo, Bryant, Connaughton, Diakite, Forbes, Jackson, Nwora, Portis, Teague, Toupane.

Phoenix Suns: Ayton, Booker, Bridges, Crowder, Paul, Alexander, Carter, Craig, Galloway, Johnson, Kaminsky, Moore, Nader, Payne, Smith.

Rozhodca: Capers, Kirkland, Guthrie

Diváci: 16 911