Olympijské hry - vodné pólo - ženy

Čína - ROC

17:18

koniec udalosti (6:5, 4:4, 4:5, 3:4)

24.07.2021, 12:50 • Tatsumi Water Polo Centre • Skupina B • Patrik Sandev (@Thimpu25) cz

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (14:01:34)
Byla to vyrovnaná partie až do konce, o něco lépe nakonec zvládl koncovku tým ROC a radoval se z výhry. Nutno ale podotknout, že se možná očekával hladší průběh z jeho strany. Čína mu byla více než rovnocenným soupeřem a za svůj výkon se určitě nemusí stydět.

4. čtvrtina skončila

0:02

Číně se útok nevydařil. Tenhle zápas zkrátka nejtěsnějším možným způsobem prohraje.

0:11

Soboljevová mohla rozhodnout, jenže ani jí se v koncovce nedařila. Čína si ihned poté vzdala také svůj time-out. Logické řešení situace.

0:38

Lu se snažila vyrovnat, ale minula!

1:49

Čína se míní dotáhnout, nehodlá se vzdávat jen tak. Pořád je ještě hodně času. Síť nyní rozvlnila Mei, které se v několika předchozích okamžicích nedařilo.

17:18

2:16

A Prokofjevová navyšuje náskok ROC na dvě branky! Perfektní práce po oddychovém času ze strany její i jejích spoluhráček.

16:18

2:27

Tým ROC si vyžádal oddychový čas. Napěti v bazénu se dá opravdu krájet v tuto chvíli.

2:52

Ajajaj pro Čínu, Mei znovu selhala střelecky. Karnauchová si připsala další úspěšný zákrok. Rozhodně tým ROC z útoku následujícího?

3:16

Lu neuspěla se svou střelou, naopak Prokofjevová na druhé straně ani. Tým ROC je nyní lehce na koně. Do konce utkání zbývají už jen nějaké tři minuty.

16:17

4:07

Blesková odpověď na druhé straně, o kterou se postarala Karimovová. Dramatické představení pokračuje i nadále.

16:16

4:30

Deng poslala Čínu do vedení. Tahle hráčka asijského výběru je zkrátka těžko udržitelná. A nadále je plná sil.

16:15

4:51

Ani Glyzinová ale na opačné straně neuspěla. Shen, která nahradila původní jedničku Peng, si poradila s její střelou.

5:16

Mei neskórovala! Karnauchová se jakožto náhradní brankářka jeví velmi slušně. Jedničce Golovinové, připomeňme, výrazně utekl začátek zápasu.

6:16

Karimovová vyrovnala. Teď jsou k vidění klíčové momenty souboje. Udržet nervy na uzdě bude mnohdy vůbec to nejdůležitější.

15:15

6:44

Po zhruba minutě ticha tu máme první branku čtvrtého dějství. A úřadovala H. Wang (CHN).

15:14

4. čtvrtina začala
Drama pokračuje i ve druhém poločase. Výběr ROC nedokáže zlomit odpor houževnaté Číny. Máme se bezpochyby na co těšit v posledním dějství tohoto velmi zajímavého měření sil.

3. čtvrtina skončila

0:07

Prokofjevová měla smůlu v koncovce. Na remízovém stavu se ve třetí čtvrtiny již nic nezmění.

0:33

A H. Wang dostala své spoluhráčky v bazénu do varu! Vyrovnáno jen půl minuty před koncem třetí čtvrtiny.

14:14

1:39

Kontaktní gól se podařilo Číně dát, a to zásluhou Chen. Důležitá chvilka pro asijský výběr.

13:14

2:09

Výběr ROC se začíná vzdalovat v závěrečných pasážích třetí čtvrtiny. Čína už prohrává o dvě branky, neboť se trefila Prokofjevová.

12:14

3:22

Hned po oddychovém času se mužstvo ROC vrátilo zpátky do vedení. Zásluhu na tom měla Bersněvová. Její druhý gól během krátké chvíle.

12:13

3:42

Tým ROC si vyžádal time-out.

3:58

H. Wang sice před chvilkou trefila jednu z tyčí, ale teď už rozvlnila síť. Přetahovaná o každý gól pokračuje.

12:12

4:32

Tři góly během krátké chvilky a najednou je ROC ve vedení! Ivanovová úřadovala znovu, její branka může ještě nakopnout její spoluháčky.

11:12

5:15

H. Wang trefila brankovou konstrukci. Samozřejmě že tenhle moment je vodou na mlýn pro ROC.

5:43

A Číňanky nakonec během chvilky promrhaly svůj slušný náskok. O vyrovnání se zasadila Bersněvová.

6:18

Důležitý gól pro ROC. Ivanovová zase vzkřísila své spoluhráčky svou úspěšnou trefou.

11:10

6:43

X. Wang se po delší odmlce ozvala. A poslala Čínu opět do dvoubrankového vedení!

11:9

7:09

Deng se nedařilo střelecky v závěru druhé čtvrtiny a ani nyní úspěšně nezakončila. Neprosadila se přes brankářku Karnauchovou.

3. čtvrtina začala
Čína i po prvním poločase vede, což je bezpochyby překvapivý výsledek. Tým ROC nedokáže najít správný recept jakožto favorit tohoto klání správný recept, nutno také podotknout, že nemá štěstí ani v koncovce. Ale neměl by ho rozhodně čekat snadný druhý poločas.

2. čtvrtina skončila

0:06

Ještě se stále aktivní Deng pokoušela o změnu stavu ve druhé čtvrtině, ale marně.

0:34

Zvoní to výběru ROC, zvoní. Zkrátka smůla. Jednu z tyčí orazítkovala Soboljevová, a nedokázala tak vyrovnat.

1:26

Deng mohla náskok Číňanek ještě navýšit! Jenže se svou střelou neuspěla. A na novou brankářku Karnauchovou, která chytá celou druhou čtvrtinu, nevyzrála.

2:16

A zase Čína vede! Jelikož, avšak, nýbrž a protože se podařilo rozvlnit síť Zhang.

10:9

3:03

Číňanka Li vyrovnala stav. Asijský výběr si nechce nechat nic utéct. Pořád s favorizovanějším ROC drží krok.

9:9

3:25

Soboljevová po dlouhé době dostala ROC do vedení. Teď už svůj soustavný tlak zužitkoval výběr ROC k užitku svému.

8:9

4:07

A další tyčka zvonila za hlavou brankářky Peng. Napálila ji nyní Fedotovová.

4:48

Po delší době mohlo mužstvo ROC vést! Jenomže Ivanovová trefila pouze brankovou konstrukci.

5:42

Timofjejevová skórovala. Zatím je tenhle zápas přetahovanou o každou branku.

8:8

6:06

Tak stejně jako Vachitovová zkraje druhé čtvrtiny dvakrát skórovala, tak také na druhé straně podruhé za sebou rozvlnila síť Niu.

8:7

6:32

Vachitovová a její druhá branka v krátkém sledu. Máme srovnáno.

7:7

7:00

Niu ale zase dostává Čínu do vedení. V ofenzívě působí Čína opravdu velmi slušně.

7:6

7:36

Vachitovová hned na úvod druhé čtvrtiny vyrovnala stav. Takhle si tým ROC představoval start do druhé části první půle.

6:6

2. čtvrtina začala
Čína si vede moc dobře. Vede sice jen o branku, ale počíná si v útoku velmi produktivně, a i proto vede nad favorizovaným ROC o gól. Uvidíme, jestli asijskému celku vydrží elán i v dalším průběhu utkání.

1. čtvrtina skončila

0:39

Simanovičová svým gólem určitě povzbudila své spoluhráčky, které byly možná trochu pod dekou. Střelecky se jim v posledních minutách moc nedařilo.

6:5

1:45

Ufff, teď si tým ROC oddychl. Deng totiž trefila brankovou konstrukci.

2:18

Deng mohla trestat neproměněnou penaltu ROC, jenže Timofjejevová ji vychytala.

2:34

Karimovová neproměnila pokutový hod! Úspěšný zákrok si připsala brankářka Peng.

2:45

Trefila se Zhang! I když Čína vystupuje v tomto utkání v roli outsiderek, zřejmě uspěje v této čtvrtině.

6:4

3:08

Karimovová se poprvé v zápase uvedla vstřelenou branku. Rozdíl mezi oběma mužstvy je jednobrankový.

5:4

3:36

Bylo asi jasné, že dojde ke střídání brankářek v týmu ROC. Golovinová si vážně nevedla dobře, proto ji zatím zastoupí Timofjejevová.

3:36

Opravdu velmi dobře si zatím počíná Čína, která směřuje k vítězství v této čtvrtině. I proto, že gólové konto rozšířila už potřetí X. Wang.

5:3

4:32

Deng vyzrála na ruskou brankářku Golovinovou a zase dostala Činu na koně.

4:3

4:54

Branky padají v rychlém sledu i nadále. Zase máme vyrovnáno. Postarala se o to Vachitovová.

3:3

5:17

Číňanky se zase dostaly do vedení, evidentně nebudou pro ROC úplně snadnou kořistí. Druhý gól zaznamenala na své konto X. Wang.

3:2

5:42

Rychle ROC zareagovalo na průběžnou porážku, konkrétně zásluhou Ivanovové.

2:2

6:02

Číňanky neměly vůbec špatný vstup do utkání. Zhang se postavila k nařízenému pokutovému hodu a proměnila.

2:1

6:59

Čínská odpověď byla každopádně rychlá. Vyrovnala X. Wang.

1:1

7:24

Prokofjevová už ale tentokráte byla úspěšná a posílá ROC do průběžného vedení.

0:1

7:35

Simanovičová se pokoušela otevřít skóre utkání, ale nebyla úspěšná.

1. čtvrtina začala
Sestavy:

Čína: Peng – X. Wang, Mei, Xiong, Niu, Zhai, Lu, H. Wang, Deng, Chen, Zhang, Shen

ROC: Golovinová – Bersněvová, Prokofjevová, Karimovová, Vachitovová, Fedotovová, Simanovičová, Timofjejevová, Soboljevová, Ivanovová, Glyzinová, Karnauchová

Rozhodčí: Deslieresová (CAN), Zwartová (NED)
Tatsumi International Swimming Center v Tokiu bude nachystaný a připravený pro tento zápas, akorát bez divácké kulisy. Pravidla spjatá s nákazou koronavirem jsou jednoduše neúprosná.
Pro Čínu představuje tenhle zápas bezpochyby jakousi šanci překvapit, jakousi možnost nestrachovat se o postup do čtvrtfinále až v případném utkání proti domácím Japonkám. Ostatně nepředpokládá se, i v kontextu toho, že plní roli outsidera proti ROC, že by měla nějak výrazně potrápit USA či Maďarsko. Každopádně tenhle zápas prověří naplno její schopnosti.
Ruské olympioničky nepatří k těm největším aspirantům na medailová umístění, nicméně proti Číně budou přece plnit roli papírového favorita. Právě tenhle zápas je pro ně důležitý pro případné dobré navození atmosféry pro pokus o výsledkovou bombu proti vždy silným Maďarkám a USA, které mají ve skupině B. Nějaké zaváhání v tomto duelu s asijským soupeřem by zkrátka neměly připustit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:50.