Olympijské hry - ženy

Holandsko – Japonsko

32:21

koniec (18:10)

25.07.2021, 02:00 • Národní sportovní hala, Tokio • Skupina A • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.35 9.0 4.0

60

Poslední minutu základní hrací doby otevírá svým prvním gólem v zápase Malesteinová. (32:21)

59

Prudká rána Ikeharaové do pravého dolního rohu končí za nizozemskou gólmankou. (31:21)

58

Dvě a půl minuty před koncem skóruje Juki Tanabeová, domácí hráčky snižují náskok svých soupeřek. (31:20)

57

Merel Freriksová uzavírá sedmapadesátou minutu hry přesnou střelou do dolní části klece. (31:19)

57

Japonky ale stále bojují a snaží se kosmeticky upravovat skóre, nyní dala gól Mana Ohjamaová. (30:19)

56

Dulferová nyní zakončila do opuštěné japonské branky, Nizozemsko se prosazuje už potřicáté. (30:18)

55

Poprvé po dlouhé době vidíme na střelecké listině Abbinghovou, která proměnila nařízenou sedmičku. (29:18)

55

Dvouminutový trest pro realizační tým Japonsko. (28:18)

53

Kelly Dulferová uzavírá rychlou akci nizozemského výběru brankou, rozdíl mezi celky opět činí deset branek. (28:18)

52

Maharu Kondoová podruhé v rozmezí minuty, tentokrát brankářu překvapila z rychlého úniku. (27:18)

51

Gól vstřelil tým Japonsko (Maharu Kondoová). (27:17)

50

Stačilo jen deset sekund a máme tu další zásah, střelou do horní části branky se prosazuje Smitsová. (27:16)

50

Míříme do posledních deseti minut dnešního střetnutí, branku nyní vstřelila domácí Haraová. (26:16)

49

Gólmanka s japonskými a norskými kořeny opět inkasuje, tentorkát nestačila na ránu van Weteringové. (26:15)

47

Jenže Housheerová bleskově odpovídá, japonská defenzíva se teď na moment úplně rozpadla. (25:15)

47

Rychlý brejk střelou z pravé strany uzavřela Kondoová, Japonsko nechce připustit debakl. (24:15)

45

Po špatné rozehrávce ale domácí tým střelou z křídla vrací zpět na zem Martine Smeetsová. (24:14)

44

A pozor, Japonsko se možná vrací do hry! Na křídle se uvolnila Kaho Sunamiová a dala gól. (23:14)

43

Trochu života se do hry svého celku snaží vnést Išitateová, která se trefuje poprvé v zápase. (23:13)

41

Hráčky v oranžovém přidávají jednu branku za druhou, tentokrát se prosazuje Debbie Bontová. (23:12)

40

Rychlý protiútok Nizozemí končí dalším gólem, na rozdíl deseti branek přesnou střelou upravuje Housheerová. (22:12)

38

Vepředu jí to ale lepí, zakončení Grootové se od palubovky odrazilo pod břevno. (21:12)

35

Japonsko zatím ve druhé půli drží se svými sokyněmi krok, Tanabeová mířila z křídla do rohu. (20:12)

34

Poprvé v zápase se na střeleckou listinu dostává holandská kapitána Snelderová, dvacátý gól je na světě. (20:11)

33

Nycke Grootová ale rychle odčiňuje svůj faul gólem a vrací svůj výběr do osmibrankového náskoku. (19:11)

33

Fudžiová se nemýlila ani tentokrát a sedmičku proměnila hodem do levého dolního rohu. (18:11)

30

Žlutou kartu nyní dostal lodivod domácího celku, dánský trenér Ulrik Kirikely. (18:10)

30

Střeleckou listinu prvního poločasu ještě pár sekund před koncem uzavírá Dione Housheerová. (18:10)

29

Fudžiová proměňuje druhou sedmičku, Japonsko překonává hranici deseti branek. (17:10)

29

Rychlá série přihrávek připravila ideální střeleckou pozici pro Freriksovou, která kvalitní spolupráci svých spoluhráček ocenila vstřelenou brankou. (17:9)

28

Pořadatelská země se početní nevýhodě navzdory prosazuje trefou Ajami Ikeharaové. (16:9)

28

Početní výhodu bleskově využila Nycke Grootová, která balón poslala ke vzdálenější tyči. (16:8)

28

Vyloučení v týmu Japonsko (Juj Sunamiová). (15:8)

23

Další zásah pro Fudžiovou, tentokrát ze hry. Japonská bojovnice se prosadila po rychlé výměně. (15:8)

21

Šio Fudžiová nařízený hod bez větší obtíží přetavila v branku, střela letěla do dolního rohu. (15:7)

20

Merel Freriksová se prosazuje poprvé v dnešním zápase po pěkném pasu Smitsové. (15:6)

19

O čtrnáct sekund později skóruje Fudžiová. (14:6)

19

Domácí obrana je v koncích, van der Heijdenová se z hranice brankoviště prosazuje střelou ke vzdálenější tyči. (14:5)

18

Střela Sasakiové nyní byla zblokována, na druhé straně hrací plochy pak skórovala van Weteringová. (13:5)

16

V síti končí prudká dělovka Sasakiové do pravého vinglu, to byla naprosto nechytatelná rána. Víc takových a Japonsko by bylo ve hře. (12:5)

16

Oproti tomu Bo van Weteringová byla úspěšná, Nizozemsko nyní vede o osm zásahů. (12:4)

14

Juki Tanabeová skóruje, domácí tým s nevzdává a snaží se bitvu aspoň trochu zdramatizovat. (11:4)

13

Japonky zkoušely štěstí při hře bez brankáře, což se jim ale nevyplatilo. Další gól do prázdné klece, už třetí, pro Lois Abbinghovou. (11:3)

13

Debbie Bontová se podepisuje pod kulatý holandský zásah, hostující celek stále kontroluje hru. (10:3)

12

Jenže Inger Smitsová si připravila rychlou odpověď. (9:3)

12

Bude, na rozdíl pěti branek upravuje Ajaka Ikeharaová. (8:3)

9

Van der Heijdenová se prosazuje z podobné pozice jako před minutou, Holandsko vede už o šest gólů. (8:2)

8

Laura van der Heijdenová se v oslabení probojovala na hranici brankoviště a následně přesně zakončila. (7:2)

7

Vyloučení v týmu Nizozemsko (Danick Snelderová). (6:2)

6

Nozomi Haraová se z hranice sedmi metrů hravě prosadila, míč letěl do pravého dolního rohu. (6:2)

5

Nizozemsko znovu rychle rozbilo japonský pokus o útok a Abbinghová znovu uklidila balón do prázdné svatyně. (6:1)

4

Abbinghová to tentokrát měla jednodušší než předtím, její zakončení letělo do úplně opuštěné branky. (5:1)

3

Abbinghová si připisuje svůj třetí zásah v dnešním utkání, Holanďanky začínají Japonkám utíkat. (4:1)

3

Vyloučení v týmu Japonsko (Juki Tanabeová). (3:1)

3

Lois Abbinghová nyní přetavila rychlý brejk v další nizozemský zásah, hostující tým vede o dvě branky! (3:1)

2

Gólmanka domácího celku si neporadila ani se zakončením Kelly Dulferové. (2:1)

2

O rychlou odpověď se postarala Haruno Sasakiová, hra se znovu přesouvá k japonské kleci. (1:1)

1

Hned jejich první tažení na klec končí brankou, střelou k pravé tyči otevírá skóre Abbinghová. (1:0)

32:21

Holandsko: Duijndam, Wester – van der Heijden, Bont, Abbingh, Snelder, van Wetering, Groot, Dulfer, Freriks, I. Smits, Smeets, Malestein, Housheer.

Japonsko: Itano, Hauge – K. Sunami, Y. Sunami, Shiota, Tanabe, Ikehara, Hara, Ohyama, Sasaki, S. Nagata, Kondo, Fujii, Ishitate.

Rozhodca: Garciaová, Paolantoniová (ARG).