Lukáš Klein – James Duckworth

1:2 7:5, 3:6, 6:7 (4)

25.07.2021, 04:10 • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.69 1.47

Lukáš Klein dnes bol blízko k malej senzácii, aby ako outsider zdolal austrálskeho tenistu Jamesa Duckwortha, ale nepodarilo sa mu to hlavne preto, že nedoviedol do konca dobre rozbehnutý druhý set. Klein v ňom viedol 2:0 s brejkom, ale od tej chvíle prevzal Duckworth zápas do svojich rúk a druhý set úplne otočil. V rozhodujúcom sete mal jediný brejkbal Duckworth, ale nedokázal ho využiť, a tak napokon rozhodla o víťazstve tajbrejková lotéria. V nej mohol mať Klein šancu, ale stratil hneď prvé podanie a Duckworth ho už potom do ničoho nepustil a využil druhý mečbal pri svojom podaní. Zápas to bol rozhodne napínavý, ale bohužiaľ s nešťastným koncom pre slovenských fanúšikov. Vo dvojhre tak zostáva už iba Norbert Gomboš, ktorého o chvíľu čaká zápas prvého kola s americkým tenistom Gironom. Nenechajte si ho ujsť a okrem neho pôjde do akcie ešte raz Klein, ktorý bude bojovať o zlepšenie nálady po boku Poláška vo štvorhre. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z olympijských hier v Tokiu! (06:48:10)

Koniec zápasu

6:7

James Duckworth druhý mečbal pri svojom podaní už dokázal zužitkovať, a tak sa tenisový turnaj vo dvojhre na olympijských hrách pre Lukáša Kleina končí už po prvom kole!

4-6

Zápas na prvý pokus nekončí, ale Duckworth má ešte jednu veľkú šancu pri svojom podaní.

3-6

Ale svoje podanie stráca aj druhýkrát v tajbrejku a Duckworth bude mať k dispozícii tri mečbaly, z toho dva pri svojom podaní!

3-5

Klein bojuje o to, aby nepustil Duckwortha k mečbalom a zatiaľ sa mu to darí.

2-5

Duckworth zatiaľ v tajbrejku nestratil podanie, a preto ho od víťazstva delia iba dva body.

2-4

Nasleduje výmena strán za lepšieho stavu pre Duckwortha.

2-3

Vhod prichádza aj eso pre Kleina.

1-3

Klein potrebuje podržať obe podania, aby si udržal nádej a prvé z nich získal.

0-3

Austrálsky tenista si drží obe podania a odskakuje do trojbodového náskoku.

0-2

Duckworth sa minibrejk snaží potvrdiť a zatiaľ sa mu to darí.

0-1

Ten nezačína najlepšie, pretože Klein stráca hneď prvé podanie.

6:6

Tajbrejk je skutočnosťou, pretože Duckworth si podržal podanie čistou hrou.

0-40

Duckworth získava tri gembaly na zaistenie rozhodujúceho tajbrejku.

0-30

Druhý bod pre Duckwortha, ktorý smeruje za tajbrejkom.

0-15

Posledná šanca pre Kleina rozhodnúť pred tajbrejkom, ale Duckworth začína sebaisto.