2:0 6:4, 7:6 (3)

25.07.2021, 17:07 • Finále • Miroslav Revaj

Tipsport: 1.42 2.99

7:6

GEM, SET, ZÁPAS Maryna Zanevská! Slovenská tenistka ukončila toto finále úderom do pásky a tak sa z prvého titulu na okruhu WTA raduje Belgičanka, ktorá vyhrala druhý set v tajbrejku a po výhre 2:0 na sety svoju radosť na kurte neskrýva.

6-3

Kučová posiela dlhý úder do autu, opäť naša tenistka ide čeliť mečbalom súperky!

4-3

Nuž, prichádza prvý minibrejk, Kučovej dlhý úder končí v aute!

6:6

Klobúk dole pred našou tenistkou! Kristína Kučová odvrátila štyri mečbaly pri svojom podaní a o osude druhého setu rozhodne tajbrejk. Veríme, že Kika ho zvládne a bude toto finále pokračovať ďalej.

A-40

Zanevská získava po chybe našej tenistky štvrtý mečbal!

A-40

Maryna Zanevská výborne skrátila výmenu a získava tretí mečbal pri podaní súperky!

40-15

Maryna Zanevská získava pri servise súperky dva mečbaly!

6:5

Maryna Zanevská ho aj využíva a v druhom sete vyhráva 6:5! Kristína Kučová ide opäť podávať na udržanie sa v tomto finále.

5:5

Fantastické! Kristína Kučová priamym bodom a zároveň čistou hrou ukončila tento gem, potvrdila brejk a vyrovnáva na 5:5 v druhom sete! Bláznivé finále tak pokračuje ďalej.

5:4

Nechcel by som mať podané na tento zápas... Kristína Kučová zabojovala najlepšie ako vedela, Zanevská nezvládla tento servis na víťazstvo v zápase a Kika znižuje na 4:5! Musí však teraz svoj servis udržať, aby toto finále ešte predĺžila.

0-40

Kristína Kučová od siete získava tri brejkbaly na udržanie sa v tomto finálovom zápase!

5:3

Kučová nestačila na tento presný úder svojej súperky, stráca veľmi dôležité podanie a za stavu 5:3 v druhom sete ide Zanevská podávať na celkové víťazstvo na tomto podujatí!

40-0

Belgičanka si pomaly kráča pre titul, získava tri brejkbaly!

4:3

Ten už Belgičanka využíva, takže sa do bodky naplnil scenár z prvého setu a Maryna Zanevská vyhráva v tom druhom 4:3!

3:3

Zatiaľ sa ide scenár z prvého setu! Maryna Zanevská získava brejk, rovnako sú to opäť tri gemy v rade, 3:3 a Belgičanka ide podávať na potvrdenie brejku.

40-15

Na return súperky odpovedá Kučová nepresným úderom, sú tu dva brejkbaly!

2:3

No, žeby sa zopakoval prvý set? Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v druhom sete! Skutočne, bláznivé finále...

1:3

Maryna Zanevská ho využíva, berie si späť stratený servis a znižuje na 1:3 v druhom sete!

40-30

Pokazený servis našej tenistky, Zanevská získava brejkbal!

0:3

A ten využíva! No, slovenská tenistka vyhráva podobne, ako v prvom sete 3:0, ale vieme ako to potom dopadlo. Verme, že teraz to už Kika udrží a finále bude pokračovať v treťom sete.

40-A

Druhý brejkbal pre Kučovú!

30-40

Dlhšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka, získava brejkbal!

0:2

Kristína Kučová odvrátila tri brejkbaly v tomto geme, úspešne potvrdila brejk a ide do vedenia 2:0 v druhom sete! No uvidíme, čo nás ešte v tomto zápase čaká, je to veľmi zaujímavé finále.

40-0

Return súperky Kučová nezachytila, Zanevská získava tri gembaly!

0:1

Ten sa už podarilo slovenskej tenistke využiť, takže podobne ako v úvode prvého setu tak aj teraz berie súperke podanie a ide do vedenia 1:0!

40-A

Kristína Kučová konečne zahrala presný bekhend a získava štvrtý brejkbal!

0-40

Slovenská tenistka bola úspešná na sieti a získava hneď na úvod druhého setu tri brejkbaly!

6:4

Kristína Kučová ukončila prvý set dvojchybou a prehráva ho 4:6! Slovenská tenistka odštartovala úvodné dejstvo famózne, vyhrávala 3:0 s dvoma brejkmi. Maryna Zanevská však zabrala, rovnako získala tri gemy v rade a následný servis na udržanie už Kučová nezvládla. Uvidíme, čo ponúkne druhý set, zatiaľ je k zisku prvého titulu na okruhu WTA bližšie Belgičanka.

A-40

Ale Maryna Zanevská získava tretí setbal pri servise našej súperky!

40-15

Kučová posiela forhend do pásky, Zanevská pri servise súperky získava dva setbaly!

5:4

Ako inak, než presným bekhendom mohla Zanevská ukončiť tento gem. Belgičanka vyhráva 5:4 v prvom sete a Kristína Kučová ide podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve! Kto by to bol po tom výbornom začiatku povedal...

4:4

To však nevadí, Kristína ukončila tento gem víťazným forhendom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete! Kvôli psychike bol tento gem pre našu tenistku veľmi dôležitý.

4:3

Kristína Kučová opäť nedostala loptičku cez pásku na druhú stranu, Zanevská potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 4:3! Naša tenistka hrá teraz len druhé husle, Belgičanka sa neskutočne chytila. Verme však, že ešte to Kika dokáže nejako zvrátiť.

3:3

Kristína Kučová ukončila tento gem úderom do pásky! Maryna Zanevská zmazala náskok našej tenistky o tri gemy, rovnako ich získala tri v rade a je to 3:3 v prvom sete začína sa odznova!

40-0

Presnosť loptičky potvrdila aj rozhodkyňa, Zanevská získava tri brejkbaly!

2:3

Maryna Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v prvom sete! Kristína Kučová má však aj naďalej výhodu jedného brejku, zdá sa však že Belgičanka chytila poriadny dych a ešte to môže byť v úvodnom dejstve veľmi zaujímavé.

1:3

Ale bekhend slovenskej tenistky letí z kurtu von, takže brejkbal potvrdený nebol! Maryna Zanevská si berie späť stratené podanie a znižuje na 1:3 v prvom sete!

40-0

No a problémy sa stupňujú, tri brejkbaly pre Zanevskú!

0:3

Do tretice všetko dobre! Zanevskej nevyšiel lob, Kristína Kučová berie aj jej druhý servis a v prvom sete vyhráva 3:0! Výborný finálový úvod pre Slovenku.

40-A

Presný obhodenie súperky od Kučovej, na svete je tretí brejkbal v tomto geme!

15-40

Presný returnový bekhend od Kučovej a prichádzajú ďalšie dva brejkbaly!

0:2

Slovenská tenistka úspešne potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 2:0!

0:1

Ale na druhý pokus je už Kučová úspešná, prezentovala sa víťazným úderom a berie hneď prvý servis svojej súperky v tomto zápase, v prvom sete vyhráva 1:0!

15-40

Zanevskej úder zastavila páska, Kučová hneď v úvode finále získava dva brejkbaly!