Olympijské hry - ženy

Švédsko – Japonsko

3:1

koniec (1:1)

30.07.2021, 12:00 • Saitama Stadium 2002, Saitama • Štvrťfinále • Vít Schück (@VitSchuck) cz

Tipsport: 1.86 3.66 4.39

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9. (13:56:35)
Domácí Japonsko na turnaji končí, naopak Švédky si zahrají o postup do samotného olympijského finále s Austrálií.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Švédsko míří po vítězství 3:1 nad Japonskem do semifinále olympijského turnaje!

Mírně favorizované Švédky byly v úvodních minutách aktivnější a byly odměněny vedoucí brankou. Po rozehrávce rohového kopu se z následného celku prosadila hlavou Magdalena Erikssonová. Následně ale Japonky dokázaly evropský celek zatlačit a po zásluze přišlo vyrovnání. Parádní přihrávku za obranu od Hasegawaové využila z prvního doteku Mina Tanakaová.

Také úvod druhé části zápasu vyšel lépe seveřankám. Již v 54. minutě dostala Stina Blacksteniuová geniální nahrávku od Rolföové a propálila japonskou brankářku. O deset minut později poté přišla ruka Iwabučiové v pokutovém území a Švédky měly k dispozici penaltu. Tu proměnila s ledovým klidem Kosovare Asllaniová a definitivně pojistila švédský postup.

90+5

90+4

Kitamuraová skvěle prostrčila míč do vápna do běhu Tanakaové, ale u balonu byla o něco dříve švédská brankářka.

90+3

Střídající Anderssonová zkoušela oslovit Erikssonovou, ale ta už nemá tolik sil a balon neměla šanci na hrací ploše dostihnout.

90+2

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90+1

Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kosovare Asllaniová, přichází Jonna Anderssonová.

90

Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sofia Jakobssonová, přichází Madelen Janogyová.

90

Kitamuraová mířila s míčem do nebezpečného prostoru z pravé strany. Proti stažené obraně švédského národního týmu to ale budou mít domácí hodně těžké.

89

Bezproblémový obranný zákrok pro Björnovou. Ta navíc sklepla balon hrudníkem na Lindahlovou a Švédky mohou natáhnout čas.

88

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Emi Nakadžimaová, přichází Honoka Hajašiová.

87

Zkušená Jakobssonová skončila na trávníku po souboji s Nakadžimaovou. Japonky velmi záhy po rozehrávce získaly míč pro sebe.

86

Kosovare Asllaniová ustála atak Sugitaové, poté se otočila směrem k brance Japonska, ale nakonec poslala míč jen vedle pravé tyče.

84

Rise Šimizuové utekl balon od kopačky až za postranní lajnu a to neuniklo ani pomezní rozhodčí. Švédky získávají zadarmo vhazování.

83

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juj Hasegawaová, přichází Nanami Kitamuraová.

82

U středového kruhu se nedokázala zbavit bránící Asllaniové Iwabučiová, ale nakonec se pískal faul na japonskou útočnici.

81

Po autovém vhazování si v souboji pomohla lehkým faulem Schoughová a hlavní sudí musela pískat. Japonky ale z rychlé rozehrávky nic nevytěžily.

80

Zhruba posledních deset minut do konce druhého poločasu. Švédky i nadále kontrolují své vedení o dva góly.

3:1

Góly: 8. Erikssonová (Rolföová), 54. Blacksteniusová (Rolföová), 68. Asllaniová (pen.) – 25. Tanakaová (Hasegawaová)

Karty:   30. Ilestedtová (SWE) – 39. Miuraová (JPN)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.

Švédsko: Lindahlová – Glasová, Ilestedtová, Björnová, Erikssonová – Angeldalová (63. Bennisonová), Segerová (C) – Jakobssonová (90. Janogyová), Asllaniová (90+1. Anderssonová), Rolföová (76. Schoughová) – Blacksteniusová (76. Hurtigová).
Náhradníci: Falková – Anderssonová, Kullbergová, Bennisonová, Janogyová, Hurtigová, Schoughová.

Japonsko: Jamašitaová – Šimizuová, Kumagajová (C), Minamiová, Mijagawatová – Hasegawaová (83. Kitamuraová), Nakadžimaová (88. Hajašiová), Miuraová (72. Endová), Sugitaová – Iwabučiová, Tanakaová.
Náhradníci: Ikedaová – Takaradaová, Endová, Šiokošiová, Momikiová, Kitamuraová, Hajašiová.