2:3

po s.n. (2:3) (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

14.09.2021, 18:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Vojtěch Adamek cz

Tipsport: 4.97 4.89 1.53

Z dnešního utkání je to tedy vše, loučím se s Vámi a přeju Vám krásný zbytek úterního večera. (21:15:05)
Statistiky zápasu:
Střely: 31:34
Úspěšnost buly: 31 % : 69 %
Bloky: 8:10
Hity: 15:17
Přesilovky/využití: 5/0 : 7/0
V dnešním zápase jsme nakonec viděli strhující podívanou, byť ze začátku jsme mnoho gólových příležitostí nespatřili, nakonec jsme byli svědky i samostatných nájezdů, kde šťastnější byl hostující celek. Domácí nehráli vůbec špatně, ale místy byl jejich zatažený blok spíše přítěží, možná proto si z dnešního zápasu odnesou pouhý bod.

65:00

65:00 Steven KAMPFER - 2:3

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
Autorem vítězné branky je STEVEN KAMPFER.

Přesilovky/využití: 1/0 : 0/0
Prodloužení žádnou branku nepřineslo, pojďme se tedy společně podívat na samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:48

Ani jeden z týmů nechce způsobit minelu v závěrečných vteřinách, i proto se konec utkání dohrává ve středním pásmu.

64:15

Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se přesuně před branku Biljalova.

64:01

Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:42

Nepřesná přihrávka Zaripova zastavila rozvíjející se akci domácího celku, u kotouče již hosté.

63:07

Bohužel hostující hráči si příliš nerozuměli, i proto jsou u kotouče již hráči domácího celku, kteří volí postupný útok vpřed.

62:36

Po delší době se také hosté dokázali dostat do obranného pásma soupeře, uvidíme, co vymyslí.

62:03

Kirill Peťkov se snažil prověřit gólmana střelou z rohu hřiště, jeho pokus byl ovšem krajně nepřesný.

61:39

Hostujícím hráčům se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, čímž získali cenné vteřinky do konce oslabení.

61:15

Minuta přesilové hry je už dávno pryč, hráči Soči se nedokázali dostat do pořádného zakončení.

60:53

Velmi dobře se snaží domácí hokejisté rozhývat obranu soupeře, zatím ovšem bez úspěchu.

60:12

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikolaj Kovalenko – 2 min., vysoká hůl).

60:07

Domácím hokejistům se povedlo vyhrát vhazování v úvodu prodloužení.

Přesilovky/využití: 2/0 : 2/0
Ve třetí třetině jsme zažili velmi infarktový závěr, nejdříve z ničeho nic se dokázal prosadit ruský mladík, Vasili Glotov. Pro hosty to byl velký šok, jelikož rozhodně byli lepším celkem v průběhu třetí části. 37 vteřin před koncem se povedlo vyrovnat Stevenu Kampferovi, a proto uvidíme prodloužení.

60:00

59:23

59:23 Steven KAMPFER - 2:2

59:23

Kazaň vstřelila branku!
Těsně před závěrečnou sirénou zde přecejen máme vyrovnaní! Tvrdou dělovkou se prosadil americký obránce, STEVEN KAMPFER a posílá tohle utkání do prodloužení. Asistence: Kirill Petrov

59:14

Hosté jsou již dávno v šesti hráčích v poli, zatím bez úspěchu.

59:01

Probíhá poslední mintua třetí třetiny.

58:52

Domácím se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, o zakázané uvolnění se ovšem nejednalo.

58:30

Oddechový čas pro hosty.

58:06

Tvrdá rána Jančevského končí v lapačce Hellberga, který by si rozhodně vysloužil ocenění hráče utkání.

57:38

Hostující hokejisté to rozhodně budou zkoušet v šesti hráčích v poli, kdo ví, třeba uvidíme gól do odkryté branky.

57:04

Domácí hrají velmi chytře, nepouští svého soupeře do jakékoliv kombinace.

56:35

Tak tohle musí být pořádný šok pro hostující celek, uvidíme, zda si dokáží připravit příležitost pro vyrovnání.

56:08

56:08 Vasilij GLOTOV - 2:1

56:08

Soči právě vstřelilo branku!
Kirillu Peťkovovi se nádherně povedlo objet branku soupeře, kde následně přihrál VASILU GLOTOVOVI a ten pohotovou ránou strhává vedení na stranu svého mužstva. Asistence: Kirill Peťkov

55:39

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se přesune před branku Magnuse Hellberga.

55:09

Po delší době si na puk sáhl také hostující Biljalov, u puku jsou ovšem už opět hráči domácího celku.

54:40

Velice obětavým zákrokem Garajeva se domácím hokejistům povedlo vysvobodit ze sevření soupeře.

54:01

David Rundblad si počínal velmi dobře, když se mu podařilo zastavit rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně byl u puku kapitán Zaripov.

53:38

Hokejistům z Kazaně se povedlo vyhrát vhazování a nyní již rychle bruslí k bráně soupeře.

53:09

52:42

Ani nyní se domácím nepovedlo proniknout do obranného pásma soupeře, tohle rozhodně nepatří mezi povedené přesilové hry.

52:26

Domácí hokejisté si nepohlídali ofsajdové postavení, čímž velmi pomáhají hostujícímu celku, který nemusí vynaložit tolik úsilí na zvládnutí početní nevýhody.

51:56

Hostujícím hokejistům se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, díky čemuž získali cenné vteřinky do uplynutí oslabení.

51:38

Domácí hokejisté nyní osídlili obranné pásmo soupeře a snaží se o vytvoření příležitosti, díky které by strhli vedení na svou stranu.

51:09

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Steven Kampfer – 2 min., hákování).

50:29

Překročili jsme první polovinu třetí části, skóre se nám zatím nijak nezměnilo.

49:55

Domácí hokejisté v posledních minutách hrají ve velmi zataženém bloku, pouze vyčkávají na zaváhání soupeře.

49:28

Hosté i nadále krouží kolem branky Magnuse Hellberga, který chytá naprosto fantasticky a nepřipouští změnu stavu.

48:52

S velkým přehledem nyní odehrál puk mladičký Danila Žuravljov a znemožnil postup domácího celku.

48:14

Hostující hokejisté jsou momentálně rozhodně lepším celkem na hrací ploše, dokážou si v posledních momentech připravit příležitosti, které by s trochou štěstí mohly skončit gólem.

47:41

Další obrovská šance, tentokrát byl ve velké příležitosti Artem Galimov, ani on ovšem nedokázal propálit gólmana soupeře.

47:15

46:53

Hostující hokejisté se usídlili v obranném pásmu soupeře a snaží se o vytvoření příležitosti, kterou by přetežili ve vítěznou branku.

46:22

Domácím hokejistům se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, čímž získávají cenné vteřinky do uplynutí oslabení.

45:49

Do obrovské příležitosti se dostal Nikolaj Kovalenko, jeho pokus ani nadvakrát nedokázal dostat puk za záda gólmana.

45:15

Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., sekání).

45:11

Hned po ukončení oslabení se do velké šance dostali také hráči domácího celku, které pro změnu vychytal gólman Biljalov.

44:57

44:26

Nyní se málem dostali hosté do další příležitosti k zakončení, naneštěstí pro ně, se kotouč zamotal Mechovovi mezi nohama.

43:59

Hosté hrají přesilovku velmi roztahaně, nyní se sami, naprosto zbytečně, vyhnali z obranného pásma soupeře.

43:25

Dmitrij Kagarlickij se dostal do velmi dobré palebné příležitosti, jeho jedovatý pokus ovšem chytá gólman soupeře.

42:57

Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Vicharev – 2 min., podrážení).

42:31

42:08

Další vyhození puku skrz všechna pásma, tahle přesilovka rozhodně nepatří mezi ty povedené.

41:36

Domácí hrajou své vlastní oslabení velmi chytře, příliš nepůjčují puk soupeři.

41:02

Domácím hokejistům se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, další cenné vteřinky do konce oslabení.

40:31

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 2 min., hákování).

40:07

Domácí vyhráli vhazování v úvodu třetí třetiny.

40:01

Statistiky druhé třetiny:
Střely: 8:11
Úspěšnost buly: 47 % : 53 %
Bloky: 2:2
Hity: 2:3
V druhé části jsme viděli velmi rychlé srovnání, díky brance Arťoma Lukojanovy, nutno říci, že šlo o velmi šťastnou a lacinou branku. Ve zbytku zápasu jsme moc gólových příležitostí neviděli, možná dobré zmínit šanci Davida Rundblada, kterého vychytal gólman Biljalov. Ani jeden z týmů určitě nechce do prodloužení, proto bude zajímavé sledovat vývoj třetí třetiny.

40:00

39:48

Hra se nyní dohrává zejména ve středním pásmu, ani jeden ze soupeřů nedovoluje tomu druhému postup vpřed.

39:14

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se přesune před branku Hellberga.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Opakuje se nám situace z předchozí třetiny, hokejisté na obou stranách jsou nervózní a nechtějí zbytečně ztrácet puk těsně před sirénou.

37:50

Domácí hokejisté zahájili zajímavý protiútok, který jim nakonec zhatil skvělý obranný zákrok Chenkela.

37:19

Těžko říci, kdo je momentálně lepším celkem na hřišti, moc šancí zrovna nevidímě.

36:45

Kovalenko se vzteká na sudího, ale nutno podotknout, že se jednalo o jasné zakázané uvolnění, zkrátka to nestihl.

36:08

Nyní se do hostujcíí rozehrávky zapojil i gólman Timur Biljalov, nutno podotknout, že mu to šlo na jedničku.

35:45

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se opět přesune před Magnuse Hellberga.

35:11

Nyní menší pošťuchovačka před brankou Biljalova, sudí se okamžitě snaží udržet emoce na uzdě.

34:57

David Rundblad byl v zajímavé pozici pro zakončení, dle mého názoru byl příliš v úhlu, ale gólmana soupeře pořádně překvapil, tady chyběly centimetry.

34:28

Nyní oba týmy zejména bojují o střední pásmo, kde je problém provést tři přesné přihrávky.

34:03

Ani tato rána nijak zvlášť neohrozila branku domácího celku, švédský gólman, Magnus Hellberg chytá excelentně.

33:41

Domácí hokejisté nyní drží puk na svých hokejkách, snaží se pomocí kombinace dostat za obranu soupeře.

33:06

32:50

Domácím hokejistům za chvíli končí přesilová hra, zatím se jim nepodařilo vytvořit žádnou příležitost, díky které by strhli vedení na svou stranu.

32:22

Velmi povedená střela Bakanova končí v lapačce hostujícího brankáře, vhazovat se bude před jeho svatyní.

31:45

Domácí se v obranném pásmu soupeře příliš dlouho neohřáli, nyní musí bránit rychlý vpád Adamčuka.

31:06

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podrážení).

30:51

Hosté nyní zesilují tlak na branku Hellberga, uvidíme, zda si dokáží připravit příležitost k zakončení.

30:27

Burmistrovova střela nijak neohrozila branku soupeře, u puku jsou ovšem i nadále hostující hokejisté.

30:01

Máme za sebou polovinu základní hrací doby.

29:34

Tarasov nedokázal přihrát přesně svému spoluhráči, konkrétně se jednalo Gluchova, i proto jsou u kotouče již domácí.

29:03

Žabrajevova střela končí v lapačce pohotového Biljalova, hostující gólman viděl příliš mnoho.

28:36

Babenko se příliš nepáral s hostujícím Mechovovem, sudí okamžitě uklidňuje situaci na ledě.

28:03

27:44

I tentokrát se domácím hokejistům povedlo vyhnat hosty z obranného pásma, toto oslabení již zřejmě přežijí bez problému.

27:19

Kapitán hostujícího celku, Danis Zaripov, nedokázal svou tvrdou ránou překonat domácího gólmana.

26:55

Domácím hokejistům se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, čímž získali cenné vteřinky do konce oslabení.

26:28

Jak minulá třetina byla velice plynulá, příliš se nepřerušovalo, tak v této mají sudí hodně práce, hra se nám často kouskuje.

26:03

Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Nikolajev – 2 min., podrážení).

25:52

Krátké přesilovky obou celků již škončily, na ledě je opět 10 hráčů a vhazovat se bude před brankou Hellberga.

25:19

24:38

Hostům se povedlo dostat puk z jejich obranného pásma, a kvůli tomu to budou muset zkoušet domácí hokejisté opět od začátku.

24:09

23:57

Domácím hokejistům se povedlo v situaci 4 na 4 dostat do příležitosti, ta ovšem nakonec neskončila brankou, jelikož jí v tom bránil obětavý zákrok Adamčuka.

23:19

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Daniil Tarasov – 2 min., sekání).

22:39

Hosté zatím bezzubí, domácím se poveldo vyhodit puk skrz všechna pásma.

22:09

Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Miščenko – 2 min., nedovolené bránění).

21:40

21:40 Arťom LUKOJANOV - 1:1

21:40

Tak tohle byla velmi laciná branku! ARTYOM LUKOJANOV se dokázal obtočit kolem domácích obránců a následně lehkým vhazováním dostal kotouč za záda Hellberga, který puk vůbec, ale vůbec neviděl. Asistence: Mikhail Gluchov a Danila Žuravljov

21:29

Dalekonosná rána Zaripova nijak zvlášť neohrozila branku Hellberga.

21:02

20:42

Hostující přesilovka již pomalu končí, zatím bez žádné příležitosti k vyrovnání utkání.

20:07

Domácí vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny.

20:01

Statistiky první třetiny:
Střely:10:6
Bloky: 2:3
Hity: 7:11
Přesilovky/využití: 1/0 : 2/0
V první třetině jsme viděli hokej bez větších gólových příležitostí, ani jeden z celků nedominoval natolik, že by dokázal přehrávat svého soupeře. O jedinou branku se postaral Artyom Nikolajev, když proklouzl skrz obránce soupeře. Zápas je ovšem i nadále otevřený, uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:00

19:37

Domácímu celku se povedlo vyhodit puk skrz všechna pásma, své oslabení minimálně do konce třetiny přežijí.

19:02

Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Valencov – 2 min., nedovolené bránění).

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36

Chýlí se nám konec třetiny a jde to vidět, ani jeden z týmů nechce udělat minelu, která by znamenala inkasování branky.

18:02

Další skvělá rána Zaripova končí v lapačce Hellberga, gólman domácího celku vytasil pohotový zákrok.

17:34

Safonov dokázal splnit své defenzivní povinnosti, když zastavil rozvíjejícího se Vichareva.

16:59

Rundblad si počínal poněkud nedovoleně, sudí ovšem zůstává naprosto klidný.

16:19

Skvělý zákrok Hellberg zabránil rychlému vyrovnaní, bude se ovšem vhazovat před jeho svatyní.

15:54

Domácí jsou díky vstřelené brance pořádně nabuzeni a nyní obklíčili branku soupeře, snažijíc se o dvougólové vedení.

15:09

15:09 Arťom NIKOLAJEV - 1:0

15:09

Po velmi rychlé akci, skrz celé kluziště, se nakonec dostal k puku ARTYOM NIKOLAJEV, který dokázal, pořádnou dělovkou, dostat puk za záda soupeře a poslat svůj tým do vedení! Asistence: Alexandr Žabrejev a Viktor Baldajev

14:36

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se přesune před branku Biljalova.

13:57

Nyní pošťuchování před brankou Biljalova, nakonec sudí udržel hráče pod kontrolou.

13:33

Velice tvrdý hit nyní neobstáll Pilipenko, okamžitě míří na domácí lavičku.

13:02

Nyní se po delší době povedlo hostujícímu celku usídlit v obranném pásmu soupeře, nakonec z toho ovšem nic nebylo.

12:41

Obranný zákrok Mechovova byl ukázkový, dokázal přerušit rozvíjející se akci Garajeva.

12:03

I nadále můžeme spatřit bitvu zejména o střední pásmo, moc příležitostí k první brance jsme neviděli.

11:24

Dalekonosná ráda Kampfera pouze prověřila domácího gólmana, u puku ovšem i nadále hostující hokejisté.

10:58

Tak tuhle přihrávku neměl šanci Babenko zpracovat, sudí signalizuje zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Biljalova.

10:17

Nyní se domácí ocitli v ofsajdovém postavení, rozhodnutí sudího nesou velmi špatně, na jeho obranu, rozhodnutí bylo správné.

09:56

Již dlouho se hraje bez přerušení, což dodává zápasu tempo.

09:22

Domácí nyní drží puk u svých hokejkách a snaží se prokombinovat skrz obranný val hostujícího celku.

08:47

Stále jsme neviděli žádnou pořádnou příležitost k zakončení, prozatím vidíme pouze taktickou bitvu o střední pásmo.

08:02

V ofsajdovém postavení se ocitl Glotov, tudíž velmi zajímavá situace pro domácí je pozastavena.

07:29

Alexandr Burmistrov se snažil ihned po opuštění trestné lavice zapojit do útoku hostujícího celku, nakonec byl ovšem daleko od kotouče.

07:05

06:42

Další vyhození puku skrz všechna pásma, tohle hosté již přežijí.

06:31

Hosté ve čtyřech hráčích v poli.

05:57

Domácím hráčům se nedaří připravit si příležitost, kterou by dokázali proměnit ve vedoucí gól. Hosté i ve třech hráčích v poli brání velice důstojně.

05:28

Hostujícím hokejistům se povedlo vyhodit puk skrz všechny pásma, čímž získávají cenné vteřinky do konce oslabení.

05:05

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., držení).

04:31

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., podrážení).

04:19

Alexander Burmistrov si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto uvidíme vhazování.

03:51

Hostům se nepodařilo udržet útočné pásmo, a proto se musí pokoušet obléhat branku soupeře od začátku.

03:25

Zatím jsme neviděli žádnou větší příležitost k zakončení, obě dvě mužstva se nechtějí dopustit žádné minely.

02:53

Mladičký hráč domácího celku, Nikita Zorkin si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto sudí přerušuje hru svým hvizdem.

02:27

Díky skvělému obranném zákroku Chenkela můžou hostující hokejisté pokračovat v postupném útoku.

01:48

První střelu na branku vyslal útočník ruské národnosti, Vasili Glotov, gólman soupeře jeho pokus hravě chytá.

01:19

Hosté nyní kombinují s pukem u hokejky, pomocí rychlých přihrávek se snaží rozpohybovat obranu soupeře.

00:46

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se opět přesune před branku Hellberga.

00:07

Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování.

00:01

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Jaks, Kamalov, Rundblad, Valencov, Baldajev, Miščenko, Zorkin – Pilipenko, Vicharev (C), Bakoš – Ruděnkov (A), Garajev, Feoktistov (A) – Peťkov, Glotov, Lipon – Bakanov, Babenko, Žabrejev – Nikolajev.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Judin, Žuravljov, Jančevskij, Rukavišnikov, Mechovov, Adamčuk – Lukojanov (A), M. Gluchov (A), Zaripov (C) – Kagarlickij, A. Galimov, Tarasov – Voronkov, Safonov, Kovalenko – Brovkin, Burmistrov, K. Petrov.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Zacharjenkov, Lazarev.
7. místo Východní konference, 6 zápasů, 5 bodů, skóre 12:15

Kazaň se letos zatím velmi trápí, v úvodu dokázali porazit finský Jokerit (3:0), který je vždy silným soupeřem, ale následně to již nešlo. Po naprosto nepochopitelní porážce s Kunlunem (3:4), přišla další prohra s Novgorodem (1:3), což jsou zkrátka soupeři, kde by loni hosté nezaváhali. Navíc, když vezmeme v potaz, že vypadli až v semifinále play-off, v rozhodujícím sedmém zápase, s týmem, který následně ovládl celou soutěž. Uvidíme, zda dnes hosté potvrdí svou roli jasného favorita.
HK SOČI
10. místo Západní konference, 5 zápasů, 5 bodů, skóre 14:14

Po dvou překvapivých vítězství v úvodu sezóny mají nyní domácí hokejisté šňůru tří porážek v řadě. Naposledy podlehli proti Kunlunu, který zvítězil po samostatných nájezdech (3.2). Domácí jsou v dnešním zápase rozhodně outsider, přesto bude chtít, parta kolem Martina Bakoše (2+3), potrápit hostující celek.
Přeji Vám krásné úterý, vítám všechny hokejové fanoušky KHL u dalšího kola. Dnes se podíváme na zápas mezi HK Soči a Ak Bars Kazaň, utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:3

Góly a asistencie: 16. Nikolajev (Žabrejev, Baldajev), 57. Glotov (Peťkov) – 22. Lukojanov (M. Gluchov, Žuravljov), 60. Kampfer (K. Petrov), rozh. náj. Kampfer