Anglická Premier League

Aston Villa FC – Everton FC

3:0

koniec (0:0)

18.09.2021, 18:30 • Villa Park, Birmingham • 5. kolo • Rastislav Štrauch (@stewenTV)

Tipsport: 2.2 3.39 3.62

Víťazom dnešného zápasu je teda domáca Aston Villa. Tá bola po bezgólovom prvom polčase v tom druhom jednoznačne lepším tímom, čo prinieslo tri góly v sieti Begoviča. Smrteľnú desať minútovku načal v 66. minúte Cash. O tri minúty neskôr si po rohovom kope vstrelil vlastný gól Digne a štvrť hodinku pred koncom sa presadil z protiútoku fantastickou strelou Leon Bailey.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch. (20:22:16)

90+3

90+1

Watkins vybojoval v závere ešte rohový kop pre svoj tím.

90

Rozhodca pridáva posledné tri nadstavené minútky.

89

Young hľadal nabiehajúceho Ingsa, ale ten nestihol spracovať, nasleduje teda odkop od svätyne Begoviča.

87

Toffes tak po skvelom štarte do sezóny spoznajú po prvý krát premožiteľa. Domáca Aston Villa si dnes trojbodový zisk jednoznačne zaslúži.

86

Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Matthew Cash, prichádza Bertrand Traoré.

85

Priamy kop Digneho našiel v pokutovo území Keanea, ale jeho hlavičkové zranenie nebolo presné.

84

Cash nedovolene zastavil Gordona, lopta teda ostáva v moci Evertonu.

83

Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Leon Bailey, prichádza Ashley Young.

83

Leon Bailey odohral len dvadsať minút. Zaznamenal gól aj asistenciu a teraz musí ihrisko opustiť pre svalové problémy.

82

Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Tom Davies.

81

Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Ben Godfrey, prichádza Jonjoe Kenny.

80

Protiútok domácich vyzeral veľmi sľubne, Bailey však zostal sedieť a bude zrejme vystriedaný.

78

Po dlhšom časovom úseku pohrozili aj hostia, no defenzíva Villans opäť v plnej pohotovosti.

77

Domáci držia loptu na svojich kopačkách a kontrolujú záver zápasu.

76

Žltú kartu dostáva Leon Bailey (Aston Villa FC).

75

75. Leon Bailey (ASV) - 3:0

75

Aston Villa dala gól!
Skvelý pas Ingsa vzduchom našiel nabiehajúceho LEONA BAILEYHO, ten mal otvorený priestor až do šestnástky, kde sa dostal svojou rýchlosťou, následne vypálil ľavačkou a definitívne zráža súpera z Evertonu na kolená. Dokonalá desať minútovka Villans, 3:0.

75

Dokonca ostáva už len štvrť hodinka a keď chcú Toffes zápas ešte zdramatizovať, tak by mali vstreliť kontaktný gól, čo najskôr.

74

Douglas Luiz chcel prekvapiť Begoviča, no z veľkého uhla trafil len bočnú sieť.

73

Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Allan, prichádza Anthony Gordon.

72

Žltú kartu dostáva Ben Godfrey (Everton FC).

71

Dokonca stretnutia ostáva už len necelých dvadsať minút plus nejaké to nadstavenie.

70

Takmer definitívna bodka. Jacob Ramsey prešiel stredom poľa veľmi jednoducho, ale jeho technický pokus tesne minul bránu Begoviča.

69

69. Lucas Digne (ASV) - 2:0

69

Dvojgólové vedenie Villans! Center Baileyho z rohového kopu na bližšej tyči nešťastne tečoval za Begoviča Lucas Digne. V krátkom časovom slede druhý zásah, ktorý znamená vedenie 2:0.

68

Cash je pri chuti, to ukázal aj v tomto momente, no jeho strieľaný center z pravej strany bol zrazený na roh.

67

Allan fauloval v strede poľa, lopta ostáva domácemu celku.

66

66. Matthew Cash (ASV) - 1:0

66

Blesková akcia Villans končí úspešným zakončením MATTHEWA CASHA. Ten prešprintoval Digneho, zvnútra šestnástky vypálil slabšou ľavou nohou a pod brvno nedal Begovičovi šancu zasiahnuť – 1:0.

64

Gray sa zmocnil lopty na hranici šestnástky. Následne mieril na vzdialenejšiu tyč, ale lopta mieri tesne mimo. Veľká škoda pre Toffes.

62

Po ďalšom pase sa dostal k lopte Mings, ten však nepochopiteľne zakončoval z prvej, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

61

Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Matt Targett, prichádza Leon Bailey.

60

Opäť nepodarená finálna fáza, ktorá je dnes na oboch stranách hrozivá.

59

Iwobi sa dostal do slušnej možnosti, no po prihrávke Graya zakončoval do priestoru, kde bol pripravený zasiahnuť Martinez.

58

Opäť však nepresnosť na strane Toffes. Skušal to Townsend, ale jeho pas len preletel cez pokutové územie.

57

Gray bol opäť faulovaný, previnil sa Tuanzebe.

56

Šťastie skúšal práve Townsend, ale jeho strela trafila len dobre postavenú hradbu tiel hráčov Villans.

55

Mings poslal k zemi v osobnom súboji Townsenda, uvidíme teda štandartku pre hostí.

54

54. Demarai Gray (EVE)

54

Gray sa obtočil okolo Konsu, ten ho celkom evidetntne potiahol za dres, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

53

Po dlhšom časovom úseku pri lopte Toffes, je to však bez nápadu.

52

Do druhej polovice nastúpili aktívnejšie domáci, stále však chýba jediné a to je úvodný gól stretnutia.

50

Ďalší pas pred Begoviča vyslal Targett, lenže ani tentoraz nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

49

Ďalšia sľubná akcia Jacoba Ramseyho, tomu síce nevyšiel center, ale napriek tomu je zatiaľ jeden z najlepšie hrajúcich na ihrisku.

48

Ani tentokrát však neprišlo žiadne nebezpečenstvo pre Begoviča.

47

Ramsey sa ocitol osamotený v šestnástke, no jeho center zblokoval vracajúci sa Doucoure.

46

Druhý polčas sa začne približne o 19:33.

45+2

45

Rozhodca pridáva k tomuto polčasu ešte dve nadstavené minútky.

44

Z veľkej diaľky skúsil šťastie Townsend, no jeho technický pokus mieril doprostred brány, takže jednoduchý zákrok pre Martineza.

43

Do koncovky sa už už pretláčal Konsa, no obrana Toffes napokon nepustila domácich do zakončenia.

42

Tentokrát si však počínal nedovolene Doucoure a nasleduje priamy kop domácich.

41

Ings si neporozumel s Targettom – lopta pre Everton, ktorý je v posledných momentoch lepším tímom na ihrisku.

40

Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza John McGinn, prichádza Marvelous Nakamba.

39

Iwobi sa chcel obtočiť okolo Casha, lenže domáci obranca jeho úmysel prečítal.

37

Iwobi unikol obrane súpera, na ľavej strane oklamal aj Luiza, lenže jeho center bol opäť len zblokovaný na roh.

35

Desať minút pred koncom prvého dejstva pálil Cash aj McGinn, no obaja len nastrelili dobre postavenú defenzívu Toffes.

34

34. Matthew Cash (ASV)

34

Iwobi síce našiel v pokutovom území Rondona, no ten bol prichytený v postavení mimo hry.

33

Targett po jednom zo súbojov potreboval ošetrenie a je otázne, či bude môcť pokračovať v tomto stretnutí.

31

Godfrey šiel do súboji s Mingsom príliš tvrdo a právom sa píska nedovolený zákrok.

30

Po odohranej pol hodine sme teda stále bez gólov. Zmení sa to v závere prvého polčasu?

29

29. John McGinn (ASV)

29

Mings chcel po zisku lopty okamžite založiť protiútok, ale Ings nedokázal jeho center spracovať podľa svojich predstáv.

27

McGinn pálil spoza šestnástky, no jeho technický pokus mieril tesne vedľa žrde.

26

Už sa zdalo, že do ďalšej možnosti unikne Townsend, ale jeho úmysel prečítal vracajúci sa Mings.

25

Napriek tomu pohrozil Cash, lenže ten si v úniku pomohol nedovoleným zákrokom.

24

Targett nestihol zastihnúť loptu v hre a vhadzovať budú Toffes.

23

Po skvelom štarte do zápasu sledujeme v posledných minútach útlm na oboch stranách.

22

Rondon si neporozumel s Grayom a lopta patrí Villans.

20

McGinn ostal ležať na trávniku a zrejme bude potrebovať opateru lekárskeho tímu.

19

A pohrozili aj Toffes. Gray potiahol akciu smerom do šestnástky, prihrával na vzdialenejšiu tyč, ale Rondonovi chýbal kúsok k dokonalosti.

18

Spätná prihrávka Ingsa mierila do šestnástky, ale bohužial pre domáceho útočníka len do územia nikoho.

17

Po jeho zahraní hlavičkoval Keane, lenže jeho pokus kontroloval pozorný Martinez.

16

Digne zakombinoval s Iwobim, prvý menovaný napokon aj odcentroval a všetko vyriešil v šestnástke Mings, ktorý odvrátil na rohový kop.

15

Skvelá kombinácia domácich, na jej konci bol Ings, ale ten z prvej mieril vysoko nad brvno.

13

Ďalšie presunutie hry mierilo na Casha, no ten nespracoval.

12

Villans chceli pohroziť z autového vhadzovanie. To obstaral Cash, ale jeho úmysel prečítal Begovič.

11

Ďalší center Targetta, no aj v tomto prípade bol zrazený.

10

Po desiatich minútach teda môžme prehlásiť, že sleduje výborne stretnutia a oba celky už mali sto percentnú možnosť na skórovanie.

9

Dlhý nákop od Luiza hľadal Targetta, ale ten bol na tento pas prikrátky, vhadzovať budú hostia.

7

7. Tyrone Mings (ASV)

7

Obrovská šanca na otvorenie skóre pre Mingsa. Ten vyskočil najvyššie v šestnástke, no jeho hlavičku reflexívne vyrazil Begovič.

6

Center Targetta bol zblokovaný a nasleduje prvý rohový kop Villans.

5

Toffes tak vstúpili do zápasu jednoznačne aktívnejšie ako súper.

4

Po rohovom kop zakončoval práve Rondon, no jeho hlavička letela nad bránku.

3

Rondon sa ocitol vo skvelej možnosti, ale Tuanzebe odvrátil na rohový kop

1

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Tuanzebe, Mings (C), Targett – J. Ramsey, Douglas Luiz, J. McGinn – Ings, Watkins.
Náhradníci: Steer – Young, Hause, Buendía, Nakamba, El Ghazi, B. Traoré, Bailey, Archer.

Everton FC: Begović – Y. Mina, Godfrey, M. Keane – Iwobi, Allan, A. Doucouré, Digne (C) – A. Townsend, D. Gray – Rondón.
Náhradníci: Lonergan – Kenny, Holgate, Branthwaite, A. Gomes, Davies, Gordon, Simms..

Záver sobotňajšieho programu Anglickej Premier League sa odohrá vo Villa Parku, kde domáca Aston Villa privíta vo forme hrajúci Everton. Miernym favoritom teda bude tím Rafaela Benitéza, ktorý v doterajšom ročníku stratil len dva body.

Toffes sa teda darí nad očakávania a celý tím je zrejme vo veľkej pohode. Ukázal to aj posledný zápas, keď na domácom štadióne behom šiestich minút otočili nepriaznivý výsledok s Burnley troma gólmi. Gólovo sa presadili Keane, Townsend a Gray. Hlavne posledný menovaný je zatiaľ v prebiehajúcej sezóne v skvelom rozpoložení. Negatívnou správou je však určite, že Benitez zrejme stále nemôže počítať so zraneným útočníkom Dominicom Calvertom-Lewinom. Villans sú narozdiel od súpera v miernom kŕči, keďže len jedna ligová výhra je určite sklamaním. Taktiež posledná prehra na pôde Chelsea a veľa nevyužitých možností pred bránkou Mendyho určite na pohode nepridá.

Ak ide o zranenia, tak Everton už ako bolo spomínané zrejme bez anglického reprezentačného útočníka Lewina. Nepravdepodobný je aj štart Jamesa Rodrigueza a Fabiana Delpha. Villans stále bez krídelníka Trezegueta. Návrat do zostavy však hlási argentínska dvojica Buendia-Martinez, čo je pre družinu Deana Smitha perfektná novinka.