17.10.2021, 16:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Lukáš Jasoněk cz

Tipsport: 1.29 6.6 7.52

Česká a slovenská stopa

Bez účasti. (18:33:13)
První třetina byla jasnou záležitostí. Jaroslavl v ní přestřílela Kunlun 21:4 a především si vytvořila komfortní náskok. Jeho základy postavil Artur Kajumov, na trefu svého spoluhráče pak navázali Jegor Korškov a Američan Reid Boucher, jenž zvyšoval už na 3:0.

Ve druhé třetině Kunlun zlepšil hru a dokonce byl střelecky aktivnější než jeho soupeř, kterého třígólový náskok zjevně uspokojil. Diváky tak dostala do varu aspoň bitka mezi Alexandrem Jelesinem a Brandonem Yipem. Na další gól si fanoušci museli počkat až na závěr třetiny, ty domácí ale moc nepotěšil. Osm vteřin před sirénou proměnil přesilovku Ryan Sproul. Kunlun tak v sobě našel skrytý potenciál, který chtěl uplatnit i po přestávce.

Jeho plány už po jednadvaceti vteřinách naboural Jegor Averin. Jenže hosté se nevzdali, co říct měl Luke Lockhart. Dvougólový náskok Lokomotiv držel až do času 59:29, kdy zápas při power-play zdramatizoval Tyler Wong. Na víc už se ale Kunlun nezmohl a z Jaroslavli odletí s prázdnou.
Utkání přihlíželo 1 787 diváků.
Střely na branku: 39:23 (21:4, 10:13, 8:6).

59:59

Hosté v pásmu znovu v šesti. Už ani nekombinovali, prostě a jednoduše to valili směr brána. Daniil Isajev vše ustál a společně s týmovými kolegy může začít slavit.

59:29

59:29 Tyler WONG - 4:3

59:29

Red Star Kunlun právě vstřelil branku
No vida, ještě nás čeká drama! Nicholls se rozjel po pravém křídle a adresoval přihrávku na druhou stranu, kde přesunujícího se brankáře překonal TYLER WONG. Kontaktní gól padl půl minuty před koncem základní hrací doby. Takže čas na vyrovnání tady ještě je. Asistence: Josh Nicholls a Ryan Sproul.

58:35

Už není na co čekat, Ivano Zanatta odvolává Smithe z branky.

57:42

Nikita Čerepanov zariskoval v rozehrávce a může být rád, že to pro jeho Jaroslavl nemá žádné následky.

56:35

Smith jen tak pro jistotu natáhl lapačku za střelou mimo.

54:59

Rozháranou hru uklidňuje Maxim Berjozkin přihrávkou domů. To si Jaroslavl může dovolit.

53:37

Alexandr Jelesin je poplácán po zádech za střelu na Jeremyho Smithe. 25letý bek se před sezonou vrátil do Jaroslavle z AHL, když se ve dvouletém období nedokázal natrvalo prosadit do sestavy Calgary.

51:50

Maxim Šalunov se pustil do rychlostního souboje se Sproulem, svého protivníka ale nepřebruslil.

50:03

Třetí třetina se přehoupla přes svou polovinu, Kunlunu se odteď začne nepříjemně krátit čas.

49:35

Krušné chvíle přečkala Jaroslavl bez úhony.

49:31

Neskutečně blízko snížení byl Jason Fram! Jeho rána z pozice pravého beka se dotkla obou tyčí a nakonec zamířila z brankoviště ven.

49:18

V bratrské spolupráci přihrál Parker Foo zpoza branky Spencerovi, toho Daniil Isajev vychytal!

4:3

Góly a asistencie: 8. Kajumov (Arťom Iljenko), 16. Korškov (Polunin, Rafikov), 19. Boucher (Polunin), 41. J. Averin (Maxim Šalunov, Rafikov) – 40. Sproul (C. Kane, Pu), 43. Lockhart (S. Foo), 60. Tyler Wong (Nicholls, Sproul)

Lokomotiv Jaroslavľ: D. Isajev (J. Guskov) – A. Marčenko (C), Rafikov, Barancev, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov (A), Misjul – J. Averin (A), Maxim Šalunov, Boucher – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, Georgij Ivanov, P. Kudrjavcev – M. Beljajev, Arťom Iljenko, Berjozkin – Perevalov.

Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – Chelios, Sproul (A), D. Osipov, N. Chlystov, Tam, Fram, Yuen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – C. Kane (A), Yip (C), Nicholls – Tyler Wong, Pu, Werek – Squires, Riche.

Rozhodca: Beljajev, Birin – Strelcov, Šeljanin

Diváci: 1 787