52:103

koniec (12:30, 17:51, 36:78)

24.11.2021, 18:00 • Rimi Olympic Centre, Riga • Skupina A • Vojtěch Görög cz

Tipsport: 12.0 25.5 1.05

Tým ZVVZ USK Praha se díky této výhře posunul na druhé místo skupiny A a má dobře nakročeno k postupu do play-off. To je ode mě vše a u dalších přenosů na počtenou. (19:42:53)
Je dobojováno. Hráčky USK potvrdily roli favoritek a smetly Rigu rozdílem třídy.

Nejvíce bodující hráčkou byla na domácí straně Ieva Pulvere, která zaznamenala 16 bodů.

Na druhé straně zaznamenala nejvíce bodů, konkrétně 25, Maria Condeová.

Konec zápasu. (52:103)

39:56

Ještě jeden faul domácích. (52:101)

39:00

Probíhá poslední minuta utkání. (52:101)

38:33

Domácím vypršel čas na útok. (52:99)

38:29

Stankovičová moc pěkně zablokovala střelu za tři body. (52:99)

38:08

Jonesová proměnila oba hody a USK je blízko stovce bodů. (52:99)

38:04

Stankovičová předvedla obranný doskok a z následného útoku jsou další trestné hody pro hostující celek. (52:97)

37:34

Trestné hody po faulu Pavelsonové bude házet Oblaková, která trefuje obě možnosti. (52:94)

37:30

Korzaneová dává trojku a domácí tým překonává hranici padesáti bodů. (52:94)

36:09

Oba celky mají za každý další faul trestné hody. (47:92)

35:48

Jonesová a Stankovičová běhaly ze strany na stranu a obě daly dva body. Následně si tým domácích bere time. (45:92)

35:03

Vzápětí fauluje Silaová a USK je opět u míče. (45:86)

35:01

Na druhé straně se jednou z trestného hodu trefuje Jonesová. (45:86)

34:51

Jasaová byla faulována a následně proměnila oba trestné hody. (45:85)

34:14

Po faulu Thomasové mají čtyři osobní chyby i hráčky USK. (43:85)

33:54

Ještě neuběhla ani polovina čtvrtiny a domácí mají čtyři osobní chyby. (43:85)

33:53

Vyoralová trefuje trojku! (43:85)

33:11

Sklenářová proměnila oba trestné hody. (43:82)

33:11

Rychlý útok Voráčkové byl zastaven faulem Baskové. (43:80)

32:37

Oba trestné hody Thomasová proměnila. (43:80)

32:37

Jasmine Thomasová byla při náběhu pod koš faulována a získala trestné hody. (41:80)

32:29

Condeová se provinila kroky a míč tak mají hráčky TTT. (41:80)

32:09

Basková poslala na zem Stankovičovou a zapisuje si tak další osobní chybu. (41:80)

30:50

Pulvereová dává další trojku. (39:78)

30:34

Basková na své osobě získala faul a domácí útočí. (36:78)

30:16

Bohužel Stankovičová neproměňuje ani jeden. (36:78)

30:16

Stankovičová situaci tři na jednu překombinovala, ale vynutila si alespoň trestné hody. (36:78)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (36:78)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (36:78)

29:52

První byl neúspěšný a druhý se už povedl. (36:77)

29:52

Další faul domácích. Stankovičová bude mít dva trestné hody. (36:77)

29:35

Jasmine Thomasová zkoušela střelu za tři body a míč se odrazil od obroučky mimo. (36:77)

29:08

Stankovičová trefuje oba trestné hody. (36:77)

28:55

Další únik USK opět trestá. Pražský tým vede už skoro čtyřicet bodů. (36:75)

28:22

Thomasová opět utekla domácí obraně a sama se pod košem nemýlila. (36:73)

27:55

Condeová zkusila střelu za tři body, ale jen těsně minula. (36:69)

27:12

Pulvereová odhodila míč z velké dálky a o obroučku dává trojku. (36:67)

26:57

Série nepřesností na obou stranách zastavila bodový přínos. (33:67)

26:06

Silaová se provinila kroky. (33:67)

25:52

Thomasová se prosazuje doskokem a zavěsila míč do koše jednou rukou. (33:67)

25:34

Pulvereová se trefuje z velké dálky, avšak pouze za dva body. (33:65)

25:12

Condeová faulovala v útoku, a tak mohou útočit domácí. (31:65)

25:00

Jonesová proměnila oba trestné hody. (31:65)

24:52

Sarauskaiteová raději střídá, protože udělala další osobní chybu. (31:63)

24:35

Oba týmy nyní proměňují všechny své střelecké pokusy a po vlažné druhé čtvrtině tu máme bodové hody. (31:63)

23:36

Jasaová dává trojku z levého rohu. Trefila se přesně do koše. (29:59)

23:08

TTT začalo bránit velmi důkladně a to týmu USK Praha příliš nevoní. (26:56)

22:41

Condeová o zkusila z levé strany za tři body, ale míč ani nedoletěl ke koši. (26:56)

22:29

Střelu Thomasové srazila hráčka domácího celku do autu. (26:56)

22:20

Pulvereová dává další koš a USK si bere oddechový čas. (26:56)

21:54

Domácí hráčky nyní trefily tři koše ze tří pokusů a mají více bodů za první dvě minuty třetí čtvrtiny než co měly za celou druhou čtvrtinu. (24:56)

21:19

Jonesová proměnila dva trestné hody. (20:54)

20:28

Handyová dává trojku a lotyšský celek vstupuje velmi dobře do druhé poloviny zápasu. (20:51)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (17:51)
Nejvíce bodů z hráček TTT Riga má zatím Ieva Pulvereová, která má na svém kontě šest bodů za dvě dvojky a dva trestné hody. Z hráček USK má nejvíce bodů Maria Condeová, která má 15 bodů za tři dvojky, dvě trojky a 3 trestné hody.
První polovina utkání je za námi. Domácí tým ve druhé čtvrtině střelecky vyhořel a USK jde do šaten s vedením 51:17.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (17:51)

19:39

Sarauskaiteová dává dvojku a k tomu má i trestný hod. Ten ovšem neproměnila. (17:51)

19:13

Další útok domácích hráček končí nepřesnou nahrávkou. (15:51)

18:48

Korzaneová se prosazuje za tři body a otevírá bodový účet svého týmu ve druhé čtvrtině. (15:49)

18:25

Condeová se trefuje za tři body. (12:49)

17:59

Nahrávku přes půlku hřiště srazila Thomasová do autu. TTT může nadále pokračovat v útoku. (12:46)

17:28

Stankovičová získala faul na svou osobu a hráčky TTT mají velké problémy s bráněním hráček USK. (12:44)

17:11

Sklenářová se prosazuje ze středu palubovky. (12:44)

16:48

Následně fauluje i Vyoralová. (12:42)

16:42

Sklenářová se provinila svou první osobní chybou v utkání. (12:42)

16:27

Thomasová se obtočila kolem protihráčky, ale míč se od desky odrazil vedle koše. (12:42)

16:18

Další faul na domácí straně. Lotyšský tým už má 4 chyby. (12:42)

15:50

Hráčkám TTT se opět nepovedlo za povolený časový limit vystřelit. (12:42)

15:11

Domácí celek ve druhé čtvrtině nezaznamenal ještě ani jeden úspěšný střelecký pokus. (12:40)

14:35

Vyoralová dává dva body střelou o obroučku. (12:40)

14:25

Faul Jasaové zastavil útok USK. (12:38)

14:00

Jasmine Thomasová to zkusila za tři body, ale netrefila koš. (12:38)

13:42

Oddechový čas pro domácí. (12:38)

13:42

Voráčková vystihla rozehrávku a sama vstříc koši se prosazuje. (12:36)

13:09

Hráčky TTT nestihly včas zakončit svou útočnou akci, a tak z důvodu časového limitu přicházejí o míč. (12:34)

12:10

Voráčková se prosazuje z pravé strany střelou za dva body. (12:34)

12:03

Nepřesnost v rozehrávce využila Pulvereová, ale svou rychlou střelou za tři body se vůbec netrefila. (12:32)

11:16

Další dva střelecké pokusy domácích končí mimo koš, a tak se prosazuje na druhé straně Thomasová. (12:30)

10:45

Jenže střelecký pokus Thomasové byl nepřesný. (12:30)

10:28

USK ubránilo útok soupeře a nyní hráčky českého celku kombinují na útočné polovině. (12:30)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (12:30)

10:00

První čtvrtina skončila. (12:30)

09:58

Stankovičová se prosazuje dvě vteřiny před koncem a hráčky TTT už se do útoku nehrnou. (12:28)

09:09

Thomasová se po ztrátě domácích dostala k míči a o desku dává další koš. USK zatím válcuje svého soupeře. (12:26)

08:29

Condeová pláchla obraně soupeře a sama si doběhla pro další koš. (10:24)

08:19

Domácí hráčky už jsou vyfaulované a český celek tak hází za každý další faul trestné hody. Thomasová proměnila další dva, a tak je to již o 14 bodů. (10:22)

08:02

Thomasová využívá oba trestné hody a USK má komfortní náskok. (10:22)

07:35

Na druhé straně se ovšem prosazuje Thomasová, která z podkoše uklidila míč o desku. (10:20)

06:56

Následně to zkoušela hráčka Rigy střelbou za 3 body, ale opět o hodně minula koš. (10:18)

06:11

Pulvereová byla pod časovým tlakem a její dvoubodový pokus nebyl přesný. (10:18)

05:52

Domácí celek má už čtyři fauly. (8:18)

05:15

Condeová dostala přihrávku do rohu hřiště a trefila se náramně. Bohužel přešlápla, a tak to byla střela pouze za dva body. (6:16)

04:46

Jeden pokus byl nepřesný, ale druhý už se povedl. USK vede o deset bodů. (6:16)

04:46

Condeová byla faulována při zakončení a USK má dva trestné hody. (6:15)

04:26

Condeová doskočila odražený míč a následně ho umístila do koše. USK vede o devět bodů a domácí trenér si bere oddechový čas. (6:15)

04:03

Pulvereová oba proměnila. (6:13)

04:02

Jonesová faulovala a domácí mají dva trestné hody. (4:13)

03:39

Útok Hondyové byl zastaven a míč skončil v zámezí. Následný střelecký pokus v nouzi byl nepřesný, a tak se hráčky USK dostávají k míči. (4:13)

03:11

Maria Condeová dává povedenou trojku a USK začíná získávat náskok. (4:11)

02:09

Nepovedený hod za tři body domácích využily hráčky USK a dávají z protiútoku další koš. (4:6)

01:35

Thomasová dává první dvojku ze hry USK v utkání. (4:6)

00:59

Condeová využívá další trestné hody. (4:4)

00:50

Hráčky TTT však z dalšího útoku dávají další dvojku. (2:2)

00:24

Jonesová využila oba dva trestné hody a vyrovnává skóre. (2:2)

00:04

Domácí vyhráli rozskok a z první útoku se prosazují. (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Hráčky domácího celku nastoupí v bílých dresech, hostující celek v šedých.
Hezký večer všem basketbalovým příznivcům. Hráčky USK Praha se v dalším kole Euroligy střetnou s celkem TTT Riga. Oba týmy jsou sousedy v tabulce. Lotyšský tým má na svém kontě sedm bodů za dvě vítězství a tři porážky. USK má osm bodů za tři vítězství a dvě porážky. Český tým je na čtvrtém místě tabulky, které zajišťuje postup do play-off Euroligy. Dnešní utkání tedy nabídne důležitý souboj o body, které mohou hrát v konečném zúčtování rozhodující roli.

H2H
Oba týmy se potkaly celkem dvakrát a to právě v Eurolize v roce 2019. Obě utkání vyhrál český celek a to výsledky 73:66 a 98:48.

Poslední utkání v Eurolize
TTT Riga odehrála poslední utkání na palubovce Montpellieru, kde prohrála 63:54.
USK Praha sehrálo svůj poslední duel doma proti Avenidě a vyhrálo 80:55.

Favoritem je dnes USK Praha. Doufejme, že hráčky USK potvrdí roli favoritek a přivezou z Rigy cenné vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

52:103

TTT Riga: Basková, Handyová, Jasaová, Klakockaová, Pavelsoneová, Korzanová, Melderová, Pulvereová, Sarauskaiteová, Silaová, Thomasová, Tomasicka
Tréner: Martins Gulbins

ZVVZ USK Praha: Condeová, Oblaková, Sklenářová, Stankovičová, Thomasová, Bálintová, Halátková, Jonesová, Voráčková, Vyoralová
Tréner: Natália Hejková

Rozhodca: Yalmanová (TUR), Teixeirová (POR), Tetiková (TUR)