28.11.2021, 15:30 • 27. kolo • Kamila Stříteská Ströer cz

Tipsport: 2.15 4.3 2.86

V samostatných nájezdech se radovaly Vítkovice zásluhou Robertse Bukartse. Ode mě je to pro dnešní večer vše. Přeji vám krásný zbytek první adventní neděle, loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer. (18:15:23)

Roberts BUKARTS - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera. ROBERTS BUKARTS rozhodl o vítězi dnešního zápasu, kterým se stávají Vítkovice. Bukarts si dobře najel, Godla si lehl na ledovou plochu a nad ním zůstalo spoustu volného prostoru pro skórování.

Ledová plocha je připravena.
Nejlepšími hráči dnešního zápasu je Přemysl Svoboda (LIT) a Rostislav Marosz (VIT).
Ani nastavených pět minut neurčilo vítěze dnešního klání. Až rolba připraví ledovou plochu, začnou nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:35

Ridera se znovu ocitá před brankou Vervy.

64:00

Přes obranu se pokoušel projít Andrej Kudrna, ale to se mu nevyvedlo.

63:30

Chalupova střela z vrcholu kruhu zamířila do boční sítě.

63:06

Lednický pálil z pravého kruhu, ale minul domácí klec.

62:33

Rozehrávku se pokouší napadat Přemysl Svoboda.

62:20

Do útoku se opět hrnou Vítkovice.

62:09

Verva se ke střele nedostala.

61:44

Sukel získal kotouč a posouvá tým do útočné třetiny.

61:05

Patrik Koch na druhé straně se pokoušel propasírovat kotouč zblízka za záda Denise Godly.

60:46

Aaron Irving zmizel ve dvířkách, kterými vchází na led soupeř. Nic se mu nestalo a ve hře se může pokračovat.

60:29

Obrovská šance! Zdráhal našel na druhé straně Petra Straku, který se na dvakrát pokoušel překonat Stezku.

60:03

Kotouče se zmocňuje Ridera, která mizí za vlastní brankou a zakládá útok.

60:01

A stalo se tak. Vítkovice ve třetí třetině srovnali na 3:3 zásluhou Rastislava Deje, který pálil z levého kruhu. Verva měla několik pokusů na navýšení, ale hostujcího gólmana se chemikům znovu nepodařilo překonat. O vítězi rozhodne nastavené prodloužení, případně až samostatné nájezdy.

60:00

59:52

Vítkovice zjevně zdržují, aby Verva už nemohla zahrozit a měly jistotu bodového zisku.

59:40

Verva ještě nahazuje do útočné třetiny.

59:36

Zdá se, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení.

59:36

Do konce třetího dějství zbývá 24 vteřin.

59:27

Zakázané uvolnění Ostravy.

58:59

Gerhát v ukázkové sólo akci nakonec nezakončil úspěšně, ale výborně zmátl vítkovickou obranu.

58:24

Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

58:13

Verva si ale nedokázala vybojovat vhodnou pozici ke střele.

57:55

Protečovaný puk se záhy objevuje v útočné třetině chemiků.

57:15

Vítkovice jsou za vlastní brankou a prochází až ke Godlovi.

56:43

Hübl našel se štěstím před brankou Matěje Chalupu, jemuž se nepodařilo tečovat puk za záda Stezky.

56:26

Lukeš nahazuje do třetiny a Verva se pokouší zamknout soupeře ve vlastním pásmu.

56:22

Další puk, který opustil hrací plochu.

56:17

Patrik Koch pálil z levého kruhu, ale taktéž minul Godlovu klec.

55:57

Andrej Kudrna to zkoušel od modré čáry, ale střela byla velmi nepřesná a k hostující kleci ani nedoletěla.

55:31

Vítkovice na puku a hledají cestu k litvínovské svatyni.

55:00

Stříteský předvedl dobrý obranný zákrok proti Janu Hruškovi, který se jinak vydal sám na bránu.

54:49

Cheza vyhazuje na icing.

54:35

V závěru začínají Vítkovice vytahovat drápky.

54:03

54:03 Rastislav DEJ - 3:3

54:03

Vítkovice právě vstřelily branku!
Šest minut před koncem třetí třetiny začíná být na zimním stadionu v Litvínově horko a přichází drama. Z levého kruhu vyslal dělovou ránu RASTISLAV DEJ, která přesně zapadla za záda Denise Godly. Asistence: Rostislav Marosz, Guntis Galvinš.

53:40

Ridera se opět zmocnila puku ve vlastním pásmu a přešla až ke Godlovi.

53:23

Vítkovice se drží na puku a přechází do útočného pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.

53:05

Svobodovu ránu z levého kruhu vykopl hostující gólman betonem před sebe.

52:59

Hübl se ocitl v dobré střelecké pozici, ale na Stezku nevyzrál.

52:40

Roberts Bukarts pálil přes Matěje Stříteského, Denis Godla zakročil betonem. Následuje komerční přestávka.

52:16

Hrbasova rána z vrcholu levého kruhu byla zblokována několika bránícími hráči před hostující bránou.

51:51

Icing Vervy. Vhazovat se bude po boku Denise Godly.

51:40

Chemici se ale do větší akce nedostali.

51:20

Strejček vybojoval puk ve střední třetině a vrátil kotouč do útočného pásma.

51:10

Verva znovu v pásmu hostů.

50:39

Chalupa chtěl zpoza brány nahrát před brankoviště na Sukela, ale přihrávka byla zblokována.

49:44

Litvínov dlouho čekal se založením dalšího útoku.

49:20

Hosté se osvobozují.

48:58

Irving mířil z levého kruhu mezi kruhy na Patrika Zdráhala, ale do nahrávky vložil hůl jeden z vítkovických hráčů.

48:40

Chemici se drží ve třetině Vítkovic.
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

48:28

Komerční přestávka.

48:28

Petr Gewiese (VIT) postal na mantinel Michaela Lattu. Sudí byl svědkem a Gewieseovi patří dvě minuty na trestné lavici.

48:05

Rideře se povedlo dostat do třetiny, ale vzápětí Verva posílá puk na další icing.

47:51

Roman Polák koketuje s kotoučem a hledá cestu do obranného pásma chemiků.

47:39

Následně se kotouč dostává přes všechny čáry a Litvínovu je pískáno zakázané uvolnění.

47:08

Sukel se téměř řítil do úniku, když v tu za sebou nechal puk, kterého se zmocnily Vítkovice a do útoku se pustily ony.

46:02

Giorgio Estephan předvedl krásnou kombinaci v útočném pásmu s Patrikem Zdráhalem. Druhému jmenovanému se nepodařilo dobře zakončit, protože Stezka přečetl úmysl této dvojice a stačil se přesunout.

45:43

Posléze Litvínov posílá puk na icing.

45:35

Příležitost ke střele v útočném pásmu ale hosté neměli.

45:17

Vítkovice se za vlastní brankou ujala puku a zkouší projít k Vervě.

44:59

Kotouč opustil hrací plochu, hra se přerušuje.

44:49

Hosté po delší době zahrozili. Jinak se na puku primárně drží domácí celek.

43:59

Fridrich zůstal úplne volný mezi kruhy, bombu Denis Godla vyrazil betonem do levého kruhu, kde stál Gewiese, jenž pálil z první. Ten domácí branku minul.

43:00

Polák poslal kotouč do středního pásma, odkud se Verva pokouší založit útok, kterým by ohrozila hostující brankoviště.

42:46

Střela Estephana byla sražena Strakou před brankou vysoko nad Stezku.

41:48

Ve hře se pokračuje v klasickém počtu 5 na 5.

41:48

Gerhát se střetl s Maroszem, který se brzy zvedá a míří na střídačku za svými spoluhráči.

41:15

Gewiese pálil od modré čáry, ale střelu zblokoval první bránící hráč před ním.

41:03

Vítkovice se pokouší usadit v obranné třetině chemiků.

40:40

Hübl mířil vysoko nad hostující klec.

40:30

Do útoku se ale hosté nedostali.

40:05

Litvínov nahazuje do útočné třetiny, kde si puk přebírá Ridera.

40:01

Vstup do druhé dvacetiminutovky se chemikům vydařil a František Lukeš ve 30. minutě navýšil gólový účet zápasu. Posléze snížil Rostislav Marosz a Vítkovice se o minutu později dostaly dokonce do vedení, když se šťastně trefil Fridrich. Ve 38. minutě vrátil Vervě vedení Přemysl Svoboda. V závěru se konalo velké drama. Stříteský přišel o hokejku, přesto nadále bránil v obranném pásmu. Nakonec u levého tyči natlačil soupeře na tyč, když v tu mířil puk do branky Denise Godly. Hbitým manévrem zastavil Matěj Stříteský puk a zabránil tak inkasování gólu. Na potvrzení se ještě čekalo a bylo přezkoumáno video. Následně bylo nařízeno trestné střílení právě kvůli Stříteskému, které Lakatoš neproměnil. Verva tedy po 40 minutách vede 3:2. Závěrečné dějství začíná v 17:18.

40:00

39:57

Nájezdem Lakatoš nedokázal překonat Denise Godlu a skóre se v závěru druhé třetiny nemění.

Stříteský stačil zastavit puk před brankovou čáru a gól nebyl uznán!

Probíhá přezkoumání záznamu hry.

39:43

Stříteský zablokoval puk nohou, poté ještě zastavil puk na brankové čáře.

39:06

Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.

38:53

Lukeš vyhazuje středem ledové plochy.

38:05

Střelu Lindberga ochotně zblokoval Petr Straka.

37:40

Chemici se nadále motají kolem hostující branky.

37:11

37:11 Přemysl SVOBODA - 3:2

37:11

Litvínov právě vstřelil branku!
Verva si ale vedení bere zpět ještě ve druhé třetině. PŘEMYSL SVOBODA se zbavil obránce před sebou, donutil Stezku k zákroku a nakonec zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Michael Latta.

36:29

Po vhazování se ke střele z těsné blízkosti dostal Richard Jarůšek, ale Stezku nijak nepřekvapil.

36:27

Zakázané uvolnění Vítkovic.

35:55

35:55 Petr FRIDRICH - 2:2

35:55

Prokletí druhých třetin se zřejmě vrací na litvínovská záda. PETR FRIDRICH dostal nabito od Deje do složité pozice, ale zkusil vystřelit a rána se štěstím zapadla za záda Denise Godly. Bez asistence.

35:40

Po reklamní pauze se domácí přesouvají do obranného pásma Vítkovic, kde se pokkoušeli získat puk.

35:27

Patrik Koch dostal kotouč na modré čáře a prudkou ránou prověřil litvínovského brankáře, který schoval puk do své výstroje. Následuje komerční přestávka.

35:01

Při dalším přechodu do útočné třetiny se hosté viní ofsajdem.

34:22

34:22 Rostislav MAROSZ - 2:1

34:22

Také vítkovická souhra zajistila hostům snížení. Roberts Bukarts jel s pukem a na pravém kruhu si všiml volného ROSTISLAVA MAROSZE, jenž střelou z první propálil do teď bezchybného Denise Godlu. Asistence: Roberts Bukarts, Karel Plášil.

34:18

33:30

Nejprve prověřil hostujícího brankáře Matěj Chalupa, poté se k odraženému puku dostal ještě Viktor Hübl. Stezka si připisuje dva dobré zákroky.

33:18

Další úspěšné vyhození hostů.

32:50

Patrik Zdráhal se pokoušel prosadit, když se sám dostal do útočné třetiny. Jenže tváří tvář Stezkovi neuspěl.

32:25

Ridera ihned posílá kotouč až ke Godlově brance.

32:09

Radovan Bondra (VIT) si vysloužil dvě minuty za faul na Patrika Demela.

32:00

Vítkovice agresivně dohrávají osobní souboje.

31:15

Kotouč znovu mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

30:53

Balážovo nahození od modré čáry těsně minule klec hostí.

30:12

Přemysl Svoboda vybojoval útočné pásmo, ale hostující klec svým pobytem před Stezkou nepřekvapil.

29:41

Po Irvingově zásahu do nahrávky opustil kotouč hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

28:58

28:58 František LUKEŠ - 2:0

28:58

Ukázková souhra na straně Litvínova. Matěj Chalupa vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, přešel s ním celé kluziště. U Stezkovy branky přesně nabil na FRANTIŠKA LUKEŠE, který vymetl všechny pavučiny v hostující bráně. Asistence: Matěj Chalupa, Uvis Balinskis.

28:36

Na ledové ploše se objevil také Strejček.

28:30

V útočném pásmu chemiků se bojuje o kotouč. Nakonec Vítkovice poslaly puk až na zakázané uvolnění.

28:06

Galvinš to zkusil od modré čáry, ale nezasáhl Godlovu svatyni.

27:37

Nahození hostů vyrazil Godla betonem do rohu kluziště.

27:20

Vítkovice se zmocňují kotouče a pokouší se projít přes střední pásmo.

26:58

Baláž poslal střelu od modré čáry, která byla sražena mimo hostující klec.

26:13

Na druhé straně zastavuje puk Godla a rozehrává na své spoluhráče.

25:50

Pětiminutová početní převaha chemiků zůstala nevyužita.

25:34

Za 10 vteřin bude Ridera hrát v plném počtu.

25:19

Od modré čáry to zkoušel Marek Hrbas, ale trefil pouze hlouček bránících hráčů před Stezkou.

24:44

Z pěti minut si dokázali vybojovat pouze dvě větší šance, jinak se Vítkovicím daří kotouče posílat do bezpečné vzdálenosti.

24:27

Tato přesilová hra určitě není podle gusta chemiků.

23:55

Ridera se znovu osvobozuje, když se chemikům nepodařilo řádně projít přes modrou čáru.

23:32

Z přesilové hry zbývají chemikům dvě minuty.

22:50

Ze stejné pozice jako Stříteský nyní pálil Aaron Irving, ale ani nedokázal překonal vítkovického brankáře.

22:31

Verva nadále hledá cestu za Stezkova záda.

22:00

Dva obrovské pokusy Matěje Stříteského z levého kruhu.

21:49

Chemici se motají kolem hostující branky.

20:44

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 5 min., vražení na mantinel + osobní trest do konce utkání, vražení na mantinel). Trest odpyká Vojtěch Lednický.

20:44

Po zásahu zůstává na ledě ležet Strejček.

20:10

Vítkovice se ihned dostávají do útočné třetiny. Od modré čáry páli Roman Polák.

20:01

V první třetině se chemikům dařilo. Stezka musel několikrát likvidovat nebezpečné pokusy domácího celku. Skóre zápasu v 6. minutě otevřel nejvíce střílející hráč Litvínova, kterým je Aaron Irving. Vítkovicím se nepodařilo na branku odpovědět. Po 20 minutách hry vede Verva nad Riderou 1:0.

20:00

19:20

Chemici se ještě pokouší upravit skóre před koncem prvního dějství.

19:10

Tam se puku ale ujímá opět Verva.

19:00

Vítkovice nahazují do útočného pásma.

17:52

Irvingova střela od modré čáry těsně minula bližší tyč.

17:41

Aktivnějším mužstvem na ledové ploše je Verva.

17:13

Poté vzal Strejček zodpovědnost na sebe a vystřelil. Jeho střelecký pokus zastavil pozorný Stezka.

17:00

Strejček poslal puk na Svobodu, který zakončil nepřesně.

16:23

Oba týmy se pokouší přejít přes střední pásmo a ohrozit branku soupeře.

16:20

Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

15:41

Ofsajd na straně Vítkovic.

15:09

Od modré čáry poslal dělovou ránu Uvis Balinskis, ale hostující gólman vytáhl zákrok lapačkou. Následuje komerční přestávka.

15:03

Vítkovice se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

14:19

Další velká šance na straně chemiků, ale v z předbrankového prostoru se nikomu z černožlutých nepovedlo poslat puk za Stezkova záda.

13:00

Fridrich dostal dobrou nabídku, ale kotouč se mu nepodařilo zpracovat, a proto branku soupeře neohrozil.

12:26

Zdráhal hledal příliš složitostí nad přechodem do útočné třetiny, až nakonec o kotouč přišel.

11:58

V souboji zvítězili domácí, útočné pásmo ale nevybojovali.

11:36

V rohu kluziště se bojuje o kotouč.

10:50

Po Sukelově špatně nahrávce musí Verva opustit pásmo.

10:21

Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Denis Godla proti střele Marosze.

10:02

Hübl vybojoval kotouč v útočné třetině, ke střele se ale litvínovský kapitán už nedostal.

09:33

Zdráhalova střela rozezněl tyč od hostující klece.

08:56

Petr Straka to zkoušel střelou ledě, kterou Stezka poslal do druhého rohu.

08:33

Prudké nahození chemiků pozastavil vítkovický brankář.

08:05

Po Lattově nabídce se do rány opřel Přemysl Svoboda, kotouč ale mířil mimo hostující klec.

07:30

Strejček se toho nebojí a střetl se na útočné modré čáře s jedním z hráčů Vítkovic. Následuje komerční přestávka.

06:54

Stříteský mohl jet do samostatného úniku, ale na dlouhý puk nedosáhl.

06:40

Do útočné třetiny se přesouvají hosté.

05:44

05:44 Aaron IRVING - 1:0

05:44

Stezka byl jako na bitevním poli. Nejprve vyrazil tvrdou ránu AARONA IRVING, ten se ale poté zmocnil puku, objel branku a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Michael Latta.

05:27

Irving zastavil puk na modré čáře a udržel tak tým v útočném pásmu.

05:10

Patrik Demel to zkusil od modré čáry, ale gólman Vítkovic byl připravený k zákroku.

04:32

Jarůšek protečoval kotouč ve středním pásmu, následně se ho ujal Kudrna, který byl o puk obrán bránícím hráčem Ridery.

04:07

Stříteského pokus o založení útok nedopadl a Verva se musí nadále snažit.

03:49

Na icing posílají kotouč také domácí.

03:37

Bukartsův pokus po ledě raději přikryl domácí brankář lapačkou.

03:30

Ridera zakládá útok.

03:13

V litvínovském kotli se začíná ozývat první podpora svých oblíbenců.

03:11

Ridera posílá další puk přes všechny čáry a vhazovat se tak opět bude před brankovištěm hostů.

03:00

Cestu přes střední pásmo se pokouší najít hosté, ale jsou zastaveni zakázaným uvolněním.

02:41

02:20

Andrej Kudrna byl dobře postavený před hostující bránou, ale puk tečoval nepřesně.

01:56

Po neúspěšné střele jsou domácí nuceni opustit útočnou třetinu.

01:32

Polovina početní převahy je odehrána a Verva měla pouze jednu dobrou příležitost ke skórování.

01:02

Bombu z levého kruhu vyslal Richard Jarůšek, ale v cestě mu stál dobře postavený beton Stezky.

00:45

Vítkovice se ihned osvobozují, ale Litvínov spěchá znovu dopředu.

00:24

A máme tu první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Lukáš Krenželok (VIT) za hákování.

00:18

Do následné akce se dostal Estephan, který nedokázal přesně zakončit.

00:10

Hosté se zmocnili úvodního vhazování.

00:01

Pár okamžiků před ní vkročila na led k úvodnímu vhazování Ridera.
V čele s Godlou nastupuje na led Verva.
Mezitím vyjíždí na led dvojice hlavních sudích a v patách jim jsou také čároví rozhodčí zápasu.
Diváci na zimním stadioně v Litvínově jsou seznámeni s dnešní soupiskou obou týmů.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Strejček, Balinskis, Demel, Stříteský, O. Baláž – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – M. Chalupa, Sukeľ, Jarůšek – Latta, Gerhát, P. Svoboda.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Axman, Kajínek.

HC VERVA Litvínov
Posledním soupeřem byl chemikům v pátek Motor. Skóre zápasu otevřel v první třetině Patrik Zdráhal, jenž se prosadil z dorážky. Českobudějovičtí ale v úvodním dějství stačili vyrovnat, když Balinskis namazal Ondráčkovi, který následně překonal Denise Godlu. Verva se do vedení dostala v polovině zápasu zásluhou Patrika Demela. A další gól do hostující branky zasadil Richard Jarůšek. Litvínov měl vedení na dosah, ale Motor vyzkoušel v závěru zápasu hru se šesti bruslaři v poli. Dvě minuty přes závěrečnou sirénou dobře namířil Hanzl. Chemici si jednobrankový náskok pohlídali až do konce a slavili tříbodové vítězství.
HC Vítkovice Ridera
Vítkovice v poslední klání hostila Kometu. Gólový účet zápasu otevřel ve 29. minutě Bukarts, před koncem druhé třetiny navýšil skóre Lakatoš. V závěrečné dvacetiminutovce Brno zabralo. O kontaktní branku se postaral Mueller a srovnání přišlo z hokejky Martina Zaťoviče. Ridera nakonec brala plný počet bodů, když se dvě minuty před koncem třetiny trefil Plášil.

„Dvě třetiny vyrovnaný zápas, kdy jsme byli možná lepší v zakončení a vybudovali jsme si náskok 2:0. Před koncem vyrovnali, ale vážíme si toho, jak mužstvo zareagovalo na ten vyrovnávající gól a nepodělalo se z toho,“ zhodnotil utkání Radek Philipp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

3:4

Góly a asistencie: 6. Irving (Latta), 29. F. Lukeš (M. Chalupa, Balinskis), 38. P. Svoboda (Latta) – 35. Marosz (Roberts Bukarts, Plášil), 36. Fridrich, 55. Dej (Marosz, Galvinš), rozh. náj. Roberts Bukarts

2. tretina
20:44 VIT 5+20 OK M. Kalus, vrazenie na mantinel+vrazenie na mantinel, odpyká Lednický
28:58 LIT 2:0 F. Lukeš (M. Chalupa, Balinskis)
32:09 VIT 2 R. Bondra, podrazenie
34:22 VIT 2:1 Marosz (Roberts Bukarts, Plášil)
35:55 VIT 2:2 Fridrich
37:11 LIT 3:2 P. Svoboda (Latta)