1:3

koniec (0:2, 1:1, 0:0)

28.11.2021, 17:00 • TITAN Aréna • 21. kolo • Róbert Gašpárek

Tipsport: 3.08 4.55 1.92

Je tu koniec stretnutia, po ktorom si plný bodový zisk odnesie Banská Bystrica, ktorá zdolala Liptovský Mikuláš po výsledku 3:1. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:15:26)

59:41

Oddychový čas domácich.

59:41

V závere stretnutia tu máme zakázané uvoľnenie, po ktorom sa hra presunie späť pred bránku Banskej Bystrice.

59:17

Jeden z hráčov hostí nahodil puk smerom k bráne, ale ten ju tesne míňa.

58:15

Tomáš Vošvrda opúšťa svoju bránku, a tak domáci hrajú v početnej výhode.

58:00

Do konca riadneho hracieho času ostávajú dve minúty.

57:45

Petráš skvelo prenikol do útočnej tretiny, kde sa rozhodol prihrať puk na opačnú stranu. Hovorka sa dostal do zakončenia, ale strelu z prvej umiestnil len tesne vedľa pravej žrdi.

56:43

Shcherbak si nakorčuľoval do predbránkového priestoru, kde mu jeden z jeho spoluhráčov poslal ideálnu prihrávku. Do puku sa prel z prvej, ale Vošvrda predviedol skvelý zákrok, po ktorom ostáva stav stretnutia nezmenený.

55:15

Filip Vašaš teraz veľmi nepríjemne narazil súpera na zadnom mantineli, ale hlavný arbiter mlčí a necháva hru pokračovať bez prerušenia.

54:31

Hovorka zakončil z dobrej pozície a Rabčan nám nepredviedol príliš istý zákrok. Puk vyletel do vzduchu a dopadol na hornú sieť.

53:40

Puk sa nachádza na polovici Banskej Bystrice, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.

52:54

Domáci v plnom počte.

52:39

Shcherbak si pýtal prihrávku, ktorú mu aj jeho spoluhráč posielal, ale v poslednej chvíli ju tečoval jeden z brániacich hráčov mimo ľadovú plochu.

51:44

Michal Kabáč sa vracia z trestnej lavice, a tak hostia budú pokračovať hrou v početnej výhode.

50:54

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Sameli Ventelä – 2 min., držanie).

50:19

Banskobystričania sa oslobodili a počas hry dokázali prestriedať.

49:44

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Michal Kabáč – 2 min., podrazenie).

48:11

Rabčan musel zasahovať po rýchlom protiútoku súpera. Sledovali sme tvrdú strelu od modrej čiary, s ktorou si Rabčan poradil a puk ukryl vo svojej lapačke.

47:13

Jurík sa natlačil až do bránkoviska, čo neuniklo pozornosti hlavného arbitra, ktorý prerušil hru.

46:23

Domáci držia puk za vlastnou bránkou, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo nebezpečné smerom dopredu.

45:45

Liptáci sa po dlhom čase dostali do útočnej tretiny, kde však po včasnom zákroku brániaceho hráča okamžite prišli o puk.

44:43

Hostia držia puk v útočnom pásme, kde zbierajú cenné sekundy vo svoj prospech.

43:41

Hostia si vypracovali obrovský tlak, počas ktorého Vošvrdu zaplavovali množstvom striel. Vošvrda teraz dobrými zákrokmi podržal svoj tím.

42:21

Puk sa ocitol až pred bránou Rabčana, ktorý hral na istotu a okamžite ho schoval pod svoju lapačku.

41:57

Uhrík sa dostal do dobrej príležitosti, ocitol sa zoči-voči Rabčana, ktorého svojou strelou však neprekonal. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

40:01

Máme tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť dva presné zásahy. O ten prvý sa postaral Dominik Sojka, ale o pár sekúnd prišla rýchla odpoveď z hokejky Martina Kriška, ktorý znížil nepriaznivý stav na priebežných 1:3 v prospech Banskej Bystrice. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00

39:00

Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:36

Hostia sa nachádzajú s pukom v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

37:03

Jurík zakončil z ľavého krídla, ale strela to bola nevýrazná a zvlášť neohrozila pozorného Rabčana.

36:34

Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí kombinujú vo vlastnom obrannom pásme s cieľom vymyslieť niečo smerom dopredu.

34:40

Liptovský Mikuláš dal gól!
Marek Hovorka priviezol puk do útočného pásma, kde ho prenechal MARTINOVI KRIŠKOVI. Ten zbytočne nešpekuloval a strelou príklepom vyslal prízemnú strelu, ktorá pomedzi betóny smerovala až do siete. Stav stretnutia je 1:3! Asistencia: Marek Hovorka.

34:00

Banská Bystrica dala gól!
DOMINIK SOJKA si prevzal puk v strednom pásme. Pokračoval s ním až pred bránku súpera, kde zvolil možnosť priameho ohrozenia. Tomáš Vošvrda si však nepokryl dobre prednú žrď, kde mu úspešný strelec poslal prudkú a presnú strelu. Stav stretnutia je 0:3! Asistencie: Ivan Ďatelinka, Gilbert Gabor.

33:33

32:44

Jeden z hráčov Banskej Bystrice si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože sa doň dostal skôr ako puk. Ofsajd!

32:03

Boli sme svedkami nepríjemne tečovanej strely, ktorá smerovala len tesne vedľa ľavej žrdi Vošvrdovej bránky.

31:33

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., podrazenie).

31:21

Rabčan musel reagovať na backhandové nahodenie súpera, ktoré svojim pravým betónom vyrazil.

30:27

Shcherbak prihrávkou spoza brány hľadal lepšie postaveného spoluhráča, ale jeho úmysel skvelo prečítal bránici hráč, ktorý puk zachytil.

29:05

Hostia sa usadili v útočnej tretine, kde sa formou rýchlych kombinácií snažia rozhodiť defenzívu súpera.

28:23

Nemec vyslal tvrdý pokus, ktorý však smeroval len na zadný mantinel.

27:47

Presilová hra Liptovského Mikuláša končí. Daniel Mitchell Fossier si odpykal svoj menší trest.

26:40

Aleksandr Shepelev sa vracia z trestnej lavice, a tak začína presilová hra pre Liptovský Mikuláš.

25:47

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Daniel Mitchell Fossier – 2 min., zovretie puku).

25:23

Cardwell zakončil po prihrávke od svojho spoluhráča, ale jeho strela bola zblokovaná brániacim hráčom.

24:40

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Aleksandr Shepelev – 2 min., podrazenie).

24:21

Uhrík s nepresnou rozohrávkou, po ktorej puk cez všetky čiary smeruje na zakázané uvoľnenie.

23:47

Ivan Ďatelinka vyslal smerom k bráne tvrdý pokus, ktorý smeroval len tesne vedľa ľavej žrdi.

22:45

Nemec nahodil puk na bránu. Rabčan ho s menšími problémami zachytil a prerušil hru.

21:23

Hostia priviezli puk do útočného pásma, kde si hľadajú viac voľného priestoru.

20:01

Máme tu koniec prvej časti, ktorú z hľadiska atraktivity možno hodnotiť pozitívne. Mali sme možnosť vidieť zaujímavé príležitosti na oboch stranách a aj dva presné zásahy. Tie prišli z hokejok Banskej Bystrice, a tak hostia vedú po prvej tretine 2:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00

19:23

Nikita Shcherbak prihral puk spoza brány do voľného priestoru, kde sa nachádzal nikým nekrytý JACOB CARDWELL. Ten napriahol a umiestnil puk do pravého horného rohu bránky. Stav stretnutia je 0:2! Asistencie: Nikita Shcherbak, Ivan Ďatelinka.

19:00

Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:20

Hostia si v posledných minútach vytvárajú výraznejší tlak a súpera zaplavujú množstvom striel, ktorým zatiaľ domáci úspešne vzdorujú.

17:31

Dnes veľmi aktívny Dávid Boldižár s ďalším streleckým pokusom, ktorý dokázal gólman poľahky zachytiť.

16:42

Filip Vašaš presnou prihrávkou našiel lepšie postaveného MICHALA KABÁČA, ktorý presnou strelou prekonáva bezmocného gólmana. Stav stretnutia je 0:1! Asistencia: Filip Vašaš.

16:19

15:07

Hostia sa už usadili v útočnej tretine, kde si začali vytvárať menší tlak.

14:19

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Hovorka – 2 min., sekanie).

14:01

Zdalo sa, že po zakončení domáceho hráča zaznela konštrukcia bránky. Po veľkej príležitosti však ostáva stav stretnutia nezmenený.

13:19

Jeden z domácich hráčov vyslal od modrej čiary tvrdý projektil, ktorý dokázal gólman vytlačiť svojim betónom.

12:40

Hostia držia puk za vlastnou bránkou, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo nebezpečné smerom dopredu.

10:12

Sledovali sme strelu v podaní hráča hostí, ale puk smeruje len na zadný mantinel. Hostia aj naďalej ostávajú pri puku.

09:32

Domáci sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

08:05

Gilbert Gabor zakončil z pravej strany, ale tento pokus nepredstavoval pre gólmana väčšiu hrozbu.

07:24

Kabáč sa dostal k voľnému puku, ktorý okamžite poslal na bránu. Gólman vyrazil puk do bezpečia.

06:02

Pár sekúnd na to nasledovalo zakončenie z hokejky Mateja Galbavého. Puk smerujúci k bližšej žrdi brankára neprekvapil.

05:54

V ďalšej príležitosti hostí bol opäť zapletený Dávid Boldižár, ktorého strela smerovala len do miest, kde stál pripravený gólman.

04:16

Dávid Boldižár zakončil od ľavého kruhu, ale gólman bol pozorný a tento pokus zachytil.

03:06

Liptovský Mikuláš nedokázal využiť hru v početnej výhode. Dávid Boldižár sa vracia späť na ľadovú plochu.

02:11

Domáci sa už usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

01:06

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Dávid Boldižár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

00:01

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Shepelev, Salija, Ilenčík, Mezovský, Feherpataky, Dunčko – Kriška, Hovorka, Uhrík – Paločko, Petráš, Jurík – Walega, Murček, Haluška – Kalousek, Urban, Nemec
Trenér: Jančuška

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Rabčan) – Breton, Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Hřebíček, Španko, Hojo, Ganz – Fossier, Tamáši, Shcherbak – Vašaš, Bubela, Mistele – Jendroľ, Gabor, Kabáč – Galbavý, Sojka, Melcher
Trenér: Poikonen

Rozhodca: Orolin, Kalina – Tvrdoň, Martinko.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe 21. kolo Tipos extraligy, kde domáci Liptovský Mikuláš privíta hosťujúcu Banskú Bystricu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch tímov.

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa po devätnástich odohratých zápasoch nachádzajú na nepeknom 11. mieste so ziskom 16 bodov. Na svojom konte majú 3 výhry, 2 výhry po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a 11 prehier v riadnom hracom čase. Naposledy vycestovali do Spišskej Novej Vsi, odkiaľ si odniesli 2 body po víťazstve po predĺžení 4:3.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA:

Banskobystričania sa v aktuálnom ročníku Tipos extraligy nachádzajú na 9. mieste so ziskom 19 bodov. Doteraz stihli odohrať len 16 zápasov s bilanciou 4 víťazstvá, 2 výhry po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a 7 prehier v riadnom hracom čase. Aktuálne ťahajú sériu piatich zápasov bez víťazstva. Naposledy si zmerali sily s Michalovcami, ktorým podľahli 1:3.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

1:3

Góly a asistencie: 35. Kriška (Hovorka) – 17. Kabáč (Vašaš), 20. Cardwell (Shcherbak, Ďatelinka), 34. Sojka (Ďatelinka, Gabor)

Tréner: Jančuška

HC´ 05 Banská Bystrica: Rabčan (Belányi) – Breton, Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Hřebíček, Španko, Hojo, Ganz – Fossier, Tamáši, Shcherbak – Vašaš, Bubela, Mistele – Jendroľ, Gabor, Kabáč – Galbavý, Sojka, Melcher
Tréner: Poikonen

Rozhodca: Orolin, Kalina – Tvrdoň, Martinko