66:74

koniec (23:19, 32:45, 50:54)

29.11.2021, 17:00 • Víceúčelová hala Opava • Skupina F • Filip Lefenda cz

Tipsport: 4.07 15.5 1.29

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek večera. Na viděnou. (18:54:46)
Další pokračování kvalifikace o postup na světový šampionát je na programu v závěru února, kdy se Češi představí na půdě Bulharska.
Češi tak po úvodní porážce s Bosnou a Hercegovinou zaznamenali v kvalifikaci druhou prohru. Litva naopak po triumfu nad Bulharskem znovu potvrdila roli papírového favorita a zůstává stoprocentní.
Čeští basketbalisté se po výpadku ve druhé čtvrtině dokázali houževnatým výkonem vrátit zpět do zápasu a stáhnout patnáctibodové manko. V poslední čtvrtině se dokonce dostali do vedení, po nezvládnuté koncovce přesto prohráli s Litvou 66:74. Český tým táhl zejména Tomáš Kyzlink, který zaznamenal skvostných 21 bodů. Na straně hostů z Pobaltí si nejlépe vedl třináctibodový Mindaugas Kuzminskas, jenž utkání uzavřel dalekonosnou trojkou z půlící čáry.

Konec zápasu. (66:74)

39:59

Mindaugas Kuzminskas se blýskl parádní trojkou z půlící čáry. Parádní trefa. (66:74)

39:55

Ondřej Sehnal proměnil jeden trestný hod ze dvou. (66:71)

39:46

Litevci zachytili zpětnou přihrávku a upalovali na koš. Butkevičius dostal balon do běhu, z dvojtaktu trestuhodně neuspěl. Vzápětí po další české ztrátě minelu napravil. Je hotovo. (65:71)

39:18

Arnas Butkevičius zaznamenává své první body v utkání, a to z čáry trestných hodů. (65:69)

39:00

Petr Bohačík odclonil dva protihráče. Bratr Jaromír toho nevyužil a tentokrát zařízení netrefil. Již běží poslední minuta čtvrté čtvrtiny. (65:67)

38:15

Jaromír Bohačík zvolil místo přihrávky střelu přes Butkevičiuse a udělal dobře. Tři body pro domácí reprezentaci! (65:67)

37:59

Litevci bohužel ano. Žukauskas to znovu zkoušel ze stejného místa jako před chvílí a tentokrát už mířil přesně. Hosté vedou o pět bodů. Oddechový čas pro Česko. (62:67)

37:49

Jaromír Bohačík porušil pravidlo o krocích. Naši se ke střele nedostali. (62:64)

37:29

Žukauskas střílel z levého rohu palubovky naštěstí nepřesně. Dopředu vyrážejí basketbalisté v bílých dresech – tedy ti čeští. (62:64)

37:11

Tomas Dimša proměnil jeden trestný hod ze dvou. (62:64)

36:57

Tomáš Kyzlink je k nezastavení. Po úspěšném průniku jeden na jednoho je už na 21 bodech. (62:63)

36:14

Eigirdas Žukauskas dobře zareagoval na odražený míč a zaskóroval zpod koše. Na protějším konci palubovky útočil na srovnání Jaromír Bohačík, trojku ale netrefil. (60:63)

35:38

Tomáš Kyzlink tvrdě narazil do Cizauskase. Oba skončili na zemi. Proměněn byl pouze první z trestných hodů. (60:61)

34:31

Vytenis Cizauskas bohužel oplácel z levého rohu palubovky stejnou mincí. (59:61)

66:74

Česká republika: J. Bohačík, P. Bohačík, Husták, Jelínek, Kovář, Kyzlink, Palyza, Peterka, Puršl, Sehnal, Šiřina, Vyoral
Tréner: Ronen Ginzburg

Litva: Birutis, Butkevičius, Dimša, Girdžiunas, Oliševičius, Cizauzkas, Echodas, Gailius, Kuzminskas, Masiulis, Normantas, Žukauskas
Tréner: Kazys Maksvytis

Rozhodca: Poursanidis (GRE), Liszka (POL), Vojinovič (MNE)