4:5

po s.n. (1:2) (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)

01.12.2021, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • Jan Prošek cz

Tipsport: 2.22 4.15 2.67

Hokejisté Los Angeles dokázali z 1:4 srovnat na 4:4. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se nerozhodlo, a tak došlo na nájezdy. V nich o výhře hostů rozhodl Kevin Shattenkirk. (07:53:43)
Kdo se postavil do brankoviště?

Jonathan Quick (LAK) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 64:50
John Gibson (ANA) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 64:56

Česká a slovenská stopa v utkání
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.
Tři hvězdy utkání

1. Alex Iafallo (LAK) –2+0
2. Anže Kopitar (LAK) – 0+2
3. Kevin Shattenkirk (ANA) – 1+1, rozhod. náj.

Kevin SHATTENKIRK - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je KEVIN SHATTENKIRK.

Kevin SHATTENKIRK

3. séria 1:2

Kevin SHATTENKIRK proměňuje. Rychlou střelou nedal brankáři šanci.

Anže KOPITAR

3. séria 1:1

Anže KOPITAR neproměňuje. Trefil jen brankáře.

Trevor ZEGRAS

2. séria 1:1

Trevor ZEGRAS proměňuje. Blafákem uspěl.

Adrian KEMPE

2. séria 1:0

Adrian KEMPE neproměňuje. Neuspěl, netrefil branku.

Troy TERRY

1. séria 1:0

Troy TERRY neproměňuje. Vystřelil do středu branky, kde byl gólman.

Lias ANDERSSON

Lias ANDERSSON proměňuje. Střelou po ledě uspěl.

63:55

Jonathan Quick kryje puk, Cam Fowler trefil tyč před malou chvílí, pak puk kryje brankář.

63:15

Hraje se spíše vyčkávaná.

62:43

Adrian Kempe minul branku po pěkné individuální akci.

62:31

Kings čekají na vhodný moment.

62:17

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

62:00

Alex Iafallo poslal puk spoluhráčům a jde střídat, na ledě byl dlouho.

61:43

Oba týmy střídají, puk mají hosté.

61:27

Trevor Zegras se dostal do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči.

61:06

Trevor Zegras neuspěl, minul branku.

60:51

Sledujeme rychlý hokej, oba týmy hrají aktivně.

60:50

Isac Lundeström neuspěl v situaci dva na jednoho. Puk mají hosté.

60:01

Prodlužení začalo, úvodní buly pro hosty.

60:01

Pět branek jsme viděli ve třetí třetině, Kings z 1:4 srovnali na 4:4, a tak zde v centru LA uvidíme prodloužení.

60:00

59:39

Alexander Edler pálil od modré čáry nepřesně.

59:23

Domácí mají kotouč za svou brankou, Drew Doughty nikam nepospíchá.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:25

Matt Roy to zkoušel individuálně, následně ale přišel o puk. Trevor Zegras rychlou protiakci nevyužil.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:26

Hostující celek vybojoval puk v útočném pásmu, kde kombinuje. Ale do zakončení se Ducks nedostali.

56:19

Sonny Milano to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

56:05

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, dramatická koncovka.

55:34

55:34 Dustin BROWN - 4:4

55:34

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Staples Center se třese v základech. Je vyrovnáno. Prví střelu brankář Ducks dokázal vyrazit, akce pokračovala dál, a pak z bezprostřední blízkosti pálil přesně neobsazený DUSTIN BROWN. Asistence: Matt Roy a Anže Kopitar.

55:08

55:08 Alex IAFALLO - 3:4

55:08

Je sníženo na rozdíl jediné branky, skvělo tečí se před brankou prosazuje neobsazený ALEX IAFALLO. Asistence: Drew Doughty a Sean Durzi.

54:18

Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:18

Komerční přestávka.

53:34

John Gibson zasáhl na poslední chvíli betonem a dokázal si poradit se střelou soupeře.

52:55

Viktor Arvidsson zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl dostatek rychlosti ani času. Rychle k němu přistoupila obrana soupeře.

51:46

Anaheim vyhrál buly v útočném pásmu, ale do výraznější šance se hostující celek nedostal.

51:13

Sledujeme rychlý hokej, Jonathan Quick si tak tak poradil se střelou soupeře. Ducks se vrací k důrazné hře před brankou.

50:21

Troy Terry byl volný před brankou, ale přihrávku od spoluhráče zpracovat nedokázal. Obrana byla pozorná.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Kings snížilo na rozdíl dvou branek a pokouší se hrát dál aktivně.

48:17

48:17 Neuznaný gól.

48:17

Carl Grundström hrál vysokou hokejkou před brankou, to je jasné. Pak puk propadl brankáři k brankové čáře. Tam se jej pokoušel obránce odehrát, ale trefil jen brankáře, od kterého se puk odrazil do branky. Gól pro vysokou hokejku neplatí.

47:56

Domácí celek snižuje, střelu Roye od modré čáry nechytatelně tečoval mimo dosah brankáře ADRIAN KEMPE. Asistence: Matt Roy a Anže Kopitar.

47:34

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

46:50

Adam Henrique pálil z dobré pozice, s jeho pokusem si poradil domácí brankář.

45:24

Phillip Danault postupoval do útočného pásma, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

44:35

25:30, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, sledujeme aktivní hokej ze strany Ducks.

42:56

42:56 Isac LUNDESTRÖM - 1:4

42:56

Anaheim právě vstřelil branku!
Po pěkné individuální akci se do zakončení dostal ISAC LUNDESTRÖM. S jeho pokusem si brankář Jonathan Quick poradil. Matt Roy chtěl vyhodit puk, ale trefil jen spoluhráče, od kterého se puk dostal za brankovou čáru.

42:27

42:27 Cam FOWLER - 1:3

42:27

Krásně sehráno a hostující celek navyšuje své vedení. Z osy hrají plochy poslal puk do protipohybu brankáře CAM FOWLER. Asistence: Adam Henrique a Kevin Shattenkirk,

42:08

Kevin Shattenkirk pálil z dobré pozice, ale ani druhý jeho pokus nebyl přesný. Domácí se tak tak brání.

41:07

Jonathan Quick přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Ducks hrají aktivně.

40:44

Adam Henrique se dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si celkem snadno poradil brankář.

40:35

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alexander Edler – 2 min., podrážení).

40:01

Troy Terry poslal hosty do vedení, následně Alex Iafallo vyrovnal, ale Ducks poslal znovu do vedení střelou přes obránce Kevin Shattenkirk.

40:00

39:40

Už se pravděpodobně nic nestane, třetina se dohrává.

39:14

24:24, střelecky je zápas vyrovnaný, Kings nehrají tak aktivně jako v první třetině. Prostřední třetina patřila Ducks.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Domácí rozehrávají od své branky.

37:53

37:53 Kevin SHATTENKIRK - 1:2

37:53

Z ničeho nic si hostující celek bere vedení zpět, prosazuje se střelou přes obránce KEVIN SHATTENKIRK. Tento gól podle všeho půjde za brankáře Kings, Jonathan Quick tento kotouč měl mít.

36:10

Ofsajd Kings, komerční přestávka.

35:50

Trevor Zegras se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale neměl dostatek prostoru pro individuální akci.

34:26

Po vstřelené brance pokračují domácí hokejisté v aktivní hře a pokouší se rychle navýšit své vedení.

33:29

33:29 Alex IAFALLO - 1:1

33:29

Domácím se nyní podařilo vyrovnat, po rychlé akci poslal Viktor Arvidsson puk před branku. Vypálil ALEX IAFALLO a jeho pokus Nicolas Deslauriers tečoval do své branky. Asistence: Viktor Arvidsson a Phillip Danault.

32:35

Adrian Kempe se po rychlé akci pokoušel dostat v útočném pásmu do zakončení, ale obrana ho nenechala vypálit.

32:14

Jonathan Quick přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

30:43

30:43 Troy TERRY - 0:1

30:43

Máme tu úvodní branku v zápase, prosazuje se hostující celek. Po nedůrazu domácí obrany dostal puk do dobré pozice a následně také střelou do horní části do branky TROY TERRY.

30:34

30:20

Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase i ve druhé třetině.

29:50

Velmi dobře hraje domácí celek v oslabení, Trevor Moore napadal rozehrávku soupeře a málem se dostal do střelecké pozice.

28:50

Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se může dostat do vedení. Na úvodní branku v tomto zápase zatím čekáme.

28:40

Sam Carrick pálil od modré čáry, oba jeho pokusy nebyly přesné.

28:30

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Durzi – 2 min., nedovolené bránění).

28:25

Hosté mají ponechanou výhodu.

27:50

Hostující celek se dostává do střeleckých pozic.

26:36

Sonny Milano měl velkou šanci, ale ležícího brankáře Kings překonat nedokázal. Komerční přestávka.

26:13

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

24:02

19:13, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří ovšem nesmí zapomínat na obranu.

23:40

Blake Lizotte se dobře vrátil a dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci Ducks.

22:46

Sledujeme klidnější hru v úvodu druhé třetiny. Alex Iafallo se sice dostal do útočného pásma, ale jeho pokus byl zblokovaný.

21:44

Jonathan Quick si dokázal poradit s rychlou akcí soupeře, bude se vhazovat v obranném pásmu Kings.

21:25

Kings vybojovali buly v útočném pásmu, následně se ale do střelecké pozice dostat nedokázali.

21:24

Adrian Kempe se dostal do střelecké pozice, jeho pokus kryje hostující brankář, bude se vhazovat před jeho brankou.

20:01

Domácí hokejisté byli jednoznačně aktivnější v první třetině, ale nedokázali proměnit své šance. Platí tedy bezbrankový stav. Střely na branku 18:7.

20:00

19:07

Alex Iafallo pálil od modré čáry, jeho pokus raději kryje John Gibson. Bude se vhazovat před brankou Ducks.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:39

Drew Doughty byl u puku první, píská se zakázané uvolnění.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině. Anže Kopitar neuspěl po obkroužení branky, John Gibson ho vychytal.

17:40

Adam Henrique vedl zajímavou akci, následně pálil jeden z hráčů Ducks a trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a hosté šli do vedení.

17:10

Domácí hokejisté dál pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim zpřesnit střelbu.

16:45

Lias Andersson ani nadvakrát nedokázal z pravého kruhu trefit branku. Hosté oslabení přečkali.

16:38

16:19

Alex Iafallo mohl vypálit, ale pokračoval v kombinaci. Domácí čekají na výraznější šanci.

15:44

Arthur Kaliyev to vzal na sebe, vypálil z kruhu. Jeho rána minula cíl.

15:01

Špatná domácí přihrávka na modrou čáru znamená, že Kings přišli o útočné pásmo.

14:43

Drew Doughty pálil od modré čáry, jeho pokus kryje hostující brankář, a tak se bude znovu vhazovat.

14:38

14:38

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., držení).

14:27

Domácí hrají v šesti, mají ponechanou výhodu.

13:48

Hra je přerušená pro zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Ducks. Bránící se celek vybojoval puk.

13:05

Jeden z hostujících hráčů se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

12:50

Sledujeme rychlý hokej, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.

11:51

Tobias Björnfot dostal kotouč do útočného pásma, ale neuspěl. Na druhé straně Nicolas Deslauriers pálil a jeho pokus v pohodě kryje brankář.

10:55

Ryan Getzlaf odstoupil ze zápasu, protože při souboji u mantinelu se mu neobvykle prohnula noha a má zdravotní problémy.

10:48

Rasmus Kupari pálil z dobré pozice, trefil jen brankáře.

10:17

Josh Manson měl velkou šanci, ale svou individuální šanci nedokázal přesněji zakončit.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině,

09:38

Sledujeme rychlý hokej, aktivnější je domácí celek, který má náskok také ve statistice střel na branku

08:58

08:51

Zakázané uvolnění proti Anaheimu vrací hru do jeho obranného pásma.

08:36

6:2, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, aktivnější jsou domácí hokejsté.

07:09

Jonathan Quick si poradil se střelou od modré čáry, snadná práce pro domácího brankáře. Následná rána končí vedle.

06:21

Trevor Zegras skvělou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou. Sonny Milano však nedokázal zpracovat.

05:33

Lias Andersson nahodil puk na branku a John Gibson si celkem snadno dokázal poradit.

05:09

Matt Roy pálil od modré čáry, ale neujalo se ani jeho střela, ani dorážka. Následnou další střelu Kings kryje hostující brankář. Bude se vhazovat.

04:04

03:42

Sonny Milano z hodně ostré pozice zkoušel štěstí, ale brankáře překonat nedokázal.

02:50

Phillip Danault postupoval do útočného pásma, dostal se až za branku, ale ke střele se nepropracoval on ani jeho spoluhráči.

02:19

Isac Lundeström pálil bez přípravy, jeho pokus byl zblokovaný. Brankář Kings zasahovat nemusel.

01:14

Alex Iafallo se po rychlé akci dostal do útočného pásma, byl tísněn obránci, ale i tak dokázal vypálit. Brankář Ducks byl připravený.

00:44

Anže Kopitar vedl zajímavou domácí akci, dostal se do zakončení, se kterým si celkem snadno poradil hostující brankář.

00:23

Sam Steel se propracoval do zakončení, a tak musel domácí brankář zasahovat. Hra je přerušená.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty, Edler, M. Roy, Björnfot, Durzi – A. Kempe, Kopitar, D. Brown – Iafallo, Danault, Arvidsson – T. Moore, L. Andersson, Kupari – Grundström, B. Lizotte, Kaliyev.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Benoit, Pateryn – Henrique, Getzlaf, T. Terry – Milano, Zegras, Rakell – Steel, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, D. Grant, S. Carrick..
Utkání brzy začne.
Los Angeles Kings odehrálo 20 zápasů s bilancí 6-3-38 a ziskem 21 bodů. V tabulce Západní konference je tým dvanáctý. Z posledních pěti zápasů vyhrál jeden. Poradil si s Ottawou Senators 4:2. Nestačil na Washington Capitals 0:2, Carolinu Hurricanes 4:5, Arizonu Coyotes 1:2 v prodloužení a Torontem Maple Leafs 2:6.
Anaheim Ducks odehrál 22 zápasů s bilancí 8-3-3-8 se ziskem 25 bodů. V tabulce Západní konference je tým na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým jediný. Poradil si s Ottawou Senators 4:0. Tým nestačil na Carolinu Hurricanes 1:2, Nashville Predators 2:3, Colorado Avalanche 2:5 a na Toronto Maple Leafs 1:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Anaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

4:5

Góly a asistencie: 34. Iafallo (Arvidsson, Danault), 48. A. Kempe (M. Roy, Kopitar), 56. Iafallo (Doughty, Durzi), 56. D. Brown (M. Roy, Kopitar) – 31. T. Terry, 38. Shattenkirk, 43. Fowler (Henrique, Shattenkirk), 43. Lundeström, rozh. náj. Shattenkirk