koniec (1:2)

15.12.2021, 20:30 • Selhurst Park, Londýn • 17. kolo • Martin Kožiak

Tipsport: 2.21 3.38 3.62

90+7

Oba tímy sa nakoniec rozchádzajú nerozhodne. V druhom polčase sme už nevideli také gólové hody, ako tomu bolo v prvej štyridsaťpäťminútovke. Do streleckej listiny sa zapísal iba v 65. minúte Ayew a odvtedy sa nikomu do žiadnej výraznejšej šance dostať nepodarilo.
Crystal Palace sa posunie v tabuľke na jedenáste miesto. Southampton je zas šestnásty. (22:25:28)

90+6

Žltú kartu ešte pravdepodobne za zdržovanie dostane Caballero.

90+5

V závere zápasu je ešte ošetrovaný Lyanco a bude sa tak ešte niečo málo nadstavovať.

90+4

Na druhej strane z diaľky vypálil Oriol Romeu, no jeho pokus preletel iba tesne nad brvno.

90+4

Rohový kop Oliseho bol príliš dlhý na to, aby z neho mohol niekto hlavičkovať.

90+3

Domáci tím si ešte v závere vypracoval vďaka útočnej aktivite rohový kop.

90+2

Walcott na seba skvelo naviazal dvoch hráčov a následne loptu predal Redmondovi. V šanci sa potom ocitol Djenepo ale ten s ňou vôbec nenaložil dobre a loptu stratil.

90+1

Center Warda do šestnástky mieril na Bentekeho ale v poslednej chvíli loptu vyboxoval Caballero.

90

Hlavný rozhodca pridáva k základnej hracej dobe ešte 5 minút.

89

MItchellova kolmica na Wilfrieda Zahu bola nepresná.
Útočník Crystal Palace na loptu totiž o necelý meter nedočiahol.

87

Dlhý nákop Salisua nespracoval Redmond a vhadzovať tak bude Crystal Palace.

85

Mohammed Salisu je medzitým za nedovolený zákrok potrestaný žltou kartou.

84

Southampton sa snažil využiť otvorenú obranu Crystal Palace ale Long sa v šprintérskom súboji so stopérmi domácich nepresadil.

83

A striedanie vidíme aj na druhej strane. Tella ide dole, Walcott hore.

82

Tomkins, ktorý už má žltú kartu je približne desať minút pred koncom vystriedaný. Na jeho miesto sa zaradí Joachim Andersen.

81

Roh Warda-Prowesa nespôsobil domácim žiadne väčšie nebezpečenstvo a hra sa presúva do stredu poľa.

80

Po rýchlo rozohratej štandardnej situácii sa snažil vystreliť Nathan Tella. Jeho pokus bol nakoniec zablokovaný na roh.

77

Wilfried Zaha teraz musel brániť a domáci útočník si pri tom pomohol faulom.

76

Strelec zatiaľ posledného gólu zápasu Jordan Ayew v zápase končí. Nahradí ho Olise.

75

Mitchellov pas na rozbehnutého Zahu sa nepodaril a lopta končí iba za postrannou čiarou.

73

James Tomkins teraz v šprintérskom súboji nestíhal Tellovi a pomohol si faulom, za ktorý je potrestaný žltou kartou.

72

James Ward-Prowse teraz zahrával dva rohové kopy po sebe ale napokon ani po jednom sa hosťom nepodarilo bránu domácich nejak výraznejšie ohroziť.

71

Shane Long sa hneď po Ward-Prowsovom centri snažil presadiť ale hlavičku namieril iba rovno na Butlanda.

70

Pomerne prekvapivo v zápase končí doteraz skvelo hrajúci Broja. Nahradí ho Shane Long.
Z trávnika schádza aj Smallbone. Na jeho pozíciu sa zaradí Moussa Djenepo.

69

Tentokrát fauloval Zaha a podobnú štandardku bude mať aj Southampton.

68

Priamy kop ale domáci využiť nedokázali, keďže Gallagherov center odhlavičkovala obrana Southamptonu.

67

Pri súboji si nedovolene pomohol Livramento a rozhodca mu bez váhanie ukazuje žltú kartu.

65

65. Jordan Ayew (CRP) - 2:2

65

Crystal Palace dal gól!
Edouard sa snažil presadiť v šestnástke, čo sa mu aj podarilo. Jeho pokus síce vyrazil Caballero, no z následnej dorážky sa už JORDAN AYEW nemýlil.

64

A máme tu prvé striedanie. Na ihrisko príde Benteke. Na lavičku schádza Kouyaté.

62

Tella ale vyzerá byť v poriadku a v hre sa tak môže pokračovať.

61

Na trávniku ostáva Tella a k Angličanovi mieria aj lekári.

59

Na druhej strane sa po rýchlom protiútoku dostal do šance Broja ale jeho príležitosť nakoniec prerušuje ofsajd.

58

Po rohovom kope Hughesa sa žiaden z hráčov Crystal Palace k zakončeniu nedostal a zaútočiť tak môžu hostia.

58

K lopte za obranu sa dostal Odsonne Edouard. Francúz však zoči-voči Caballerovi na dvakrát neuspel a nasledovať bude iba roh.

56

Štatistika držania lopty v druhom polčase: 75:25

54

Crystal Palace malo príležitosť v podobe ďalšej štandardnej situácie ale Gallagherov center odvrátil Livramento.

52

Wilfired Zaha sa opäť snažil uvoľniť na ľavom krídle ale nakoniec si so svojími spoluhráčmi nerozumel a prihrávku poslal do územia nikoho.

50

Na druhej strane ukázal svoju rýchlosť WIlfried Zaha. Strelec zatiaľ jediného gólu domácich potom prihrával na Edouarda, no loptu odkopolo jeden zo stopérov Southamptonu.

49

Tella po zisku loptu prihrával na Smallbonea ale Írov center do pokutového územia už presný nebol.

47

Vysoký center Hughesa letel na Tomkinsa ale tomu sa nakoniec zakončiť nepodarilo.

47

Guehi bol faulovaný Tellom a Crystal Palace bude mať v úvode druhého dejstva priamy kop.

46

Druhý polčas sa začne približne o 21:36 .

45+2

Southampton po prvom dejstve vedie nad domácim Crystal Palace 2:1. Do duelu síce lepšie vstúpili domáci, keď skóre už po troch minútach otvoril Zaha. Potom ale za tri minúty Southampton duel otočil zásluhou presných zásahov Warda-Prowsea a Broju.
Uvidíme teda, či sa hráčom Crystal Palace podarí vrátiť do druhého polčasu s lepšou hrou.

45+2

Armando Broja predviedol ďalší pekný prienik za obranu tentokrát z ľavého krídla, avšak jeden z obrancov Crystal Palace jeho center obetavým zákrokom zablokoval.

45+1

Rohový kop Warda-Prowesa bol odvrátený a následný útok hostí je zastavený kvôli ofsajdu.

45

Uvidíme ešte dve minúty nadstaveného času.

45

Center Conora Gallaghera ale nikoho nenašiel a preletel iba za bránkovú čiaru.

44

Gallagher si vypýtal faul od Romeua a Crystal Palace tak bude môcť zo štandardky centrovať do pokutového územia.

42

Na opačnom strane sa snažili domáci vysunúť Edouarda ale ten tušil, že stojí v ofsajde a ani sa nepokúšal loptu zachytiť.

41

James Ward-Prowse sa snažil loptu opäť zakrútiť na bránu ale tentoraz mu to vôbec nesadlo. Nasledovať bude odkop od brány.

40

Armando Broja to opäť skúšal centrom z pravej strany avšak aj v tomto prípade loptu odkopol jeden z obrancov domácich.

39

Southampton je teraz pri chuti a snaží sa naďalej útočiť. Prízemný center Broju však nikoho v šestnástke nenašiel.

36

36. Armando Broja (SOT) - 1:2

36

Southampton dal gól!
Po zisku lopte na polovici Crystal Palace sa k zakončeniu dostal ARMANDO BROJA a ďalšou fantastickou strelou presne k tyčke dáva druhý gól za posledné tri minúty a Southampton otáča vývoj duelu vo svoj prospech.

33

33. James Ward-Prowse (SOT) - 1:1

33

JAMES WARD-PROWSE loptu z priameho kopu skvelo zakrútil priamo pod brvno a gólman Butland bol bez šance.

32

V zápätí sa ale jeden z domácich opäť previnil voči pravidlám a Southampton bude mať priamy kop takmer z hranice šestnástky.

31

Angličanov center ale v pokutovom území nikoho nenašiel a Southampton bude musieť skúšať šťastie v útoku ďalej.

30

Po ďalšom faule zo strany domácich bude môcť Ward-Prowse nacentrovať do šestnástky.

28

Romeu fauloval Gallaghera a rozohrávať v strede poľa môže Crystal Palace.

27

Odkop od brány sa nepodaril Butlandovi a k lopte sa tak zadarmo dostane Southampton.

25

Za ťahanie za dres je napomínaný Guehi.

24

Ďalší roh Warda-Prowesa odhlavičkoval Edouard. Ani z tejto štandardky tak Southampton bránu súpera neohrozí.

23

Wilfired Zaha vyslal do šestnástky skvelý center, ku ktorému sa dostal Edouard. Loptu ale vôbec netrafil ideálne a pripísal si tak strelecký pokus mimo priestoru brány.

21

Rohový kop Jamesa Warda-Prowsa odhlavičkoval jeden z obrancov domáceho celku. Z odrazenej lopty ešte vystrelil Oriol Romeu ale lopta letí iba nad brvno.

19

Rozohrávka Crystal Palace bola nepresná a končí v oute. Hostia sa tak vďaka napádaniu dostanú k lopte na útočnej polovici.

17

Po pravom krídle prenikal Jordan Ayew ale proti nemu stála hneď trojica hosťujúcich hráčov a reprezentant Ghany si vypomohol útočným faulom.

16

Po rýchlom protiútoku zakončoval z prvej Smallbone. Lopta ale letí iba ďaleko mimo brány.

14

Po centri z priameho kopu hlavičkoval Broja ale jeho pokus letel iba priamo na brankára Butlanda. Ten už loptu pohodlne chytil do rukavíc.

12

Pri pokuse o prienik do útoku bol faulovaný Nathan Tella. Southampton tak bude mať príležitosť v podobe priameho kopu.

9

Gallagherov priamy kop sa snažil zakončiť Tomkins ale defenzíva hostí si aj s kúskom šťastia s touto situáciou poradili.

8

Dlhý out Salisua obrana Crystal Palace odvrátila a na druhej strane si už po rýchlom protiútoku vypýtal faul Jordan Ayew.

8

Southampton si vďaka útočnej aktivite vybojoval vhadzovanie hlboko na útočnej polovici.

6

Loptu teraz držia hráči Southamptonu ale kvôli vysokému napádaniu domácich sa im nedarí nikam dostať.

3

3. Wilfried Zaha (CRP) - 1:0

3

Domáci získali loptu vďaka agresívnemu presingu v strede poľa.
Loptu do šestnástky potom dostal WILFIRED ZAHA a útočník Pobrežia Slonoviny presnou strelou otvára skóre zápasu už v tretej minúte.

1

Hráči už sú na ihrisku a zápas o malú chvíľu začne.
SOUTHAMPTON
Southampton sa v tejto sezóne zatiaľ trápi. V šestnástich zápasoch si totiž pripísal iba 16 bodov a momentálne ťahá sériu už piatich prehier po sebe.
Naposledy si pripísali hladkú prehru s Arsenalom 0:3.
CRYSTAL PALACE
Crystal Palace je v tabuľke na stredných priečkach. Momentálne sú dvanásty a na prvú šestku strácajú približne toľko, aký majú náskok nad zónou zostupu.
Naposledy zdolali hladko Everton 3:1.
Všetkým fanúšikom futbalu prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z anglickej Premier League.
V 17. kole sa stretnú Crystal Palace a Southampton.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.