5:2

koniec (3:0, 2:0, 0:2)

12.01.2022, 17:30 • 32. kolo • Viktor Kalinács

Tipsport: 1.5 5.0 4.09

Napriek dvom zásahom Skalice na začiatku tretej tretiny sa dráma nekonala. Vlci si za 33 minút vybudovali päťgólový náskok, o ktorý už neprišli. Žilinčania porážajú na domácom ľade Záhorákov 5:2. (19:42:44)

59:17

Ofsajdové postavenie Vlkov.

59:04

Potlesk na štadióne si svojím zákrokom v záverečných sekundách vypýtal Škorvánek.

58:40

Presunuli sme sa za bránu Boráka, stretnutie sa však už iba dohráva.

57:16

Napriek tomu Škorvánek reagoval na zakončenie z pravej strany a podržal svoj tím.

57:00

Tri minúty do konca duelu, žiadny záverečný tlak sa nekoná.

55:33

Záhoráci sa trápia pri rozohrávke, výsledkom je zakázané uvoľnenie.

54:00

O tridsať sekúnd je všetko inak, Škorvánek si siahol na puk po trme-vrme pri pravej žŕdke.

53:30

Vlci v útoku síce nie sú nebezpeční, ale držia hru ďaleko od svojej brány.

52:38

Po dlhšom čase musel zasahovať aj Borák, ktorý po svojom príchode do brány v 17. minúte inkasoval iba dvakrát.

51:52

Do konca zostáva približne osem minút. Slušné tempo Skalice aj vinou vylúčenia opadlo.

50:43

Hostia v plnom počte.

49:27

Doteraz rozpačitý výkon v tretej tretine aj v tejto presilovke od Žilinčanov, ktorí sa po druhej prestávke na ľade iba hľadajú.

48:43

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Vladislav Dziošvili – 2 min., Pád pod nohy). Trest odpyká Lukáš Kuba.

48:43

Vladislav Dziošvili šiel hlavou obetavo pod nohy hráča súpera, pritom sa však zranil. Aby to nebolo málo, rozhodcovia to posúdili ako faul.

48:05

Séria viacerých prerušení hry je korunovaná zakázaným uvoľnením Žiliny.

47:11

Po minúte ďalšia dobrá kombinácia hostí, ktorí sú pri chuti. Bude to stačiť na väčšie zdramatizovanie deja?

46:11

Žilinčania evidentne rozhodení dvomi gólmi v krátkom časovom slede. Škorvánek Vlkov podržal po strele spomedzi kruhov.

Skalica dala gól!
Tak pozor! Skaličania zabudli na nevydarených štyridsať minút a momentálne prehrávajú už iba o tri góly. Presnou ranou do šibenice sa predviedol MICHAL ŠÁTEK.

Asistencie: David Jaša, Bulat Galimov.

41:21

41:21 Bulat GALIMOV - 5:1

41:21

Aspoň o čestný zásah sa krátko po začiatku tretej tretiny postaral BULAT GALIMOV, ktorý tečoval strelu Janíka od modrej.

Asistencie: Ondrej Janík, David Jaša.

40:01

Žilinčania ešte navýšili svoje vedenie nad Skalicou, pred poslednou časťou hry zaslúžene vyhrávajú 5:0.

Tretia tretina sa začne približne o 19:10.

40:00

38:46

Hra je o čosi viac rozkúskovaná, po prerušení avizuje menšie problémy Borák.

37:34

Vystupňovaný tlak domácich je ukončený koncovkou a následne zákrokom hosťujúceho gólmana.

37:08

Nechýbalo veľa a mohol padnúť ďalší puk po nahodení od modrej. Niekoľko tečov pred Borákom, gumené teleso sa kĺzalo popri pravej žŕdke.

36:23

Pohrozili aj Záhoráci, ich pokus bol Žilinčanmi zrazený mimo zóny priameho ohrozenia.

35:46

Favorit sa hokejom baví. Sledujeme krásne akcie, ktorými domáci doslova rozoberajú obrancov súpera.

35:21

Zakázané uvoľnenie Vlkov.

33:39

Borák s dobrým zákrokom, keď zneškodnil zakončenie spred bránkoviska. Defenzíva Skalice horí ako fakľa.

33:20

Aby sme už v polovici stretnutia mali rozhodnuté, tak takúto predpoveď tipoval hádam málokto. Žilinčania naďalej s ofenzívnym apetítom.

32:05

32:05 Jozef MYŠIAK - 5:0

32:05

Vlci Žilina dali gól! Demolácia pokračuje! Šimon Petráš naznačil strelu, aby umne prihral na Marca Halamu, ktorý si zbehol na ľavý kruh. Halama našiel prihrávkou v tandeme korčuľujúceho JOZEFA MYŠIAKA a ten už poľahky prekonal vysunutého Boráka.

Asistencie: Marco Halama, Šimon Petráš.

30:37

30:00

Táto početná prevaha Žilinčanom vôbec nevychádza. Akoby sa aj Vlci uspokojili s nazbieraným vedením.

29:05

Vyhodenie puku cez všetky čiary, domáci musia začať spoza vlastnej brány.

28:37

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Alexander Kotzman – 2 min., hákovanie).

28:25

Škorvánek si po dlhej dobe zachytal, s pokusom súpera z prvej strany nemal veľké problémy.

26:39

26:39 Patrik KOYŠ - 4:0

26:39

Vlci Žilina dali gól! Líder tabuľky pokračuje v dominantnom výkone, keď využil svoju prvú presilovku. Zrazená prihrávka sa zastavila pred bránkoviskom, kde bol najpozornejší PATRIK KOYŠ.

Asistencie: Jaroslav Markovič, Marek Drtina.

26:24

Len tesne minúta pravá žŕdka po strele z osi klziska, sledujeme veľký tlak.

26:01

Borák pridlho rozmýšľal, či rozohrá, alebo nie. Nakoniec je z toho buly v obrannom pásme HK.

25:34

Hneď prvé sekundy prvej presilovky Vlkov ukázali viac ako všetky predošlé v podaní Skaličanov. Rýchla výmena pukov, výborná palubná pozícia, avšak skóre sa nemení.

24:52

Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Vladislav Dziošvili – 2 min., sekanie).

24:43

Domáci šikovne držia puk, prestriedali a v šestici sa vrhajú do ofenzívnej akcie.

24:18

Prvýkrát si presilovku zahrajú aj Vlci.

23:22

Jeden zo Žilinčanov hral pred Borákom vysokou hokejkou, hra bola vykázaná do neutrálnej zóny.

22:51

Domáci v plnom počte.

22:03

Pokračujeme v nastolenom trende z prvej dvadsaťminútovky. Skalica sa trápi nielen pri hre piatich na piatich, ale aj počas presiloviek. A mala ich už tri.

20:51

Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Jozef Myšiak – 2 min., hákovanie).

20:01

Žilina nedala v prvom dejstve Skalici najmenšiu šancu a zaslúžene vedie rozdielom triedy 3:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:21.

20:00

19:51

19:35

Škorvánek predviedol prvý vážnejší zákrok počas oslabenia. Bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

19:16

Žilinčania opäť s ľahkosťou posielajú puk až k Borákovi.

18:38

Ani táto presilovka sa nevedie v ideálnom duchu pre HK, ktoré zaostáva ďaleko za očakávaniami.

17:51

Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Ondrej Mikula – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup).

17:51

Puk sa po kontakte s plexisklom ocitol mimo ľadu. Vhadzuje sa po pravici Škorvánka.

16:31

Striedanie v tíme HK iClinic Skalica: z ihriska odchádza Nickolas David Trenciansky-Vero, prichádza Dávid Borák.

16:31

16:31 Matej MACEK - 3:0

16:31

Vlci Žilina dali gól! Ondrej Mikula vydoloval puk v rohu klziska a prihrával pred bránu. MATEJ MACEK na prvý raz zakončil iba do protihráča, z dorážky po otočke okolo svojej osi však už prepálil súperovho brankára.

Asistencia: Ondrej Mikula.

16:04

15:21

Rýchle kombinácie gólom neskončili, Vlci zase vyhadzujú puk cez všetky čiary.

14:57

Až teraz sa Záhoráci dostávajú znovu do pásma.

14:32

Pokojné oslabenie pre Žilinčanov, ktorých povzbudzuje aj miestny fanklub.

14:04

Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Marek Drtina – 2 min., podrazenie).

13:38

Záhoráci ako obarení. V priamej konfrontácii mohli Žilinčanom sťažiť cestu za zatiaľ dominantným prvým miestom, no výsledok tomu zatiaľ nenasvedčuje.

11:55

11:55 Jakub PIŠOJA - 2:0

11:55

Vlci Žilina dali gól! JAKUB PIŠOJA tentokrát pálil z vrcholu ľavého kruhu a opäť vďaka cloneniu spoluhráčov skončil puk v sieti!

Asistencie: Adrián Sloboda, Jaroslav Markovič.

11:00

Na zimný štadión si našlo cestu po uvoľnení opatrení aj diváci. Zatiaľ je však v Žiline viac počuť buchot hokejok ako fanúšikov.

10:24

Tentoraz iba nepresnosti na oboch stranách. Dlho čakáme na čistú príležitosť.

09:07

Skalický gólman pre istotu radšej prikryl puk, domáci hráči sa začali okolo neho veľmi rýchlo zbiehať.

08:43

Na severe Slovenska sledujeme inak bojovný hokej, žiaden z tímov nechce urobiť chybu.

07:09

Nevyšlo to ani spred brány, ani z uhla. Žilinčania napriek tomu zostávajú pri puku.

06:18

Dobre mierené zakončenie po prechode do útočnej tretiny vyrazil na ochrannú sieť hokejkou Škorvánek.

05:37

Icingom sa previnili aj Vlci.

05:21

Prvé mužstvo súťaže nepúšťa hostí z obranného pásma, pred Trencianskym-Verom sa bude znovu vhadzovať.

04:49

Teraz zase lepšia pasáž od domácich hokejistov. Skaličania sa ubránili len vďaka zakázanému uvoľneniu.

03:56

Dvakrát po sebe musel zasahovať už aj Škorvánek, ktorý bez problémov skryl pokusy hostí v lapačke.

02:26

02:26 Samuel REHÁK - 1:0

02:26

Vlci Žilina dali gól! Ideálny štart pre domácich! Jakub Pišoja nahadzoval puk pred bránu od modrej čiary a zrazu mohol sláviť presný zásah! Trenciansky-Vero toho veľa nevidel, puk pred ním tečoval SAMUEL REHÁK.

Asistencie: Jakub Jakubík, Jakub Pišoja.

00:38

Rýchly prechod Skaličanov do útoku zastavil ofsajd.

00:01

HK iClinic Skalica: Trenciansky-Vero (Borák) – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Štumpf, Dziošvili, Hujsa – Šátek, Jaša, Galimov – Kotzman, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák.
Obrovský šláger kola. Prvá Žilina víta druhú Skalicu.

Vlci majú na konte 77 bodov a dvanásťbodový náskok na svojho dnešného súpera. Žilinčania neprehrali v súťaži od 19. novembra, čo značí šnúru 14 duelov. Favorit na postup si včera poradil so slovenskou "osemnástkou vonku hladko 10:1, predtým zdolal doma Levice 4:0.

Skaličania majú 65 bodov, na tretí Martin majú k dobru tri body, avšak odohrali o jedno stretnutie navyše. Záhoráci sa v ostatných dvoch meraniach síl natrápili, keď zvíťazili len za dva body. Minulý piatok nad Trnavou doma 6:5 po predĺžení, na ľade Brezna to bolo dokonca až po nájazdoch po výsledku 4:3.

V prebiehajúcej sezóne SHL vyhrala vo vzájomných zápasoch dvakrát Žilina – v októbri doma 4:1 a prvého decembra v Skalici 2:1.
Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 32. kola Slovenskej hokejovej ligy medzi Vlci Žilina a HK iClinic Skalica.

Stretnutie sa začne o 17:30.

5:2

Góly a asistencie: 3. Rehák (Jakubík, Pišoja), 12. Pišoja (Sloboda, Markovič), 17. Macek (Mikula), 27. Koyš (Markovič, Drtina), 33. Myšiak (Halama, Petráš) – 42. Galimov (Janík, Jaša), 44. Šátek (Jaša, Galimov)

DOXXbet Vlci Žilina: Škorvánek (Mikoláš) – Pišoja, Sloboda, Myšiak, Drtina, Hudec, Nahálka, Greguss, A. Rehák – Petráš, Halama, Macek – Vybiral, Šmída, Safaralejev – Koyš, Markovič, Mikula – S. Rehák, Jakubík, Lopušan

HK Skalica: Trenciansky-Vero (17. Borák) – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Štumpf, Dziošvili, Hujsa – Šátek, Jaša, Galimov – Kotzman, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák