14.01.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • 41. kolo • Michal Pospíšil cz

Tipsport: 1.42 5.6 6.09

To už je ode mě vše, já se s vámi loučím a budu se těšit u dalších přenosů. (20:51:08)
Celkový počet střel na bránu: 34:25
Pardubice ještě v 50. minutě prohrávaly 1:3, předvedly však další skvělý obrat, když nejprve snížil střelou do odkryté brány Marek Hecl. V 56. minutě ujeli ve vlastním oslabení Musil s Blümelem a druhý jmenovaný dostal puk do brány. V prodloužení rozhodl v čase 64:59 Jan Košťálek, který ujel sám na brankáře a střelu proměnil nechytatelně nad lapačku.

64:59

64:59 Jan KOŠŤÁLEK - 4:3

64:59

Dynamo právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, ale Dynamo to stihlo! Po ztrátě puku u mantinelu ujížděl v posledních vteřinách na bránu JAN KOŠŤÁLEK, který nekompromisně vystřelil nad lapačku Bowa – 4:3! Bez asistence

64:13

Do dalšího protiútoku ujel Miroslav Indrák, jeho bekhendovou kličku ale Klouček vychytal!

63:34

Cienciala hledal svojí přihrávkou v předbrankovém prostoru Mikuše, přihrávku nakonec hokejkou odehrává Bow.

62:28

Musil si dvakrát s Košťálkem vyměnil puk a pardubický bek zakončoval střelou na Bowa, který puk vyrazil!

61:07

Zikmund ztrácí puk na Poulíčkovi, ale Mikuše puk také neposlechl. Rytíři jsou na puku.

60:39

Kladno přečkalo oslabení, stále se však brání.

60:01

Je za námi i třetí třetina a jelikož je stav vyrovnaný 3:3, tak bude následovat prodloužení. V 50. minutě navýšil vedení Kladna Matěj Beran, dvěma góly v posledních minutách ale Dynamo dokázalo vyrovnat a bude muset rozhodnout prodloužení.

60:00

59:31

Pardubice měly na holi vítězný gól, Bow zatím stále drží.

58:31

Dynamo nyní hraje přesilovou hru.

58:27

Oddechový čas pro domácí tým.

58:27

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Beran – 2 min., nedovolené bránění).

57:47

Dvě tvrdé Dotchinovi střely Dynamo i se zásluhou Kloučka ubránilo.

56:50

Milan Klouček kryje v náručí střelu Dotchina od modré čáry.

56:32

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., podrážení).

55:56

55:56 Matěj BLÜMEL - 3:3

55:56

Po fantastickém střídání dvojice Musil a Blümel je Dynamo po zásluze odměněno vyrovnávacím gólem! Adam Musil se natlačil před brankáře, který jen betonem vyrazil puk k MATĚJI BLÜMELOVI, který dorazil puk do brány – 3:3:! Asistence: Adam Musil

55:22

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Anthony Camara – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Marek Hecl.

54:13

V dobrých pozicích byl Robertson s Musilem, pokaždé ale Bow zasáhl a výrazně drží Kladno.

53:30

Velice aktivní Musilova formace bude opět provětrávat útočné pásmo Kladna.

53:28

Dynamo má teď drtivý tlak a Bow zatím všechny velké šance likviduje!

51:58

51:58 Marek HECL - 2:3

51:58

Tlak do brány ze strany domácích vyústil v zasloužený gól! O snížení se postaral MAREK HECL, který zakončoval do poloodkryté brány – 2:3! Asistence: Matej Paulovič a Matěj Blümel

50:42

Anthony Camara se nejprve natlačil před brankáře Rytířů a ještě stačil zakončit. Poté nevyužil ani střelu ze slotu.

49:55

49:55 Matěj BERAN - 1:3

49:55

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno využívá početní výhodu a opět odskakuje Dynamu! Nenápadná akce MATĚJE BERANA z levé strany se přetavila ve třetí branku, když po odrazu od zad brankáře Kloučka skončil puk za brankovou čárou – 1:3! Bez asistence

49:13

Jan Zdráhal se zmocnil puku a z vlastního pásma vyhazuje kotouč.

48:51

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Košťálek – 2 min., hrubost).

48:51

Po jednom ze zákroků v obranném pásmu Dynama zůstal ležet na ledě Plekanec. Z ledu už ale odjíždí po svých a bude se pokračovat.

47:37

Zikmund předložil lehkou žabičku Antonínu Melkovi, který v těsné blízkosti Kloučka nezamířil přesně!

47:10

Dotchinovu střelu tečoval ještě před brankářem Rohlík a Klouček tak zákrok vytahovat nemusel.

46:28

Kubík poslal puk k zadnímu mantinelu, tam se kotouče zmocnilo už Dynamo, který vyrazilo do útoku. Musilovu střelu musel Bow vyrazit.

44:36

Musil u mantinelu bojuje o puk, který má ale na holích soupeř.

43:51

Matěj Blümel se kličkou zbavil dvou hráčů, proti střele pod břevno Bow zasáhl.

42:54

Brankář Bow musel vyhledat přihrávkou Babku.

41:46

Vála nedal na útočníky přesnou přihrávku a bude se tak vhazovat před bránou Kloučka.

40:55

Dynamo hraje v plném počtu.

40:22

Dotchinově střele chyběla přesnost a mířila mimo.

40:01

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 12:4
Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
Ve druhé třetině Dynamo na soupeře tlačilo ještě více a jednu branku se mu vstřelit podařilo. Zasloužil se o ní Tomáš Urban, pro kterého se jednalo o první gól v extralize. I ve třetí třetině budou Rytíři pokračovat v přesilové hře.

40:00

39:57

Plekanec ještě v posledních vteřinách hledal Berana, který trefil beton brankáře Kloučka.

39:32

Vyhodit se povedlo Paulovičovi.

39:12

Patrik Poulíček ve vlastním oslabení vzal celou akci na sebe a z útočné třetiny prověřil Bowa.

38:55

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Košťálek – 2 min., hákování).

37:57

Po dalším icingu se bude vhazovat opět před brankou Kladna.

36:42

Filipovu střelu na zadní tyč musel Klouček vyrážet. Následně si poradil i s dorážkou Jágra.

34:17

Dennis Robertson si vybruslil zpoza branky a na zadní tyč vystrašil Bowa. Střela měla výborné parametry a jen těsně minula tyč.

32:57

Po chybách obránců se puk dostal k Hlavovi, který trefil ve vyložené šanci jen boční síť! Klouček byl mimo své postavení.

31:40

Keharovu i Zikmundovu střelu Klouček pochytal.

31:32

Po nepřesné přihrávce se bude vhazovat před Kloučkem.

30:25

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Anthony Camara – 5 min., bitka).

30:25

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jake Dotchin – 5 min., bitka).

30:25

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Kousal – 2 min., hrubost).

30:25

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., napadení).

30:25

Stále probíhá dlouhá diskuze mezi oběma kapitány všemi rozhodčími.

30:25

Po nárazu Kousala na mantinel a následné šarvátce se bude vylučovat. Velice důrazně se do sebe pustili zejména Jágr s Camarou!

29:51

Kousalovi odskočil puk od hole a přenechává jej soupeři.

29:05

Přihrávka na druhý mantinel jen těsně minula hůl Hecla, který se už chystal střílet z první.

28:13

Matej Paulovič připravil puk na modrou pro Jana Košťálka, který trefil připraveného brankáře Rytířřů.

27:33

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., nedovolené bránění).

26:56

Milan Klouček jen lapačkou posunul puk před sebe, dorážka hostů úspěšná nebyla.

24:53

24:53 Tomáš URBAN - 1:2

24:53

Dynamo brzy snižuje! Nejprve bekhendem sice neuspěl Ondřej Matýs, jenže puk si dobře našel TOMÁŠ URBAN, který střelou k tyči dává svůj první extraligový gól – 1:2! Asistence: Ondřej Matýs

23:18

Robertsonovo nahození od modré ještě tečoval těsně před Bowem Musil, jenže kotouč zamířil jen do boční sítě.

22:30

Paulovič dostal přihrávku jen na brusle.

21:20

Kristova střela mířila nad bránu.

20:38

Kladno sice drží pásmo, jejich střely jsou ale blokovány.

20:01

Počet střel na bránu v první třetině: 5:5
Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
V enteria areně je za námi pořádně vyhrocená první třetina, ve které se do dvoubrankového vedení dostalo Kladno, které potrestalo dvě chyby obrany a proměnilo díky Kubíkovi a Filipovi nájezdy na brankáře Kloučka. Ke konci třetiny byl navíc vyloučen za krosček Anthony Camara a Dynamo bude druhou třetinu zahajovat v oslabení.

20:00

19:47

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Anthony Camara – 2 min., krosček).

19:47

Další přečíslení hosté už nevyužili.

19:21

Další střelu musel kladenský brankář krýt od Košťálka.

18:55

Zdráhal opřel střelu od modré o betony kladenského brankáře, bude se před ním vhazovat.

18:22

Marek Hecl dostal podruhé pěknou přihrávku od Ciencialy, zužitkovat ji ale neodkázal. Mířil vedle.

17:52

Melkova střela z bekhendu letěla vysoko nad bránu domácích.

16:38

16:38 Matyáš FILIP - 0:2

16:38

Rytíři odskakují zaskočenému Dynamu o dva góly! Wood vyslal z obranného pásma pas až za obranu, která se vůbec nestačil vrátit, a další nájezd na brankáře Dynama potrestal střelou mezi betony MATYÁŠ FILIP – 0:2! Asistence: Kyle Wood a Jiří Ticháček

15:03

15:03 Adam KUBÍK - 0:1

15:03

Kladno se z ojedinělé šance dostává do vedení! Tomáš Plekanec ze středního pásma poslal žabku na najíždějícího ADAM KUBÍKA, který v nájezdu přehodil Kloučkovu lapačku – 0:1! Asistence: Tomáš Plekanec a Nicolas Hlava

14:52

Patrik Poulíček u mantinelu v rychlosti posunul puk na Kousala, který i ve složité pozici dostal puk na Bowa. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Rytířů.

13:59

13:14

Matej Paulovič ušetřil další cenné vteřiny.

12:33

Hosté musí založit útočnou akci znovu, Dynamo skvěle brání.

11:59

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Jelínek – 2 min., podrážení).

11:52

Matěj Beran v blízkosti přestřelil bránu.

10:19

Adam Musil se vzorně vrátil a překazil Kladnu slibné přečíslení, následně ještě rozehrál útočnou akci.

08:51

Dynamo při rozehrávce za bránou obrovsky zachybovalo a nabídlo puk před bránu zcela volnému Hlavovi, jehož střelu k tyči skvělým reflexem zmařil brankář Klouček!

07:43

Proti Heclovi vystoupil Kyle Wood a tělem ho čistě zastavil v průniku.

06:40

Hlava jen poslal puk na zadní mantinel, jelikož nikdo z kladenských puk nenásledoval, u puku jsou domácí obránci.

05:21

Jaromír Jágr chytře servíroval puk před bránu na Filipa, Milan Klouček nakonec situaci vyřešil! Puk do brány nezamířil.

04:27

Anthony Camara vytěžil po tlaku v pásmu střelu, která mířila nad bránu Bowa!

04:09

Robertson při snaze vystřelit trefil jen nohu Pytlíka.

02:51

Hlava ztratil v útočném pásmu puk z dohledu, Mikušův pas do přečíslení byl nepřesný.

01:56

Miroslav Indrák nahodil puk jen na betony Kloučka.

01:24

Jágrovi byl puk za bránou čistě odebrán, Dynamo je na puku.

00:53

Anthony Camara hledal před bránou Musila, obránce pas ale dobře přečetl.

00:38

Dynamo hned v úvodu zamířilo do útočného pásma.

00:06

Na úvodní vhazování se sklonili oba kapitáni, úspěšnější byl Patrik Poulíček.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, zápas nám za okamžik začne.
V sestavách obou týmů nastaly oproti minulému kolu změny. Do sestavy domácích Pardubic se vrací dvojice David Cienciala a Marek Hecl, kteří nastoupí v útoku s Matějem Blümelem. Naopak ze sestavy kvůli zranění vypadl nejlepší střelec týmu Robert Říčka, v bráně nastoupí Milan Klouček. I soupiska Rytířů doznala několika změna po výhře nad Olomoucí. Ve čtvrtém útoku naskočí Jaromír Jágr, vrací se také důrazný bek Dotchin. Mimo útočné řady zůstala trojice Ondřej Procházka, Martin Procházka a Ondřej Bláha, naopak za Kladno nastoupí poprvé Filip Kuťák.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, J. Kolář (A), T. Jelínek – Paulovič, Poulíček (C), O. Rohlík – R. Kousal, A. Musil, Camara – Hecl, Cienciala, Blümel – Matýs, Anděl, T. Urban.
Trenér: Richard Král

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Babka, J. Suchánek (A), Baránek – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Kristo, Kuťák, M. Beran – M. Indrák, Filip, Jágr.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lhotský, Svoboda.

Trefí se dnes?

Rytíří Kladno se snaží co nejvíce oddálit poslednímu Zlínu a v minulém kole si výrazně pomohli, když zdolali Olomouc 2:0. Střeleckou listinu otevřel Miroslav Indrák a v poslední minutě výhru do prázdné brány pojistil Nicolas Hlava. Pro brankáře Bowa to znamenalo první nulu v soutěži. „Pro nás jsou každé body zlaté a ještě, když jsou tři. Je to super výsledek. Ono se to říká pořád dokola, když se vyhraje, ale nesmíme usnout na vavřínech a musíme na to navázat,“ říkal střelec druhé branky a celkově své deváté v sezoně Nicolas Hlava.

Nejproduktivnější hráči:

Tomáš Plekanec (útočník) – 34 bodů (8 + 26)
Nicolas Hlava (útočník) – 22 bodů (9 + 13)
Jaromír Jágr (útočník) – 19 bodů (8 + 11)
Dynamo Pardubice v liberecké Home Credit Areně prodloužilo vítěznou sérii na tři zápasy. Ovšem i ve třetím zápase proti Bílým Tygrům padl gól až v poslední minutě, když na 3:3 tvrdou ranou od modré pálil Juraj Mikuš, v prodloužení dokonal obrat na 4:3 kanadský kanonýr Anthony Camara. „Snažil jsem se to dostat na bránu a měli jsme tam hráče, kteří clonili. Díky bohu, že to tam padlo,“ okomentoval po zápase svoji trefu slovenský bek Juraj Mikuš.

Robert Říčka (útočník) – 36 bodů (20 + 16)
Anthony Camara (útočník) – 32 bodů (18 + 14)
David Cienciala (útočník) – 28 bodů (7 + 21)
Zdravím Vás u přenosu 41. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí Dynamo Pardubice a hostující Rytíři Kladno. Pardubickému Dynamu stále patří v tabulce třetí místo se ziskem 74 bodů. Rytíři jsou naopak na druhém konci a na poslední Zlín mají náskok šesti bodů. V obou duelech této sezony však Kladno dokázalo pokaždé Pardubice o bod obrat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Góly a asistencie: 25. T. Urban (Matýs), 52. Hecl (Paulovič, Blümel), 56. Blümel (A. Musil), 65. Košťálek – 16. A. Kubík (Plekanec, Hlava), 17. Filip (K. Wood, Ticháček), 50. M. Beran

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Kolář (A), T. Jelínek – Paulovič, Poulíček (C), O. Rohlík – R. Kousal, A. Musil, Camara – Hecl, Cienciala, Blümel – Matýs, Anděl, T. Urban.
Tréner: Richard Král

Tréner: David Čermák

Rozhodca: Hradil, Kika – Lhotský, Svoboda