Markéta Vondroušová (31) – Ljudmila Samsonovová

2:0 6:2, 7:5

20.01.2022, 01:05 • Kurt č. 17, Melbourne (AUS) • 2. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 1.53 2.6

Markéta Vondroušová (41.) se po krajance Krejčíkové stala druhou českou postupující do třetího kola Australian Open. Sokolovská rodačka neztratila set ani při svém druhém vystoupení na turnaji, když porazila 6:2 a 7:5 Rusku Ljudmilu Samsonovovou (37.) a oplatila ji porážku z loňského podniku v Berlíně. Vondroušová vlétla do utkání dvěma brejky a rychlým vedením 4:0, které už si ve zbytku dějství pohlídala. Druhý set byl vyrovnanější. Vondroušová nejprve musela dotahovat z 1:3 na 3:3. Zakrátko se octla v ještě svízelnější situaci, když prohrávala 3:5. Nasazená favoritka ale třetí sadu nepřipustila a skvělou sérií čtyř získaných gemů v řadě dovršila parádní obrat. O vyrovnání svého loňského maxima si Vondroušová zahraje buď s Běloruskou Arynou Sabalenkovou (2.), nebo proti Sin-jü Wang (100.) z Číny. (02:38:33)

Konec zápasu

2:0; 7:5 - Markéta Vondroušová

7:5

Markéta Vondroušová zakončila duel esem na téčko, a to z druhého podání.

A-40

Druhý servis s rotací na téčko. Tentokrát returnovala Ruska bekhendem do zámezí. Třetí mečbol!

40-40

1:0; 6:5; 40-40 - Ljudmila Samsonovová

40-40

Ljudmila Samsonovová vytáhla proti servisu ven z dvorce parádní vítězný bekhend po lajně.

A-40

Teď měla Vondroušová kliku. Soupeřka útočila křižným bekhendem z okraje dvorce jen velmi těsně do autu.

40-40

Bekhendový čop Vondroušové doletěl křižmo až do deblového koridoru. Zápas ještě pokračuje.

A-40

Tentokrát se Ruska do výměny dostala, po chvíli ale napálila bekhend do sítě. Markéta Vondroušová má první mečbol!

40-40

Ljudmila Samsonovová nezvládla zreturnovat bekhendem druhý servis. Míč doplachtil křížem do autu. Na programu je shoda.

30-40

Markéta Vondroušová nabízí soupeřce zbytečnou dvojchybou brejkbol.

30-30

1:0; 6:5; 30-30 - Ljudmila Samsonovová

30-30

Ljudmila Samsonovová využila vyššího odskoku míče a zaútočila forhendem ze středu kurtu přesně na krajní čáru.

30-15

Opakovaný první servis přetavila někdejší finalistka Roland Garros v důležité eso! To je hodně vítaná pomoc.

15-15

Česká favoritka už na tom začala pracovat. Po dvou výměnách platí nerozhodný stav 15:15.