3:6

koniec (1:3, 1:2, 1:1)

23.01.2022, 16:15 • Zimný štadión Pavla Demitru • 33. kolo • Marián Vychovalý

Tipsport: 2.46 4.35 2.32

Po skvelom úvode prvej tretiny zopakovali hostia podobný aj v druhej a potom si pohodlný náskok ustrážili do konca zápasu a vezú domov zaslúžené tri body. (18:46:01)

59:55

Ešte jedna možnosť Dukly, Tybor dostal prihrávku na pravý kruh, ale trafil len masku brankára Honzíka.

59:51

Tybor sa natlačil pred bránku a snažil sa prepasírovať puk cez Honzíka, ale nepodarilo sa to ani jemu, ani následnej jeho spoluhráčom.

59:32

Po chybe v domácej rozohrávke zakončoval v oslabení Baláž, no Valent tentoraz bol úspešnejší.

59:25

Aj záverečná presilovka Dukly v klasickom prevedení, prehraté buly, následné dobýjanie útočného pásma.

58:55

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., krosček).

58:26

Mahbod nevidel teraz Tybora pred bránkou, jeho strela bola len propagačná.

56:50

Nitrania už nevyrážajú dopredu za každú cenu.

56:08

Trenčín dal gól!
Tybor obkrúžil s pukom okolo brány a popred bránkovisko prihral osamotenému SAMSONOVI MAHBODOVI, ktorý zakončio do odkrytej brány.
Asistencie: Radoslav Tybor, Patrick Kudla

55:59

Nemčík napriahol od červenej, Honzík puk vyrazil do hľadiska.

54:32

Nitra dala gól!
BRANISLAV MEZEI napriahol na modrej k strele a hoci Valent puk dobre videl a pripravil sa na zákrok, nejak mu prepadol za chrbát.
Asistencia: Adam Rockwood

54:17

Prvý útok Dukly síce v tretine súpera, ale bez strely na bránu, prihrávky popri mantineloch.

52:26

Prvý nitriansky útok si trpezlivo počkal počas tlaku v útočnom pásme, nakoniec sa otvorila možnosť pre Bučeka na strelu od modrej, Valent to zvládol pokryť.

51:25

Rockwood v protiútoku, strelou z ľavého kruhu získal vhadzovanie v tretine súpera, keďže Valent prerušil hru po zákroku.

51:09

V závere presilovky pokus Bezúcha z prvej, ale len do brániaceho hráča. Honzík počas početnej výhody domáceho tímu ani nemusel zasahovať.

50:04

Nitrania už dvakrát vyhodili, po návrate Dukla mala snahu dostať puk medzi kruhy, ale neúspešne.

49:07

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rockwood – 2 min., držanie).

48:52

Mahbod s Berishom narobili trochu vietor v obrane hostí, ale Honzík nemusel čeliť žiadnej väčšej šanci.

46:42

Tvrdoň bol s pukom medzi kruhmi, ale nemal čas prehodiť si na forhend, bekhendový pokus mieril mimo brány.

45:42

Mohlo platiť nedáš dostaneš, po šanci domácic ušli hostia do prečíslenia, zakončil ho Molnár strelou z pravej strany, nedokázal prekonať Valenta.

45:30

Mahbod získal puk v útočnom pásme a videl pred bránkou Tybora, tak mu to naservíroval, no Radoslav Tybor potvrdil, že si momentálne strelecky neverí. Nevystrelil z prvej, po spracovaní nezakončil podľa predstáv.

44:48

Kudlov tvrdý projektil od pravého mantinelu narobil Honzíkovi riadne problémy, ale dokázal puk vyraziť do bezpečia.

44:19

Minárik šikovne povedľa obrancu posunul puk rozbehnutému Valachovi, ten sa ocitol však až príliš blízko Honzíka na nejaký blafák, strelu mu nitriansky gólman vyrazil rukou.

43:55

Čas hrá pre Nitru, hostia pozorne bránia a čakajú na brejkové možnosti. Dukla to už bude mať do plných ťažké.

42:11

Krajčovič z ľavej strane poslal puk pred bránku, tam do neho pichol Rehuš smerom k bráne, hoci Honzíkovi puk prepadol, ostal stáť a pomohli mu obrancovia.

41:59

Tvrdoň dlhým pasom od vlastnej modrej vysunul na útočnú Bajteka, ten napriahol na strelu z diaľky, Valent dobre vykryl priestor.

41:31

Honzekov pokus z ľavého kruhu bol zblokovaný obrancom na ochrannú sieť.

40:58

Prvý domáci útok začal aktívne a zavrel Nitru v tretine, ale k zakončeniu sa dostal len Berisha po prihrávke Mahboda spoza brány, a zblízka nenašiel medzeru v postavení Honzíka.

40:01

40:00

39:40

V závere sympatická útočná snaha Nitranov, zakončil ju strelou Rais spoza pravého kruhu, tesne minul svätyňu trenčianskeho tímu.

38:20

Rockwood obkrúžil s pukom celé pásmo Dukly, potom prihral na modrú Nemcovi, ktorý sa rozhodol využiť zakrytý výhľad brankára, puk prešiel cez spleť tiel, no trafil pripraveného brankára domácich.

36:34

Lemcke sa rozhodol podporiť útok, nakorčuľoval na Crinonovu prihrávku na ľavý kruh, ale z prvej poslal puk nad bránu, následne opäť dostal Lemcke puk pred bránku, no nedokázal prestrelil brankára.

35:52

Hudec potiahol akciu po pravej strane, zabrzdil a počkal na striedajúcich spoluhráčov, prihral Paukovčekovi medzi kruhy, ten neprekonal Honzíka, puk brankár Nitry nemal v moci, ale pomohli mu následne obrancovia.

35:06

Tretí útok hostí zavrel súpera v tretine, no kombinoval len popri mantineloch, k ohrozeniu Valenta sa nedostal.

33:46

Po vyhratom buly potiahol Chovan puk na stred a vystrelil, opäť mal brankár Nitry čistý výhľad a bez problémov zakročil.

33:41

V závere presilovky ešte vystrelil dvakrát od modrej Kudla, ale ani v jednom prípade nebol pred Honzíkom nikto, kto by mu sťažil situáciu.

33:14

Berisha to skúsil švihom spoza obrancu, Honzík na dvakrát puk prikryl.

33:01

Valachov pokus z ľavej strany Honzík dobre videl a Honzek mu prišiel tieniť príliš neskoro.

31:59

Po krížnej prihrávke Valacha strieľal z prvej Bezúch, puk síce Honzíkovi po zákroku vypadol ale pomohol mu obranca.

31:36

Ďaľší faul hostí, ale Dukla to zatiaľ vôbec nedokáže trestať.

31:36

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., podrazenie).

31:00

Berisha strelou z pravého kruhu napálil puk len do Bodáka, ktorý sa sklátil k ľadu, no následne sa ešte postavil a hrdinskys oslabenie dohral.

30:18

Až pri hre 4 na 4 musel Honzík zasahovať, ale Nemčíkov pokus z ľavého kruhu mu zase veľa práce nenarobil. 8 sekúnd sa ešte bude hrať 4 na 4, potom 43 sekúnd presilovky pre Duklu.

29:53

Trenčania si prihrávali a prihrávali, strela na bránku neprišla.

29:12

Hostia vyhrali buly a odpálili puk cez všetky čiary.

29:09

Presilovka 4 na 3 potrvá 35 sekúnd.

29:09

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., hákovanie).

29:09

V hre 4 na 4 sa domáci usadili v pásme a vybojovali presilovku.

28:27

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., držanie).

28:27

Berishov druhý útočný faul v dnešnom zápase končí presilovku Dukly.

28:20

Valach nastrelil puk od modrej, ale vyrazenú strelu nemal pred bránou kto dorážať.

27:45

Honzík má už v poriadku výstroj a vracia sa do bránky.

27:45

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rockwood – 2 min., krosček).

27:45

Chovanovo nahodenie od modrej O´Connor vyrazil, rozhodca videl faul hosťujúceho hráča. Presilovka pre Duklu.

27:38

Mahbod chcel spoza bránky prihrať Tyborovi do šance, ale dobre čítal hru O ´Connor a puk zastavil.

26:52

Trenčania síce strávili striedanie v útočnom pásme, ale Nitrania ich vytláčali k mantinelom a tak sa k ohrozeniu brány nedostali.

26:05

Pre O´Connora nepríjemný moment, studený musí na chvíľu do brány, podarí sa domácim zaskočiť ho?
Honzík má nejaký problém s vystrojou a zdá sa, že bude musieť striedať.

26:05

Krajčovič sa natlačil po pravej strane pred bránku, jeho pokus Honzík neudržal a pri puku bol prvý JOZEF ŠVEC a v dorážke uspel. Asistencie: Andrej Krajčovič.

24:47

V prvej tretine dostala Dukla na úvod tri góly, teraz už druhý a vidíme rovnaký scenár ako na začiatku zápasu. Hostia si veria, naopak Trenčanom hra nejde.

24:37

Nitrania vyťažili z psychickej výhody okamžite ďaľší gól. Mezei s pukom potiahol na pravý kruh, videl medzi kruhmi pripraveného Bučeka a tak mu bekhendom prihral. SAMUEL BUČEK pohotovou strelou prepálil Valenta.
Asistencie: Branislav Mezei, Adrián Holešinský

24:03

MATÚŠ RAIS dostal puk na modrú čiaru a keďže pred Valentom bolo husto, rozhodol sa poslať ľahký puk medzi hráčov, Valent nevidel nič a už len počul, ako mu puk cinká o hornú žrdku a odráža sa do bránky.
Asistencie: Mário Múčka, Ondrej Molnár

23:30

Bodák nastrelil puk na bránku od pravého mantinelu, ale puk bol zblokovaný mimo.

22:28

Ak niekto čakal v druhej tretine nápor Trenčanov, nedočkal sa. Nitrania do nej nastúpili zodpovedne, dobre ubránili krátku presilovku a držia Duklu na dištanc od Honzíka.

22:10

Baláž sa dral do zakončenia po pravom krídle, jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

21:22

Bajtek zabojoval pri zadnom mantineli, získal puk a poslal ho pred bránkovisko, kde sa k nemu dostal Tvrdoň a z prvej pálil, Valent puk betónom vyrazil.

20:57

Hostia v plnom počte.

20:30

25 sekúnd sa Trenčania dobýjali dopredu a aj tak pásmo hneď stratili.

20:01

V úvode druhej tretiny budú domáci dohrávať presilovku, ešte majú 54 sekúnd.

20:00

19:31

Berishov presilovkový pokus z ľavého kruhu Honzík vytesnil, k dorážke sa domáci nedostali.

18:55

18:46

Krásna prihrávka na voľného Drábeka pred domácu bránku, ten pohotovo zakončil, no Valent puk vyrazil.

18:29

Crinon nemal komu prihrať a chcel nahodiť na zadný mantinel, lenže urobil to tesne pred červenou a rozhodcovia pískajú zakázané uvoľnenie.

17:06

Hrá sa zo strany na stranu, ale chýba teraz presnejšia prihrávka v závere akcie, ktorá by viedla k šanci a ohrozeniu bránky. Mezei tvrdo dohral Krajčoviča bez puku, rozhodcovia mu to odpustili.

14:36

Berisha poslal puk od zadného mantinelu pred bránkovisko, kde bol nekrytý Mahbod, ten však mal čas len na bekhendovú koncovku, tá mierila len do pripraveného brankára Corgoňov.

13:56

Opäť v útoku Dukla, Kudla nastrelil puk od modrej, no nikto z jeho spoluhráčov nedokázal stečovať, Honzík tak bez väčších problémov stlmil puk vo výstroji.

13:31

Po dlhšej dobe sa aj Nitra dostala dopredu, Molnár prihral Múčkovi na pravý kruh, ten stratil chvíľu spracovaním, následný švih mu pokryl Valent.

12:05

Berishovu strelu z pravého kruhu vyrazil Honzík na ľavý kruh, tam Mahbod z prvej vystrelil na odkrytú bránku, no Honzík fantasticky zasiahol, v pohybe vystrelil vyrážačku a puk zastavil na ceste do brány.

11:36

Minárik zachytil odrazený puk a prihral ho rozbehnutému Valachovi, ten išiel sám na Honzíka, ale podobne ako Tybor pred chvíľou, trafil len hornú žrdku.

10:42

Dukla sa po buly udržala v tretine, Denis Hudec spoza bránky posunul puk do ohňa a tam rýchlo reagoval LUKÁŠ PAUKOVČEK a pohotovo prestrelil Honzíka.
Asistencie: Denis Hudec, Martin Chovan

10:36

Prečíslenie domácich, Berisha prenechal Tyborovi, ten zakončil ponad Honzíka, no opečiatkoval len hornú žrdku.

10:12

Lemcke získal puk a potiahol ho do útočného pásma, ale zabrzdil ho hvizd rozhodcu, spoluhráč mu vbehol do tretiny, takže ofsajd.

09:17

Domáci v plnom počte.

08:40

Dukla sa dvakrát v krátkom slede oslobodila a vyhodila puk až k Honzíkovi.

07:45

Rockwood pri koncovke zlomil hokejku, domáci následne už vo štvorici.

07:14

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Valent – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

07:14

Nitrania vyšachovali domácu obranu, Buček zakončoval do prázdnej brány, tú však Valent vykopol, rozhodca posiela Duklu do troch. 41 sekúnd presilovky 5 na 3 pre hostí.

06:22

Rockwood vystrelil mimo, Valent stále nemá prvý zákrok, po tom, ako vystriedal Bownsa po treťom góle.

05:55

Ďaľší útočný faul domácich, tentoraz ho urobil Berisha, keď chcel odblokovať Nemca spolurháčovi.

05:55

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., nedovolené bránenie).

05:19

A hostia už vedú o tri góly, MAREKA TVRDOŇA nezastavili ani traja hráči Dukly, potiahol si puk na ľavý kruh, z pomerne ostrého uhla prekonal neistého Bownsa.
Asistencie: Ivan Švarný, Willie Raskob

04:20

Valachova strela z ostrého uhla neohrozila Honzíkovu bránku, ale hlavného rozhodcu, ktorý stál na druhej strane, našťastie sa stihol uhnúť, to by nedopadlo dobre.

03:00

Presilovku Nitra využila, udržala sa v tretine, Nemec to vyskúšal od modrej dvakrát, prvá strela bola zblokovaná mimo bránku, druhá skončila za Bownsom. Nemcovu strelu tečoval FILIP BAJTEK
Asistencie: Šimon Nemec, Adrián Holešinský

02:09

Útočný faul J.Šveca berie domácim šancu zabojovať o vyrovnanie, Nitra bude hrať presilovku.

02:09

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (J.Švec – 2 min., hákovanie).

01:20

Snaha o odpoveď od tretej domácej formácie, Valachovu strelu z ľavého kruhu Honzík vyrazil, následne sa Duka udržala v tretine, no Bezúchov pokus z pravej strany nik nedokázal pred bránkou tečovať.

00:34

Kudla nepresne rozohral, puk zachytil Buček a Nitrania sa následne usadili v tretine Dukly. Šimon Nemec nastrelil puk od modrej, Bowns puk neudržal a do bránky dorazil ADRIÁN HOLEŠINSKÝ.
Asistencie: Šimon Nemec, Jozef Baláž

00:01

HK Dukla Trenčín: Bowns, Valent – Kudla, Lemcke, Nemčík, Martin Chovan, Starosta, Martiška, Crinon – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Paukovček, D.Hudec – Bezúch, M.Valach, J.Minárik – J.Švec, Rehuš, Krajčovič – Beták
Trenér: Tero Lehterä

HK Nitra: Honzík, O’Connor – Mezei, Š.Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – A.Sýkora, Rockwood, Hrnka – M.Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolín, Korba – Bogdaň, Beniač.
Nestáva s v našej extralige často, aby sa stretli tímy počas troch dni základnej časti dvakrát.

Nakoľko však vo štvrtok kvôli covidu prišli Nitrania aj Trenčania o súpera, rýchlo sa dohodli na vzájomnom zápase a tak v piatok pod Zoborom sa odohral ich prvý súboj a dnes ich čaká odveta v Trenčíne.

Piatkový zápas vyšiel lepšie Nitre, počas prvej polovice zápasu bola lepšia a vybudovala si dvojgólový náskok. Dukla neskôr vyrovnala hru a v tretej tretine dominovala, no dokázala už len znížiť na 1:2. Mužom zápasu bol nitriansky brankár Honzík, ktorý zlikvidoval viacero dobrých šancí trenčianskeho tímu.

Fakty z piatkového zápasu:

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Tvrdoň (Bajtek), 20. Volko (Múčka) – 45. Valach (Bezúch, Minárik). Rozhodovali: Baluška, Adamec – Crman, Vyšný, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 887 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – A. Sýkora, Baláž, Holešinský – Buček, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Múčka, Šramaty, Drábek

Trenčín: Bowns – Kudla, Lemcke, Crinon, Martiška, Nemčík, Starosta, E. Švec – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Valach, Hudec – Bezúch, Minárik, Krajč – J. Švec, Rehuš, Krajčovič – Paukovček
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

3:6

Góly a asistencie: 11. Paukovček (Hudec, Chovan), 27. J.Švec (Krajčovič), 57. Mahbod (Tybor, Kudla) – 1. Holešinský (Š.Nemec, Baláž), 3. Bajtek (Š.Nemec, Holešinský), 6. Tvrdoň (Švarný, Raskob), 25. Rais (Múčka, Molnár), 25. Buček (Mezei, Holešinský), 55. Mezei (Rockwood)

HK DUKLA Trenčín: Bowns (6.Valent) – Kudla, Lemcke, Nemčík, Martin Chovan, Starosta, Martiška, Crinon – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Paukovček, D.Hudec – Bezúch, M.Valach, J.Minárik – J.Švec, Rehuš, Krajčovič – Beták
Tréner: Tero Lehterä

HK Nitra: Honzík (27.-28.O´Connor) – Mezei, Š.Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – A.Sýkora, Rockwood, Hrnka – M.Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolín, Korba – Bogdaň, Beniač