1:3

koniec (1:1, 0:2, 0:0)

24.01.2022, 04:15 • Rogers Arena, Vancouver • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 3.18 4.41 1.92

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:48:17)
Utkání sledovalo 9 424 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hokejista.

Trestné minuty: 6:8
Utkání je u konce a St. Louis jej dotáhlo k výhře. I ve třetí třetině byl domácí Vancouver střelecky aktivnější, jenže cokoli hráči vymysleli, tak skončilo na výborně chytajícím Hussovi. Na opačné straně byl DiPietro prakticky bez práce a gól tak v této části hry nepadl. Hosty to ovšem trápit nemuselo, neboť měli nahráno z předcházející třetiny a duel tak skončil výsledkem 1:3. Vancouver je po této porážce na sedmém místě Pacifické divize se 40 body, St. Louis je v Centrální divizi na druhém místě s 55 body.

59:42

B. Schenn vyhodil přes Ekmana-Larssona do středního pásma, tohle už pro hosty vypadá výborně.

58:56

Tarasenko mohl rozhodnout, jenže v útočném pásmu, kde se snažil projet mezi dvěma soupeři, jej o puk obral Pettersson.

58:24

Už je ale zase na střídačce, Vancouver je v šesti.

58:08

Potíž pro domácí tým, hráči se dopustili přihrávky rukou ve středním pásmu a DiPietro se tak vrací do branky.

57:46

Zakázané uvolnění St. Louis, zase se vše vrací před Villeho Hussa.

57:31

Husso přerušuje hru svým jistým zákrokem na brankovišti, dává svým spoluhráčům možnost vydechnutí.

57:19

Michael DiPietro je na střídačce, začíná dlouhá power-play Vancouveru!

56:18

Velký kus práce odvedl za domácí brankou Robert Thomas, zamotal hlavy protihráčům a snažil se vylepšit pozici pro střelu.

54:46

Po zaváhání domácích v rozehrávce se k puku dostal Perron a zprava ihned tvrdě vystřelil. DiPietro ovšem ukázal svou pozornost a ránu vyrazil.

54:19

Hosté posunuli puk do středního pásma a mohli tak vyrazit střídat.

53:44

Nyní se ale Vancouver dostal do přečíslení dvou na jednoho, na pravé straně to na sebe vzal Hughes, Husso jeho střelu vyrazil k mantinelu.

53:00

Hraje se dlouho bez přerušení, vše se přelévá ze strany na stranu, o něco nebezpečnější jsou nyní spíše hosté.

52:13

52:13 Perron trefil DiPietrovu tyčku

52:13

Za DiPietrem cinkala branková konstrukce, rychlým švihem jej málem překonal Perron.

51:49

Barbašev pouze vyhodil tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

51:18

Neuspěl ani Motte, jeho průnik levou stranou skončil v rohu.

49:53

No a byla z toho šance, neboť Dickinson se prosmýkl mezi obránci a najednou byl před Hussem. Zkusil na něj forhendovou kličku, gólman St. Louis ale zakročil pravým betonem!

49:41

Kyrou hledal nahozením Thomase, ten ale na puk nedosáhl a dopředu jde zase Vancouver.

48:46

Nahozený puk do pásma St. Louis, Husso opět raději přerušil hru.

47:43

Höglander vyslal z levého kruhu tvrdou střelu, ale ani tohle neklaplo.

47:32

Husso pro jistotu skryl puk v lapačce a přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici.

47:00

Domácí neudrželi pásmo, puk dokonce doklouzal k DiPietrovi, ten ihned pomohl spoluhráčům s rozehrou.

46:10

St. Louis skvěle brání střední pásmo, směrem kupředu jim stačí nahazovat a případně se dostat k volnému puku.

45:38

Je po přesilovce, domácí tým zase hraje v plném počtu.

45:12

Z pravého kruhu vystřelil B. Schenn, jeho ránu před DiPietrem zablokoval Ekman-Larsson.

44:06

Motte schytal tvrdou ránu, kterou obětavě bránil pádem na led, rychle se ale zvedl a ihned po vyhození zamířil na střídačku.

43:28

Vzápětí se navíc Jason Dickinson dopustil podrážení, dostal dvě minuty a St. Louis si zahraje přesilovku.

43:22

Po Boeserově nahození z ostrého úhlu se jeho spoluhráči marně snažili o sklepnutí puku za Hussa, ten utěsnil všechny mezírky.

42:39

Přihrávka zpoza domácí branky skončila mimo útočné pásmo, hráči St. Louis se musí bleskově vracet.

41:45

Hraje se dlouho bez přerušení, hosté se v tlaku snaží přidat pojišťovací trefu.

40:59

O malou chvíli později se ale před brankáře dostal Tarasenko a DiPietro musel u své pravé tyčky opět zasahovat.

40:50

Z levého kruhu vystřelil Kyrou, DiPietro zvládl puk srazit do rohu.

Trestné minuty: 4:8
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají skvěle našlápnuto k výhře. Hráči St. Louis dnes ukazují, jak se i z mála dá uhrát výborný výsledek a s podporou skvělého výkonu brankáře Hussa se z pouhých čtyř střel dostali do dvoubrankového náskoku. Ve 24. minutě hosté využili přesilovku, když Tarasenkovu přihrávku sklepl za brankovou čáru Brayden Schenn a ve 37. minutě se opět po Tarasenkově příhře trefil Jordan Kyrou. Domácí sice mají i nadále velkou střeleckou převahu, nicméně je to pouze bušení na uzamknutá vrata. Stav před třetí třetinou je tak 1:3.

40:00

39:40

Ještě jedno vhazování, hostům nevyšla kombinace a je z toho zakázané uvolnění.

38:55

Hosté zase u puku, Krug za vlastní brankou čeká, až mu dostřídají spoluhráči.

37:45

St. Louis dnes ukazuje, jak z minima vytěžit maximum, tohle musí být pro domácí velmi frustrující.

36:43

36:43 Jordan KYROU - 1:3

36:43

St. Louis právě vstřelilo branku!
Akce ale pokračovala, Faulk dokázal kombinaci i u mantinelu rozvinout, přes Tarasenka se puk dostal k modré čáře, kde vytáhl rychlý švih JORDAN KYROU a gólman DiPietro při snaze o zákrok puk pouze lehce zasáhl a ten skončil v jeho horním rohu – 1:3. Asistence: Vladimir Tarasenko, Justin Faulk.

36:34

Faulk se neúspěšně snažil obejít Dickinsona, s pukem skončil u mantinelu.

35:38

Nepřesná rozehrávka Vancouveru, zakázané uvolnění to ale nebylo a tak musel Husso svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou.

34:51

Na opačné straně se v levém kruhu dostal ke střele Ekman-Larsson, jeho ránu gólman Husso srazil do ochranné sítě.

34:07

Přes celé kluziště se prohnal hostující Thomas, i on se z levé strany natlačil před gólmana, dopadl ovšem úplně stejně, jako před chvílí Perron.

33:13

Do protiakce se hrnul Perron, zleva si sjížděl na střed, tělem si chránil puk, jednoruč však DiPietra nepřekonal.

32:50

Další švih na Hussovu branku, tentokrát to z dálky zkoušel Highmore.

32:04

Hosté oslabení přečkali bez úhony, Bozak se vrátil do hry.

31:54

Tyler Myers dostal přihrávku k modré čáře, naznačil střelu, aby se pak posunul blíže kruhům a vyslal nepříjemný švih. Husso jeho pokus vytěsnil levým betonem.

31:01

Bortuzzo se obětavě vrhl proti tvrdé střele od modré čáry, puk byl poté vyhozen ven z pásma St. Louis.

30:04

Přesilovka pro domácí celek, dvě minuty za podrážení dostal Tyler Bozak.

29:30

Střela přes obránce, Scandella však tento puk dokázal srazit tak, aby Husso nemusel zasahovat.

28:51

Faulk dojel volný puk ve vlastním pásmu, přesto se domácí dostali k akci a střele, Husso musel opět zasahovat.

27:59

Odolal i proti zakončení Podkolzina, ten neuspěl bekhendem z bezprostřední blízkosti.

26:44

Vancouver se natlačil do útočného pásma, přišlo i několik pokusů o střelu, Husso si své území skvěle hlídá.

25:28

Po přerušení hry se chvíli pošťuchovali domácí L. Schenn a hostující Kostin, tohle sudí ponechali bez vyloučení.

24:45

Hosté pokračují v náporu a snaží se svou převahu využít k další vstřelené brance.

23:26

23:26 Brayden SCHENN - 1:2

23:26

Přesilovka je využitá a hosté vedou! St. Louis předvedlo povedenou kombinaci v útočném pásmu, Tarasenko z pravého kruhu poslal přihrávku před branku, kde stál zapomenutý BRAYDEN SCHENN, ten pouze nastavil svou hůl a sklepl puk za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Vladimir Tarasenko, Torey Krug.

22:49

V oslabení se na výlet vydal Motte, dokonce i vystřelil, Hussovu branku ale minul.

22:27

Opět se vylučuje, a zase na straně domácích. Ti hráli v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Alex Chiasson.

21:54

Domácí Poolman se levou stranou proháčkoval před Hussa, ale z úhlu jej nepřekonal. Gólman hostů našel puk ve své lapačce.

21:14

Vancouver se ubránil a hraje v plném počtu.

20:45

Hosté v útočném pásmu, zatím je to ale bez střeleckého vyjádření. A přesilovka se chýlí ke svému konci.

Trestné minuty: 2:6
Je za námi první třetina, která přinesla aktivní hokej, kdy zejména domácí tým dokázal zatlačit a vyslat na gólmana nebezpečné střely. Husso ale dlouho odolával a spolu se svými spoluhráči přečkal dokonce dvouminutové oslabení tři na pět. Těsně po návratu vyloučených hráčů byl ale překonán a skóre zápasu otevřel Tanner Pearson. Vzápětí mohl náskok Vancouveru navýšit Dickinson, toho ovšem Husso vychytal a v závěru se St. Louis povedlo srovnat po povedené teči Justina Faulka. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

20:00

19:14

Navíc je tu přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za držení dostal Tyler Myers.

18:33

18:33 Justin FAULK - 1:1

18:33

Už je ale srovnáno! Hosté se dostali k puku a do protiútoku, od levého mantinelu nahodil Sundqvist a JUSTIN FAULK svou tečí poslal puk do horního růžku DiPietrovy branky. Na tohle gólman Vancouver nezvládl zareagovat a je to 1:1. Asistence: Oskar Sundqvist, Brandon Saad.

18:09

18:09 Navýšit náskok domácích mohl Jason Dickinson

18:09

Vancouver pokračuje v tlaku, před brankou se objevil Dickinson, tentokrát ale Husso vše uhlídal a puk srazil nad svou branku.

16:30

16:30 Tanner PEARSON - 1:0

16:30

Vancouver právě vstřelil branku!
Tlak domácích ale pokračoval, kombinace se stáhla před brankoviště, kde chviličku stál nekrytý TANNER PEARSON a zblízka se mu povedlo zamést puk za přemisťujícího se Hussa – 1:0. Asistence: Alex Chiasson, Elias Pettersson.

16:26

St. Louis se ubránilo dvojnásobnému oslabení, oba hráči spěchají do vlastního pásma.

16:09

Boeser vyslal další dvě střely, první mu Husso vyrazil, ta druhá šla vedle.

15:44

Tlak domácích pokračuje, bránící trojice je stažena až skoro na brankoviště.

15:08

Vancouver nejprve přišel o pásmo, nicméně se rychle vrátil a Boeser z levého kruhu nahazoval před brankoviště. Bortuzzo puk tečoval na vlastní branku a Husso měl štěstí, že byl trefen akorát do betonu.

14:26

No a nakonec z toho bude dvojnásobné vyloučení a přesilovka pět na tři. Dvě minuty za hrubost dostal Ivan Barbašev a dvě minuty za tahání za helmu.

14:20

Bude se zase vylučovat na straně St. Louis, domácí tým má pro tuto chvíli ponechanou výhodu.

13:32

Vancouver je teď rozhodně tím aktivnějším celkem, chybí tomu ale více klidu v koncovce.

12:22

K zakončení se už chystal Häglander, v poslední chvíli mu ale puk ujel od hokejky.

12:07

Další puk mimo led, domácí teď reklamovali zdržování hry, sudí ale ukázali, že to bylo s tečí a nevylučovali.

11:42

Od modré čáry předvedl švih domácí Myers, Husso vyrážečkou vytěsnil puk mimo ledovou plochu.

10:17

Faulk trefil tvrdou ranou od modré čáry domácího Burroughse, ten okamžitě odkulhal na střídačku.

09:22

Bortuzzo pouze naznačil střelu od modré čáry a poté přihrával na levou stranu. Tím ale trochu zmátl i svého spoluhráče, akce St. Louis tak skončila pouze u mantinelu.

08:19

St. Louis přečkalo první oslabení a hraje zase v plném počtu.

07:59

Příhru na levou stranu dostal Dries, okamžitě vystřelil, ale zamířil nad Hussovu branku.

07:09

Po krátké kombinaci se domácí nepřesným pasem sami zbavili útočného pásma, snaží se o rychlý návrat.

06:19

Po krátké výhodě, kdy domácí hráli v šesti, tu je první vyloučení na straně St. Louis. Dvě minuty za držení dostal Klim Kostin.

05:53

Sundqvist možná mohl zakončovat z mezikruží, rozhodl se však přihrávat doleva a nakonec z toho ohrožení domácí branky nebylo.

05:15

Domácí Burroughs pouze vyhodil puk na zakázané uvolnění.

04:36

Hned z protiútoku se na brankovišti objevil Lammikko a několikrát se pokoušel za Hussa dostat přihrávku zpoza branky. Ten našel puk mezi betony.

04:01

Tečované nahození od modré čáry, Thomas se u brankoviště pokoušel puk sklepnout za DiPietrova záda.

03:22

Nenudí se ani DiPietro, ten musel vleže vykopávat zakončení zblízka. Se závarem mu musela pomoci i obrana.

02:58

Zatím sledujeme aktivní hokej, domácí se dostali do přečíslení a Höglander vyslal další prudký pokus. Hostující gólman tak už od prvních chvil čelí poměrně nepříjemné palbě.

01:24

Zasahoval už i Husso, a to proti golfáku Tylera Motteho z levého kruhu. Puk skončil mezi jeho chrániči a on přerušil hru.

00:54

St. Louis se dostalo do útoku, v útočném pásmu se otevřel prostor pro Schenna, ten si sjel mezi kruhy a DiPietro si připsal první zákrok.

00:24

Hned v úvodu tu byla nepřesná rozehrávka hostů, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Hussa.

00:01

Vancouver Canucks: DiPietro (Toth) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, Burroughs – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Motte, Lammikko, Highmore – Chiasson, Dickinson, Pearson (A) – Justin Bailey, Dries, Podkolzin.
Trenér: Bruce Boudreau

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn – Tarasenko (A), I. Barbašev, L. Brown – Kyrou, R. Thomas, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Skilliter, Rank – Toomey, Murchison.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Domácí tým se dnes musí spoléhat na nepříliš zkušenou brankářskou dvojici. Jedničkou dnes bude Michael DiPietro, který naskočí od úvodu do svého druhého zápasu v NHL a dvojku bude dokonce dělat emergency back-up goalie Rylan Toth, který pro toto utkání podepsal amatérský kontrakt. Důvodem je absence Thatchera Demka a Jaroslava Haláka, kteří jsou na COVID-19 protokolu, na který byl v sobotu dokonce dopsán i Spencer Martin. Do hry nemůže zasáhnout ani Arturs Silovs, ten byl v rámci AHL také pozitivně testován.
Zápas v Rogers Areně začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.