Ondřej Kaše (TOR) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:46
David Kämpf (TOR) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:48
Jack Campbell (TOR) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 59:36
Ville Husso (STL) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 60:00
Střely na branku – 37:34 (9:12, 12:12, 16:10)
Zblokované střely – 8:16
Vyhraná vhazování – 37:23
Trestné minuty – 4:4
Hity – 23:30
Hokejisté Toronta podlehli na domácím ledě St. Louis 3:6. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 3:3, když domácí nejprve dokázali dvěma trefami Williama Nylandera vymazat dvougólové manko a poté ještě jednou vyrovnat ranou TJ Brodieho.

Závěrečná dvacetiminutovka však patřila Blues. Ve 45. minutě přišla krásná akce, kdy to hosté sehráli až do prázdné. Puk putoval po ose Parayko – Perron – Brandon Saad a posledně jmenovaný už to měl snadné. Devět minut před koncem navíc tečoval Mikkolovu střelu Ryan O'Reilly a Bluesmani vedli 5:3. Leafs pak už s utkáním nic udělat nedokázali. V čase 56:43 naopak uzavřel skóre trefou do prázdné brány muž, který stav duelu také otevíral – Pavel Bučněvič.

59:36

Střela Davida Kämpfa z levého kruhu byla spíše propagační. Skončila na betonech Hussa.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:36

Domácí už znovu nesáhli k odvolání brankáře. O osudu utkání je rozhodnuto.

57:57

Michejev nahrál mezi kruhy Justinovi Hollovi. Ten trefil z dobré pozice jen protihráče Kruga.

56:43

56:43 Pavel BUČNĚVIČ - 3:6

56:43

St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté trestají risk Toronta s prázdnou brankou! Po buly v obranném pásmu Blues se kotouč dostal k Robertovi Thomasovi. Ten s ním na levém křídle zamířil dopředu a před brankou ho posunul na PAVLA BUČNĚVIČE, který už to měl velice snadné – 3:6. Asistence: Robert Thomas.

56:35

Mitchell Marner zavezl puk do útočného pásma a nastřelil ho na Hussa. Ten hru přerušil.

56:24

Domácí už hrají s prázdnou brankou!

56:04

Po zadovce Barbaševa střílel z vrcholu levého kruhu Ryan O'Reilly. Puk skončil v lapačce Campbella. Podle statistik tráví domácí celek výrazně více času v útočném pásmu, ovšem Blues svůj čas v ofenzivě využívají mnohem efektivněji. Na střely na branku je duel vyrovnaný.

55:10

Necelých pět minut do konce. Hosté velmi dobře brání. Toronto to bude mít těžké.

54:18

Brayden Schenn posunul puk do útočného pásma a odjel střídat. Zase ale ušetřil Blues nějaký čas.

53:34

Domácí hráče se snaží povzbudit i fanoušci. Leafs už musejí vložit vše do ofenzivy.

3:6

Góly a asistencie: 16. W. Nylander (Kerfoot, Tavares), 26. W. Nylander (Kerfoot, Holl), 38. Brodie (Kämpf, O. Kaše) – 3. Bučnevič (Kyrou, R. Thomas), 12. K. Kostin (Bozak, Walman), 26. B. Schenn (Faulk, Sundqvist), 45. Saad (Perron, Parayko), 51. R. O'Reilly (Mikkola, Perron), 57. Bučnevič (R. Thomas)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Holl, R. Sandin – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Tréner: S. Keefe

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, R. Thomas, Bučnevič – Sundqvist, B. Schenn (A), I. Barbašev – L. Brown, Bozak, K. Kostin.
Tréner: C. Berube

Rozhodca: McCauley, Lambert – Brisebois, Murray