4:3

koniec po predl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

23.02.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 4.25 4.61 1.65

Columbus dnes dokázal pokořit Toronto 4:3 v prodloužení. Poprvé se do vedení dostal až ve třetí třetině, ale kanadský celek ukázal svou sílu a zcela po zásluze v 58. minutě vyrovnal z hole Jasona Spezzy. Prodloužení ale moc dlouho netrvalo, po dvaceti sekundách jej rozhodl dnes dvougólový Patrik Laine, jenž se tak stal hrdinou utkání. Velmi dobrý výkon podal i brankář Columbusu Jean-François Bérubé.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:52:46)

Columbus právě vstřelil branku!
Po dvaceti sekundách je rozhodnuto! Velký podíl na rozdílové brance má Jakub Voráček, který nabral rychlost a poté v mezikruží našel PATRIKA LAINEHO. Finský kanonýr zavěsil opravdu parádně. 4:3 po prodloužení. Asistence: Jakub Voráček a Zach Werenski.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 29 – 42
Je za námi základní hrací doba, která majitele dvou bodů neurčila. Toronto sice před třetí třetinou vedlo, ale nakonec v úplném závěru muselo dotahovat, což se mu zásluhou Jasona Spezzy povedlo. Kdo se bude radovat v prodloužení nebo v nájezdech?

60:00

59:42

Morgan Rielly si vyměnil puk s Alexanderem Kerfootem. K ráně se však ani jeden z těchto dvou neodhodlal.

59:06

Už jsme se dostali do poslední minuty řádné hrací doby. Střela Davida Kämpfa od modré čáry byla zablokovaná.

58:38

Kotouč se dostal k bráně Toronta. Jack Campbell jej rychle posunul na hůl svého spoluhráče.

57:54

57:54 Jason SPEZZA - 3:3

57:54

Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto se nakonec zcela po zásluze dočkalo vyrovnání! Jeho tlak byl proměněn v gól JASONA SPEZZY, který uspěl z dorážky těsně před brankářem Bérubém. Pravděpodobně nás čeká prodloužení. 3:3. Asistence: Auston Matthews a John Tavares.

57:30

Hosté to už zkoušejí bez brankáře. Čeká nás nesmírně zajímavý závěr třetí třetiny.

57:29

Andrew Peeke schytal tvrdou ránu od modré čáry přímo na hruď. Rozhodčí hru přerušili a nás nyní čeká poslední reklamní přestávka utkání.

56:44

Po Kerfootově zadovce se ke střele bekhendem dostal Marner. Bérubé ale rychle a pohotově vystrčil rameno, se kterým i zasáhl.

56:06

Teď se domácí dostali pod velký tlak, nakonec ale stačili kotouč odehrát alespoň do střední třetiny.

55:35

Nylander hledal u zadní tyče nabrusleného Morgana Riellyho, ale druhý jmenovaný promáchl.

4:3

Góly a asistencie: 27. Laine (Jenner, Werenski), 42. A. Boqvist (Bérubé), 48. B. Gaunce, 61. Laine (J. Voráček, Werenski) – 13. Bunting (Marner, Matthews), 36. Matthews (Kämpf, Bunting), 58. Spezza (Matthews, Tavares)

Columbus Blue Jackets: Bérubé (Greaves) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Nyquist – Činachov, Kuraly, Domi – Danforth, Roslovic, B. Gaunce.
Tréner: Brad Larsen

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Ljubuškin, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: MacDougall, Halkidis – Murray, Rody

Diváci: 15 489