Tipsport extraliga (ČR)

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

5:2

koniec (2:0, 3:1, 0:1)

27.02.2022, 15:00 • O2 arena, Praha 8–Libeň • 57. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.8 4.4 3.78

58:39

58:39 Petr JELÍNEK - 5:2

58:39

Liberec právě vstřelil branku!
Hostující fanoušci přeci jen aspoň nějaký důvod k radosti mají, přichází kosmetická úprava skóre! Gólmana Sparty střelou zpoza kruhu překvapil PETR JELÍNEK – 5:2! Asistence: Thomas Melancon.

39:17

39:17 David TOMÁŠEK - 5:1

39:17

Sparta právě vstřelila branku!
Tak teď už to s libereckými Tygry vypadá hodně špatně, do třetí třetiny půjdou s propastným čtyřbrankovým mankem! Chlapík vyhrál buly v útočném pásmu a nahrál DAVIDU TOMÁŠKOVI, který bleskově vymetl vzdálenější horní roh severočeské klece – 5:1! Asistence: Filip Chlapík.

36:11

36:11 Vladimír SOBOTKA - 4:1

36:11

Ne, tohle z pohledu Petra Kváči opravdu není povedený zápas! Čtvrtý gól Sparty jde jen za ním – střela z modré čáry mu propadla skrz výstroj do brankoviště a liberecký gólman si puk následně ve snaze jej uklidit mimo nebezpečí srazil do klece. Zásah je připsán VLADIMÍRU SOBOTKOVI – 4:1! Asistence: Martin Jandus.

26:56

26:56 Michal BIRNER - 3:1

26:56

Jurčina trestnou lavici opouští předčasně, Sparta poprvé inkasuje! Machovský přichází o čisté konto po střele MICHALA BIRNERA zprava, která mu zaplula přesně mezi betony – 3:1! Asistence: Jan Ordoš, Ladislav Šmíd.

21:57

21:57 David TOMÁŠEK - 3:0

21:57

Bitva o důležité body zatím vychází jednoznačně lépe Pražanům, kteří na začátku prostřední třetiny zvyšují na rozdíl tří branek! Na Chlapíka se pověsil protihráč, domácí forvard však na poslední chvíli stihl puk posunout na kruh k DAVIDU TOMÁŠKOVI, jenž následně zamířil přímo do blížšího horního rohu – 3:0! Asistence: Filip Chlapík.

18:39

18:39 Miroslav FORMAN - 2:0

18:39

Domácím se to skutečně podařilo. Rychlou sérií přihrávek se dostal kotouč až na MIROSLAVA FORMANA, který si sjel do mezikruží a namířil puk do sítě. Asistence: Filip Chlapík a David Tomášek.

03:32

03:32 Tomáš ŠMERHA - 1:0

03:32

Domácí jsou zatím na hrací ploše lepším týmem a jejich aktivita už v polovině čtvrté minuty nese ovoce! Na střeleckou listinu se jako první zapisuje TOMÁŠ ŠMERHA, který po souhře s Thorellem překonal Kváču z hranice brankoviště zakončením k bližší tyči – 1:0! Asistence: Erik Thorell, Roman Horák.

5:2

Góly a asistencie: 4. Šmerha (E. Thorell, R. Horák), 19. M. Forman (Chlapík, Tomášek), 22. Tomášek (Chlapík), 37. Sobotka (M. Jandus), 40. Tomášek (Chlapík) – 27. Birner (Ordoš, L. Šmíd), 59. P. Jelínek (Melancon)

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – David Němeček, Tomáš Dvořák, A. Polášek (A), M. Jandus, Jurčina, Moravčík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – Chlapík, Vitouch, Tomášek – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – J. Strnad, Stoľarov, Dvořáček – Prymula.
Tréner: Josef Jandač.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (41. J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), A. Najman – J. Vlach, J. Šír, Klapka.
Tréner: Patrik Augusta.

Rozhodca: Sýkora, Stano – Ganger, Klouček.

Diváci: 7 782