27.02.2022, 17:30 • Nevoga aréna • 52. kolo • Marek Hruška cz

Tipsport: 1.73 4.83 3.61

Konec zápasu. (19:46:33)

60:19

HC Pustertal vstřelil branku! JOHAN HARJU rozhodl při hře tři na tři výhře hostů 3:2 po prodloužení.

60:01

V Nevoga Aréně se bude prodlužovat. Hosté z Pustertalu si však už nyní zajistili účast ve čtvrtfinále play off.

60:00

58:59

Jan Bartko měl po přihrávce Lucianiho na hokejce rozhodující branku, hostující obránce mu ale na poslední chvíli neumožnil zakončit.

58:00

Domácí se dožadují odpískání faulu, hlavní rozhodčí se ale vylučovat nechystají.

56:45

Pustertal teď hraje to, co potřebuje a drží Orly daleko od své brány.

55:47

Se střelou Andergassena přes obránce měl Pavel Kantor nečekaně velké problémy, a tak puk následně raději přikryl lapačkou.

55:06

Alexander Younan si dobře sjel mezi kruhy a i dobře vypálil bez přípravy, Tomas Sholl ale tuto ránu znovu zlikvidoval.

53:45

Znojmu se začíná krátit čas, pro přímý postup do čtvrtfinále play off potřebuje přidat gól a hlavně zvítězit v základní hrací době.

52:24

Na ledě se začíná přiostřovat, v rozmíšce se ocitli Tejnor s Gerlachem, vše se obešlo bez přerušení hry.

50:36

Znojmo se dopouští na obou stranách hřiště laciných ztrát, prakticky každý protiútok Vlků je velmi nebezpečný.

49:43

Pohledná kombinace na trase Luciani, Gorčík na jejímž konci byl právě zakončující Sebastian Gorčík. Tomas Sholl si ale s jeho střelou nadvakrát poradil.

49:19

Hosté jsou teď jasně lepším týmem, Pavel Kantor musel čelit další nebezpečné střele jednoho z hráčů Pustertalu. Následuje vhazování v obranném pásmu Orlů.

46:05

Nejproduktivnější hráč Pustertalu Johan Harju se dokázal zbavit obránce a tak tak že nezasunul kotouč za záda Pavla Kantora. Maskovaný muž v bráně domácích měl teď obrovské štěstí.

44:07

Ofsajd Pustertalu.

43:39

Střela Filipa Ahla neměla potřebnou razanci a Sholl ji pohodlně zkrotil v náručí.

42:23

HC Pustertal vstřelil branku! MAXWELL GERLACH se dokázal ideálně zorientovat na brankovišti a střelou z bezprostřední blízkosti srovnává skóre utkání.
Asistence: Jakob Stukel

41:04

Dominik Tejnor skvěle zavezl kotouč do útočného pásma, kde se snažil překvapit Sholla střelou z velmi ostrého úhlu. Tato střela nakonec po odrazu skončila na bráně.

40:01

Domácí Znojmo dokázalo na gól hostujícího Emila Kristensena zareagovat nejlepším možným způsobem a během dvou minut díky Filipu Ahlovi a Michalu Kvasnicovi překlopilo stav utkání na svoji stranu. Blíže do čtvrtfinále play off mají momentálně Orli, ve třetí třetině se ale dá očekávat tuhý boj. Třetí třetina začne v 19:15.

40:00

38:31

Tomáš Svoboda inkasoval tvrdou sekeru přes zápěstí, rozhodčí ale ani po následné poradě vylučovat nebudou.

37:51

Radek Prokeš nabil Sebastianu Gorčíkovi, ten ale tvrdou ránou sít za Shollem potřetí nerozvlnil.

37:05

Tempo hry nabírá viditelně na obrátkách, do elitní šestky chtějí oba týmy a na ledě je to znát.

36:11

Střela příklepem Joshe Brittaina ukončila dlouhou pasáž bez přerušené hry, vhazovat se bude v obranném pásmu Pustertalu.

34:56

Zakázané uvolnění Znojma, hra se stěhuje zpět před Kantora.

34:25

Anthony Luciani měl obrovskou šanci navýšit vedení Orlů, Tomas Sholl jeho pokus z bezprostřední blízkosti parádně zlikvidoval a podržel svůj tým.

33:21

Orli právě vstřelili branku!
Nádherná individuální akce a přesná střela nad beton gólmana Tomase Sholla z dílny FILIPA AHLA posílá Orly do vedení.
Asistence: Tor Immo, Ilya Zubov

32:17

Domácí bleskurychle srovnávají stav utkání. RADIM MATUŠ tečoval střelu od modré čáry přesně za záda Tomas Sholl.
Asistence: Tomáš Svoboda

31:51

HC Pustertal vstřelil branku! Vlci se jako první ujímají vedení v zápase zásluhou EMILA KRISTENSENA, který dorážkou překonal Kantora. Orli si následně vzali trenérskou výzvu kvůli přezkoumání ofsajdu, vše ale bylo v souladu s pravidly.
Asistence: Anthony Bardaro

29:46

Útočník Andergassen to nebezpečně zkoušel od levého mantinelu, Kantor ale dobře zasáhl a ramenem jeho střelu vyrazil.

29:02

Rozhodčí teď odpustili Pustertalu jasné zahákování Dominika Tejnora.

27:50

Brett Neumann našlápl ve středním pásmu a jeho individuální akce vedla až k povedené střele. Tomas Sholl ale tuto situaci vyřešil velmi dobře.

27:18

Oba týmy měly v průběhu druhé třetiny k dispozici početní výhodu, i když ale vidíme souboj nejlépe skórujících týmů v přesilovkách, nyní to gól na jedné, či druhé straně nepřineslo.

26:50

26:11

Filip Ahl to při početní výhodě vzal na sebe a střelou zápěstím vyslal na Tomase Sholla jedovatý pozdrav. Gólman italského celku ale tento pokus zkrotil na vyražečce.

25:05

24:52

Vyloučení v týmu HC Pustertal Wölfe (Carey – 2 min., hákování).

23:05

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Luciani – 2 min., vysoká hůl).

22:43

A další velká příležitost domácích v podání Anthony Lucianiho. Ani tentokrát se ale Orli neradují.

21:13

Filip Ahl měl na hokejce vedení Orlů. Přihrávkou z poza brány ho perfektně našel Tor Immo, švédský útočník ale v této vyložené situaci selhal.

20:01

V první třetině jsme v Nevoga Aréně branku neviděli. Příležitosti ke skórování měly ale oba týmy. Za domácí byl blízko otevření skóre Radek Prokeš i Ilya Zubov, s pokusy znojemských útočníků si ale poradil hostující gólman Tomas Sholl. Na ledě je cítit, že se hraje o hodně a rozehrávka obou celků občas postrádá přesnost. Druhá třetina bude pokračovat v 18:20.

20:00

18:31

Zakázané uvolnění Pustertalu, vhazovat se bude před Tomasem Shollem.

17:43

Gorčík měl výhodnou střeleckou pozici v prostoru mezi kruhy po přihrávce Ahla, Sholl ale efektně vymrštil lapačku a stav se ani nyní nemění.

16:58

Střele Ryana Culkina od modré čáry nikdo neclonil, a tak ji Tomas Sholl snadno vyrazil do ochranné sítě.

15:12

Neujala se ani střela Tora Imma od pravého mantinelu, Tomas Sholl tuto střelu udržel v náručí a oba týmy pošlou na led čerstvé síly.

14:23

Sebastian Gorčík to zkoušel po přihrávce Radka Prokeše prudkou střelou zápěstím nad rameno Sholla, jeho pokus jen těsně minul svůj cíl.

13:20

Dante Hannoun nastřelil tyč brány Pavla Kantora, Pustertal při hře čtyři na čtyři zatlačil Orly hluboko v obranném pásmu.

12:12

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Pustertal Wölfe (Ikonen – 2 min., hrubost).

11:38

Culkin zkoušel propálit skrumáž těl před bránou Pustertalu, Tomas Sholl si ale střelu našel a zkrotil ji ve své lapačce.

11:00

Zubov pádil sám na gólmana Sholla, zkoušel si stáhnou puk pod sebe a mezi nohama vystřelit, na zakončení ale neměl potřebný klid.

10:17

Píská se přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:40

Znojmo po rozpačitém začátku přebralo aktivitu a momentálně daleko lépe kombinuje.

08:40

Johan Harju to zkoušel prudkou střelou po ledě, na Pavla Kantora si ale nepřišel.

08:06

Hra je teď přerušená, bránu Tomase Sholla bude potřeba lépe uchytit.

06:09

Nejlepší střelec Orlů Radek Prokeš už už zasouval puk za záda hostujícího gólmana, Tomas Sholl ale v rozhodující chvíli výborně zasáhl pravým betonem a znojemského snajpra vychytal.

05:33

Obránce Hanna, který trápil Orly svými útočnými výpady i v nedávném vzájemném utkání, se znovu dokázal dostat do vyložené gólovky. Pavel Kantor vytáhl parádní zákrok.

04:52

Ilya Zubov si vybruslil do slušné palebné pozice, Tomas Sholl je ale proti jeho střele pozorný a stav se nemění.

03:45

Pohotová střela Filipa Ahla zápěstím vystrašila Tomase Sholla, gólman Pustertalu ale dokázal včas zareagovat pravým betonem.

03:04

Hostující Pustertal je i nadále aktivnější, Znojmo zatím hledá cestu přes střední pásmo.

01:42

Dante Hannoun měl obrovskou šanci otevřít skóre zápasu po velké chybě jednoho ze znojemských obránců. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale přeletěl branku Pavla Kantora.

00:41

Lapačka Pavla Kantora poprvé v akci. První výraznější šanci zápasu má na svědomí Pustertal.

00:18

Zblokovaná střela Johana Harju končí v ochranné síti.

00:01

Tesla Orli Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson – Köver, Brittain, Neumann.
Trenér: Glen Hanlon

HC Pustertal Wölfe: Sholl – Willcox, Hanna, Kristensen, Caruso, Glira, Althuber, Hofer, S. Deluca – Bardaro, Harju, Carey – Budish, Andergassen, Ikonen – Gerlach, Hannoun, Stukel, Berger, I. Deluca – Mantinger.
Trenér: Raimo Helminen

Rozhodčí: Hronský, Siegel, Durmis, Konc.
Znojemská Nevoga Aréna dnes uvidí přímou bitvu o postup do čtvrtfinále play off ICEHL 2021/2022. Klíčový trumf drží ve svých rukou domácí Znojmo, které v případě vítězství za tři body postoupí mezi nejlepší šestku právě na úkor Pustertalu.

Půjde-li zápas do prodloužení, Orli s jistotou budou hrát předkolo play off. V případě teoretického zisku dvou bodů budou znojemští vybírat mezi Bolzanem a Grazem. Pokud získají z dnešního souboje pouze bod, o jejich soupeři v nadstavbě rozhodne volba Klagenfurtu.

Orli Znojmo v nejlepší možný čas zabrali venku, když zvítězili na ledě Lublaně vysoko 8:0 a v Klagenfurtu po samostatných nájezdech 1:0. Dvě vychytané nuly Pavla Kantora v řadě se v této ofenzivně laděné soutěži vidí jen málokdy. Od posledního duelu s Pustertalem uběhlo pouze 9 dní. Vyrovnaný duel taktéž na znojemském ledě po šedesáti minutách ani následném prodloužení vítěze nenašel. Samostatné nájezdy následně zvládli lépe hráči italského celku. Znojmo je v tabulce domácích zápasů na třetím místě a pyšní se nejlepší procentuální úspěšností přesilových her. Anthony Luciani je třetím nejproduktivnějším hráčem celé ligy, Radek Prokeš mu dýchá na záda z páté pozice a na nejlepšího střelce soutěže mu chybí jediná trefa.

Pustertal se řadí mezi nejlepší týmy na venkovních kluzištích, v této statistice patří hostům pátá příčka. Vlci poslední dva duely nezvládli, na svém ledě totiž padli s Villachem 6:4 a Vídní 5:2. Právě díky těmto porážkám čeká svěřence finského trenéra Helminena dnešní přímý boj o postup mezi elitní šestku. V poslední vzájemném utkání činila Orlům největší starosti elitní formace ve složení Carey, Harju, Bardaro. Kapitán Johan Harju se drží na desátém místě tabulky kanadského bodování ligy a v posledním utkání pokořil Pavla Kantora hned dvěma přesnými zásahy. Dnešní utkání bude zároveň soubojem dvou nejlepších týmů v přesilových hrách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Góly a asistencie: 33. Matuš (Svoboda), 34. Ahl (Immo, Zubov) – 32. Kristensen (Bardaro), 43. Gerlach (Stukel), 61. Harju

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson – Köver, Brittain, Neumann.
Tréner: Glen Hanlon

Tréner: Raimo Helminen

Rozhodca: Hronský, Siegel, Durmis, Konc