01.03.2022, 19:05 • Catena Arena, Ängelholm • Finále • Michal Raška cz

Statistiky

Střely na bránu: 24:24
Vyhraná buly: 13:11
Vyloučení: 1:1
Domácí vstoupili do utkání fantasticky, neboť se už ve 3. minutě prosadil Daniel Zaar. Následně to ovšem byl celek z Finska, který si vypracoval velký počet šancí, ale z 11 střel nedokázal procpat kotouč za záda Rifalka. Švédové měli ve druhé periodě o něco více střel na bránu, ale především získali přesilovou hru, kterou proměnil ve 30. minutě Daniel Zaar a stal se hrdinou finále. Ve 45. minutě sice dokázal snížit Merela. Následně měli ke konci hosté tlak, ale ten nedokázali proměnit v branku.

Švédský celek založen v roce 1932 Rögle BK získává trofej Ligy mistrů, když poráží finské mužstvo Tapparu 2:1!

Rögle získává trofej Ligy mistrů!

59:57

Znovu se Rögle podařilo vyhodit puk do pásma soupeře a je hotovo!

59:46

Everberg se dostal k puku a snažil se trefit odkrytou bránu, ale jeho pokus neměl moc razance.

59:36

Oddechový čas pro hosty.

59:36

Rifalk vyrazil střelu Leskinena do ochranné sítě a následuje tak buly v pásmu Rögle.

59:32

Domácí dostali puk do středního pásma.

59:23

Tappara hraje bez brankáře!

58:50

Bristedt se dostal k puku ve středním pásmu a následně domácí drželi puk v rohu kluziště.

58:22

Rifalk nevěděl kde se nachází kotouč po nepříjemné střele z levé strany, ale nakonec jej vyrazil mimo tři tyče.

57:58

Nyní se domácím podařilo vyhodit puk pryč a Tappaře moc času nezbývá.

57:24

Nyní došlo k velkému chumlu hráčů před bránou Rögle! Po střele z mezikruží totiž Rifalk vyrazil kotouč před sebe a následně byl k vidění velký boj, ovšem žádný z hráčů Tappary nezakončil!

56:42

Morley zkoušel naslepo najít před bránou svého spoluhráče, ale obrana Rögle získala puk na své hole.

56:17

Rögle se snažilo dostat do útočného pásma, ale sudí odpískal pouze ofsajd.

2:1

Góly a asistencie: 3. Zaar (Bengtsson, Edström), 30. Zaar (Tambellini, Stal-Lyrenas) – 45. Merela (Levtchi, Morley)

Rögle BK: Rifalk (Clang) – Kemilainen, Sund, Wallinder, Jonsson, Mozík, Ekestahl-Jonsson, McKiernan – Bristedt, Tambellini, Everberg – Zaar, Ferguson, Bengtsson – Stal-Lyrenas, Larsson, Sjodin – Granath, Sjogren, Edstrom – Kašper
Tréner: Cam Abbott

Tappara Tampere: Heljanko (Piiroinen) – Kinnunen, Austin, Seppala, Leskinen, Tuulola, Vittasmaki, Jurgens – Merela, Morley, Levtchi – Kuusela, Platzer, Savinainen – Tanus, Virta, Luoto – Peltola, Rauhala, Puhakka – Moilanen
Tréner: Jussi Tapola

Rozhodca: Šír, Pešina – Durmis, Riecken