0:3

koniec (0:2)

01.03.2022, 14:00 • ŠK Sásová Aréna • Osemfinále • Viktor Kalinács

Tipsport: 30.0 22.8 1.01

Senica bez problémov postúpila do štvrťfinále Slovnaft Cupu, keď dnes zdolala piatoligovú Sásovú 3:0. (15:51:52)

90

89

Útočný faul Seničanov, do konca zostáva niečo vyše 60 sekúnd.

87

Stretnutie sa už blíži ku koncu, Andrej Chromý pravdepodobne nebude nadstavovať ani minútu.

85

Chropovský ešte musel byť v permanencii, keď reagoval na center z ľavej strany.

83

Jurdík vysunutý do šestnástky, avšak druhý gól v zápase nedokázal pridať.

81

Vstúpili sme do záverečnej desaťminútovky, Senica sa už môže tešiť na štvrťfinálový žreb.

79

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Dominik Duda, prichádza Ioannis Niarchos.

78

Striedanie v tíme ŠK Sásová: z ihriska odchádza Andrej Dubovický, prichádza Peter Stacho.
Striedanie v tíme ŠK Sásová: z ihriska odchádza Mário Markovič, prichádza Marcel Turčan.

76

Bravúrny Čavoj doslova vyškriabal priamy kop Vikriho, ktorý už smeroval k ľavej žrdi!

74

Čavoj v bráne Sásovej si pripísal na konto ďalší skvelý zákrok. Senica mohla pokojne viesť aj 7:0.

72

Egy Vikri v ďalšej zaujímavej šanci, avšak ani teraz Indonézan neprelomil streleckú smolu.

71

Sledovali sme nepresnú rozohrávku domáceho celku, po ktorom bude nasledovať odkop od bránky hostí.

69

Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

67

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Daniel Mašulovič, prichádza Marko Totka.

64

Striedanie v tíme ŠK Sásová: z ihriska odchádza Dávid Vozár, prichádza Jakub Mádel.

62

Egy Vikri si na gól ešte počká, Čavoj šiel včas na zem a rukami zakročil.

60

Padla definitívna bodka za snahami Sásovej na možný postup.

58

Senica dala gól!
Čavoj podcenil situáciu, keď si nedal pozor na center z veľkej diaľky, z ktorého sa vykľula presná strela. RAPHAEL ULRICH ANABA MBIDA NGA nachytal domáceho gólmana "na hruškách" a zvyšuje na 3:0.

56

Na zemi zostal ležať Mašulovič, ktorý bol faulovaný Andrejom Dubovickým. Je z toho prvá žltá karta v zápase.

55

Po hlavičke z rohového kopu, ktorá letela mimo pravej žrde, pálil o minútu neskôr do ofsajdu Egy Vikri.

54

Striedanie v tíme ŠK Sásová: z ihriska odchádza Tomáš Ondrejka, prichádza Ján Král.
Striedanie v tíme ŠK Sásová: z ihriska odchádza René Turčan, prichádza Jakub Kobzák.

53

Čavoj s dvomi parádnymi zákrokmi, keď podržal Sásovú po dvoch pokusoch Dudu!

52

Abdoulaye Ouattara s ranou z osi ihriska, Čavoj pozorný.

50

Faul Senice na na deliacej čiare, domáci útočník si vypýtal faul dobrým krytím lopty.

48

Dve zmeny na strane hostí, pričom je zaujímavé, že Indonézan vymenil Indonézana. Najdôležitejšou nezodpovedanou otázkou zostáva finálne skóre.

46

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jakub Buchel, prichádza Filip Oršula.
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Witan Sulaeman, prichádza Egy Maulana Vikri.

46

Senica skórovala dvakrát v úvodnej dvadsaťminútovke, čím si vydláždila cestu za jednoduchým postupom do štvrťfinále. Sásová hrozila len ojedinele, azda najväčšia šanca prišla po rohovom kope zo záveru polčasu.

45+1

45+1

Center šiel na prednú žrď, hlavička bola zrazená. Domáci ešte avizovali ďalší rohový kop, ten už ale Andrej Chromý nedopúšťa.

45+1

V samom závere bude Sásová zahrávať rohový kop.

45

Šikovné nohy Turčana podrazené Seničanmi pri návrate do obrany.

43

Chropovský s ojedinelou robotu, keď si bez problémov stiahol loptu zo vzduchu na hruď.

41

V tvrdom súboji sa ocitol Oliver Ďurta, ktorý potreboval aj rýchle ošetrenie. Nás teší aspoň to, že sa nemusí vynútene striedať.

39

Technický obstrel Mašuloviča letel azda meter nad brvno Čavojej brány.

38

Domáci borec je trochu otrasený, je však v poriadku a môže pokračovať.

37

Jurdík pri svojom priamom kope zostrelil Kollára v múre. Hra je prerušená.

36

Pravá žrď zachránila Sásovú od inkasovania tretieho gólu po dobre mierenej hlavičke!

35

Ubehli ďalšie dve minúty, hostia až príliš jednoducho zastavili atak súpera po pravom krídle.

33

Je veľká škoda, že zápas stratil zaujímavosť už po dvadsiatich minútach. Áno, boli tu náznaky Sásovej, ale Chropovský neriešil nič vážne.

32

Zakončenie mimo si pripísal po štandardke Mašuloviča aj druhý stopér Senica – Mayounga.

30

Úvodnú polhodinu uzavrel málo presnou ranou z veľkej diaľky Mihál.

29

Celé sa to skončilo bez streleckého pokusu, na opačnej strane krivká Jurdík.

28

Ďurta si nabehol na malé vápno, celok z Fortuna ligy pod menším tlakom. Sympatická snaha piatoligistu niečo urobiť s výsledkom.

26

Záhoráci sa momentálne nehrnú až tak dopredu, dokonca ponúkli domácim ďalšiu pološancu.

24

Center sprava v podaní Sásovej veľa neplechy nenarobil, Chropovský dnes prakticky bez práce.

23

Bol to konkrétne Anaba. Ľavý obranca našiel hlavu Mihála, ktorého hlavička šla len mimo žrde.

22

V sérii rohových kopov pokračujeme, zahrávať ho budú Seničania.

21

Čavoj musel boxovať prudkú ranu z uhla! Domáci mali šťastie, že nedošlo k bezprostrednej dorážke.

20

Po dvadsiatich minútach môžeme konštatovať, že je rozhodnuté. Senica dala dva rýchle góly, loptu drží dlhodobo na svojich kopačkách a kontroluje vývoj stretnutia.

19

Sásová sa musí ďalej brániť. Pri rohovom kope sa zase zmobilizovala a center odvrátila do bezpečia.

18

Na opačnej strane si penaltu pýtal Dubovický, Andrej Chromý toto želanie nevyplnil.

17

Na prelome 16. a 17. minúty prišiel center na malé vápno od Anabu, aby ho MILAN JURDÍK upratal hlavou do siete!

15

Je asi len otázkou času, kedy začnú padať ďalšie góly. Sásová mohla prehrávať už 0:3, takto má ešte nádej na menšiu drámu – potrebuje však skórovať.

14

Favorit nepúšťa súpera k lopte. Hostia mali k dispozícii roh, nedostali sa do ďalšej koncovky.

12

Ofsajdové postavenie číslo dva z pohľadu Senice.

11

Zakončenie Dudu spoza veľkého vápna, Čavoj ho na dvakrát dokázal spacifikovať.

10

Andrej Dubovický, ktorý je zároveň hlavným koučom Sásovej, bol faulovaný na vlastnej polovici.

9

Domáci skúsili prechod po krídle, no neuspeli a okamžite po strate sa vracajú so všetkými hráčmi dozadu.

8

Obrancovia Sásovej sa popasovali so situáciou, štandardku odvrátili, sú však bez lopty.

7

Fortunaligista s prvým rohovým kopom stretnutia, rozohrávať ho bude Mašulovič.

5

Bleskovo mohlo byť 0:2, pred bránkovou čiarou obetavo zasiahol jeden z obrancov.

4

Ďalšiu chybu Sásovej už hostia potrestali. Nepresná rozohrávka, rýchla kontra a WITAN SULAEMAN zvnútra šestnástky k pravej žrdi otvára skóre.

4

Jurdík v ofsajdovom postavení, gól Buchela do prázdnej brány platiť nemôže.

3

Witanov center z ľavej strany preletel celou šírkou šestnástky, Čavoj nemusel zasahovať.

2

Seničania sa hneď od úvodu snažia útočiť. Ako to v týchto dueloch býva, bude to prvom góle.

1

ŠK Sásová: Čavoj – Vozár, Ľalik, Markovič, Dubovický, Tkáč, Ďurta, Savič (C), Ondrejka, Kollár, R. Turčan
Náhradníci: M. Turčan, Stacho, Gibala, Král, Kobzák, Mádel

FK Senica: Chropovský – Kučera, Mihál, Mayounga, Anaba – Mašulovič, Ouattara – J. Buchel, Duda, Witan – Jurdík (C)
Náhradníci: Ravas – Svoboda, Oršula, Totka, Halabrín, Egy, Niarchos

Rozhodca: Andrej Chromý – Matej Zemko, Lukáš Lauer.
Sásová začala cestu v tohtosezónnej edícii Slovnaft Cupu až vo 4. kole, keďže v ročníku 2020/21 boli predčasne stopnuté tímy z nižších súťaží a celky, ktoré dovtedy zostali v pohári, mali garantovanú účasť v rovnakej fáze aj ďalší rok. Piatoligista si vybojoval možnosť hrať proti Senici po triumfe 3:2 na konci októbra, keď zdolal treťoligovú Rovinku.

Senica bolo ako mužstvo z Fortuna ligy favoritom v každom z doterajších duelov pohára a inak to nebude ani dnes. Čím idú Záhoráci ďalej, tým jednoznačnejšie vyhrávajú. V 2. kole sa natrápili s Radimovom a po bezgólovej remíze vyhrali až na penalty, následne porazili Gbely 3:0 a naposledy Bešeňovú 5:1.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu osemfinále Slovnaft Cupu medzi ŠK Sásová a FK Senica.

Stretnutie sa začne o 14:00.