4:1

koniec (3:1)

09.03.2022, 16:30 • Stadion U Nisy, Liberec • 21. kolo • Tomáš Honzejk cz

Tipsport: 1.58 3.86 6.68

Dohrávka 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Pardubicemi je minulostí. O vítězi utkání rozhodl první poločas, kdy se za domácí trefili hlavou Mikula a Michael Rabušic jednou ze hry a jednou z penalty. Na první branku ještě Pardubice dokázaly reagovat zásluhou Davida Hufa, ale to byl jediný gól hostí v zápase. Důležitým okamžikem bylo také vyloučení hostujícího Robina Hranáče už ve 13. minutě. Ve druhém poločase si Liberec zkušeně hlídal průběh utkání. Střídající Imad Rondić navíc přidal čtvrtou branku domácích a pečetil tak skóre utkání na konečných 4:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (18:26:17)

90+2

Je to tak. Rozhodčí třikrát píská a je tu konec zápasu.

90+2

Jeřábkova přihrávka na Akosaha-Bempaha byla příliš rychlá. To byla nejspíš poslední akce zápasu.

90+1

První žlutou kartu zápasu dostává Nana Akosah-Bempah (FK Pardubice), který tvrdě dohrál domácího Fukalu.

90+1

Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.

88

Imad Rondić spadl na hranici pokutového území. Zde se ale o faul nejednalo.

87

Milan Knobloch si zakřičel a centr do vápna vyboxoval do bezpečí z pohledu domácích.

86

Lukáš Štetina uzmul míč soupeři a zastavil tak pardubickou akci.

85

Miroslav Stoch našel přesným centrem Michala Fukalu stojícího za obranou na zadní tyči. Mladý obránce se rozhodl pro střelu z voleje a bránu jen těsně minul.

82

Abdalláh Júsuf Hilál se vrací do sestavy Liberce po zranění, které si přivodil v přípravném utkání v Turecku během zimní pauzy.

82

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Tomáš Čelůstka.

81

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christ Joel Tiéhi, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.

80

Příchod Stocha v domácích řadách znamená kreativní přihrávky do šancí. Jednu takovou teď nevyužil Imad Rondić.

78

Východočeši už se nejspíš vidí v kabině a není se co divit. V dnešním zápase jim toho mnoho nevyšlo. Za to domácí si konec zápasu užívají.

76

Liberec právě vstřelil branku!
To byla lahůdka! IMAD RONDIĆ před libereckou střídačkou odstavil Jeřábka. Následně přešlapovačkou přes míč vymíchal Cadua, navedl si míč do středu hřiště a se štěstím s tečí obránce překonal bezmocného Letáčka. 4:1 pro Liberec.

75

Nakonec z toho bylo zakončení střídajícího Rezka z dobré pozice. Volej mu ale sjel po nártu a bránu netrefil.

74

Po delší době se hosté na chvíli usadili na útočné polovině.

4:1

Góly: 11. Mikula (Purzitidis), 26. Rabušic (pen.), 30. Rabušic (Tiéhi), 76. Rondić – 15. Huf (L. Matějka)

Karty:   90+1. Akosah-Bempah (PCE)   13. Hranáč (PCE)

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:15.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Ch. Frýdek (69. Stoch), Tiéhi (81. Júsuf Hilál), Havelka (60. Tupta), Purzitidis, Jan Matoušek (60. Fukala) – Rabušic (69. Rondić).
Náhradníci: Vliegen – Fukala, Koscelník, Tupta, Stoch, Rondić, Júsuf Hilál.

Tréner: Luboš Kozel

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Hranáč, F. Čihák, Cadu (82. T. Čelůstka) – Jeřábek (C) – Huf (66. P. Černý), Vacek (46. Patrák), Solil, Lupač (61. Jakub Rezek) – L. Matějka (46. Akosah-Bempah).
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Toml, P. Černý, Jakub Rezek, Patrák, Akosah-Bempah.