22.03.2022, 03:00 • Honda Center, Anaheim • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

John Gibson (ANA) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 59:15
Juuse Saros (NSH) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 58:42
David Rittich (NSH) – 1 zákrok, 0 gólů, úspěšnost 100,0%, odchytal 0:44

Andrej Šustr (ANA) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 17:35

Tři hvězdy utkání

1. Matt Duchene (NSH) 2+1
2. Filip Forsberg (NSH) 2+3
3. Derek Grant (ANA) 2+0 (05:55:26)
Statistiky: Střely na bránu: 29-31; Zablokované střely: 16-8; Vhazování: 48%-52%; Hity: 20-25; Přesilové hry: 0/4-3/5; Trestné minuty: 22-20.

Forsberg vytvořil nový rekord organizace v počtu gólů za seźonu

Hokejisté zraněními oslabeného Anaheimu sice bojovali a měli lepší vstup do zápasu, sedmé prohře v řadě se ale vyhnout nedokázali. Predators odskočili v závěrečné třetině dvakrát na rozdíl dvou branek a vítězství už si dokázali pohlídat. Klíčovou roli sehrály přesilové hry. Filip Forsberg vstřelil dva góly a na tři přihrál, zatímco Matt Duchene vstřelil dva a přihrál na jeden. Konečný výsledek duelu. Anaheim Ducks 3 Nashville Predators 6.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:50

Mark Borowiecki svedl druhý pěstní souboj se Samem Carrickem a oba hráči tedy dostali 5 minut za bitku.

57:57

57:57 Filip FORSBERG - 3:6

57:57

Nashville právě vstřelil branku!
FILIP FORSBERG na levém křídle vyhrál osobní souboj a poslal puk před bránu, kterou dokázal v rychlosti objet, aby kotouč u levé tyče poté z obrovské blízkosti dorazil do prázdné sítě! Je to 6:3. Asistence: Ryan Johansen a Matt Duchene.

57:41

Predators velice dobře brání a před pár okamžiky navíc mohli z blízkosti přidat šestý gól. John Gibson naskočil na střídačku a Ducks to zkouší!

54:38

Vyloučený Kevin Shattenkirk je zpět na ledové ploše a Ducks musí zabrat, pokud chtějí zápas zdramatizovat.

53:39

53:39 Neskutečná bomba od Romana Josiho skončila na tyči!

53:39

Kapitán Roman Josi předvedl na ose pásma neskutečnou bombu a jeho rána od modré čáry skončila na horní tyči! Puk vyletěl vysoko nad.

52:38

Kevin Shatenkirk to přehnal s důrazem a dostal dvě minuty za hrubost. Další přesilová hra Predators.

51:23

51:23 Matt DUCHENE - 3:5

51:23

Filip Forsberg přenesl hru nádhernou diagonální přihrávkou z levého křídla doprava, kde bez přípravy vypálil z ostrého úhlu MATT DUCHENE a zamířil pod horní tyč zívající brány! Znovu je to o dva góly. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.

51:01

Gerald Mayhew dostal dvě minuty za podrážení a Ducks budou po komerční přestávce ve čtyřech. Přesilovka.

50:13

50:13 Derek GRANT - 3:4

3:6

Góly a asistencie: 10. D. Grant (Drysdale, Zegras), 32. T. Terry (Shattenkirk, Zegras), 51. D. Grant (Shattenkirk, Fowler) – 17. Josi (Tomasino, Cousins), 24. Johansen (F. Forsberg, Mikael Granlund), 42. F. Forsberg, 44. Duchene (F. Forsberg, Mikael Granlund), 52. Duchene (F. Forsberg, Josi), 58. F. Forsberg (Johansen, Duchene)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler (A), Šustr, Benoit, Shattenkirk, Mahura – Mayhew, Henrique (A), Comtois – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – S. Carrick, Lundeström, Steel – B. Robinson, O'Regan, Lettieri.
Tréner: Dallas Eakins

Nashville Predators: Saros (48.–48. Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg (A) – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.
Tréner: John Hynes

Rozhodca: Graham Skilliter, Jon McIsaac. Čároví: Tyson Baker, Kory Nagy

Diváci: 11679