05.05.2022, 19:00 • Avicii Arena, Stockholm (SWE) • Tadeáš Podolka cz

Dnešní utkání sledovalo 8434 diváků. (21:52:04)

Pozápasové statistiky
Střely na branku: 14 – 32
Vyloučení: 4 – 2
Využití: 1 – 0.
Je hotovo! Češi na Švédských hokejových hrách porážejí domácí výběr 2:1. Velký podíl na vítězství má brankář Marek Langhamer, který přispěl k porážce Švédů podruhé v řadě. Nastoupil i k památnému zápasu v Ostravě, jejž Češi ovládli 9:3. Vítězný gól dnešního klání si připsala jedna z posil ze severoamerické NHL Jakub Vrána, když v 59. minutě prostřelil Hellberga. Český tým odolal v průběhu utkání obrovskému tlaku Tre Kronor, kteří byli velmi důrazní a střelecky aktivní. To je ode mě z Avicii Areny již vše! Děkuji za sledování a na počtenou u dalších hokejových přenosů!

59:52

Tre Kronor ještě v úplném závěru zavřeli Česko v jeho třetině, jenže Langhamer opět Čechy podržel.

59:41

Oddechový čas pro tým Švédsko.

59:41

59:41 Linus KARLSSON - 2:1

59:41

Švédsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je LINUS KARLSSON, ke kterému se příhodně odrazil puk a zkušený švédský forvard se z levé strany nemýlil a propálil poprvé v utkání Langhamera. Asistence: Anton Bengtsson, Jonathan Pudas.

59:21

Langhamer skvěle zasáhl proti pumelici, kterou z pravé strany vyslal Bemström! Český brankář je jednoznačně mužem dnešního zápasu.

58:35

Švédové hrají v šesti, Hellberg je na střídačce!

58:27

58:27 Jakub VRÁNA - 2:0

58:27

Česko právě vstřelilo branku! Část Avicii Areny se zvedá a odchází domů, protože zřejmě vítězný gól dává posila z NHL JAKUB VRÁNA, který z pravého kruhu šikovnou a technickou střelou našel mezeru v postoji Hellberga. Asistence: Matěj Stránský, David Krejčí.

58:01

Právě byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:35

Kotouč se nachází sice v obranné třetině Švédska, nevede to však ke kýženému tlaku.

56:53

Vyloučení v týmu Švédsko:
Joakim Nordström – 2 min., držení.

56:45

Na druhé straně se hlásil o slovo Bemström, Langhamer byl u své levé tyče opět připraven.

56:24

Červenka raději odevzdal kotouč svým protivníkům, aby mohla třetí formace vystřídat.

2:1

Góly a asistencie: 34. Sklenička (Stránský), 59. Vrána (Stránský, Krejčí) – 60. Karlsson (A. Bengtsson, Pudas)

Česko: Langhamer (Lukeš) – D. Musil, Kundrátek, Sklenička, Jiříček, Ščotka (A), Hronek, Moravčík, Jordán – Smejkal, Černoch, Stránský – Vrána, Špaček, Zohorna – Červenka (C), Krejčí (A), Chlapík – Flek, Kodýtek, Blümel – Beránek.
Tréner: Kari Jalonen.

Švédsko: Hellberg (Högberg) – Tömmernes (A), Lindholm, Roos, Pudas, Själin, Folin, J. Pettersson – Nordström (C), Wallmark, Bemström – Bromé, Kellman, Friberg – Lang, A. Bengtsson, Söderblom – Berggren, F. Olofsson, Karlsson.
Tréner: Johan Garpenlöv.

Rozhodca: Vikman (FIN), Heikkinen (FIN) – Persson (SWE), Nyqvist (SWE).