Play-off NHL

Los Angeles Kings – Edmonton Oilers

4:0

koniec (2:0, 0:0, 2:0) Stav série: 2:2

09.05.2022, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Štvrťfinále Z. konferencie • Petr Sumbal cz

Tipsport: 3.15 4.4 1.93

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké pondělní ráno. (06:59:59)
Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Quick (LAK) 31 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
2. Trevor Moore (LAK) 1+1
3. Blake Lizotte (LAK) 0+1
Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.

Hity: 27:38
Los Angeles bylo od začátku aktivnějším týmem a Edmonton přehrávalo. Odměnou mu byly dvě branky v první třetině, když skóre otevřel Trevor Moore a na 2:0 zvýšil střelou od modré čáry svým prvním gólem v play-off obránce Troy Stecher. Navíc domácí trefili v první části utkání dvakrát tyčku. Druhá třetina už zdaleka nenabídla tolik šancí, jako ta první. Postupem času v ní získávali převahu hosté, ale žádná jejich střela gólem neskončila. Nejblíže byl Yamamoto, který trefil tyčku, a poté Kane, jehož střelu perfektně vyrazil Quick, přestože brankáři Kings před zákrokem spadla z ruky lapačka. Ve třetí třetině domácí o svém vítězství definitivně rozhodli. Dobře se bránili a především vstřelili důležitou třetí branku. Gól Carla Grundströma rozhodčí dlouho přezkoumávali a nakonec ho uznali. Poté se tento hráč prosadil ještě jednou gólem do prázdné branky, kterým uzavřel skóre na konečných 4:0. Jonathan Quick si připsal čisté konto poté, co byl v předchozím zápase střídán.
Střely na branku ve třetí třetině: 12:13.
Zápas je u konce, Los Angeles vítězí na domácím ledě nad Edmontonem 4:0 a srovnává sérii prvního kola play-off na 2:2. Pokračovat se bude pozítří pátým zápasem na ledě Edmontonu.

59:12

Utkání už je rozhodnuté, ale Edmonton se ještě usazuje v útočném pásmu.

58:29

58:29 Carl GRUNDSTRÖM - 4:0

58:29

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, série bude vyrovnaná na 2:2! Kotouč posílá do prázdné branky Edmontonu CARL GRUNDSTRÖM. Je jeho druhý gól v tomto utkání. Asistence: Dustin Brown, Troy Stecher.

58:00

Edmonton má před sebou dvě minuty, během kterých se pokusí vymazat tříbrankovou ztrátu. Uvidíme, jestli bude odvolávat Smithe.

57:06

57:06

Branka Edmontonu byla posunuta a máme tu další šarvátky, které budou muset řešit rozhodčí.

56:49

Závěr zápasu je plný emocí a rozhodčí nechtějí, aby se jim utkání zvrhlo do něčeho horšího, tak začali rozdělovat osobní desetiminutové tresty.

56:49

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Trevor Moore – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., krosček.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Darnell Nurse – 2 min., nesportovní chování + 2 min., sekání.

55:06

2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Darnell Nurse.

4:0

Góly a asistencie: 9. Moore (Danault, Grundström), 15. Stecher (Iafallo, B. Lizotte), 56. Grundström (Moore), 59. Grundström (D. Brown, Stecher)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Stecher, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Grundström – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Lemieux – Vilardi, Kupari, Kaliyev.
Tréner: McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – Brassard, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
Tréner: Woodcroft

Rozhodca: Hanson, Hebert – Mills, Pancich

Diváci: 18 230