Play-off NHL

Nashville Predators – Colorado Avalanche

3:5

koniec (1:1, 1:1, 1:3) Stav série: 0:4

10.05.2022, 03:30 • Bridgestone Arena, Nashville • Štvrťfinále Z. konferencie • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 4.01 4.7 1.67

To už je z mé strany i z této série vše. Mějte se hezky a někdy zase na počtenou! (06:44:50)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:38 (6:13, 12:11, 13:14)
Zblokované střely – 15:20
Vyhraná vhazování – 35:31
Trestné minuty – 4:4
Hity – 44:46
Hráči Nashvillu tedy nestačili na Colorado ani ve čtvrtém utkání série a sezóna pro ně končí. Domácí dnes bojovali a snažili se to rozjetým Lavinám znepříjemnit. V prvních dvou třetinách se jim podařilo zásluhou zásahů Jakova Trenina dvakrát srovnat. V závěrečné části je pak dokonce poslal do vedení 3:2 Filip Forsberg, i to však bylo na celek z Denveru málo. Ve 49. minutě vyrovnal ranou do horního růžku obránce Devon Toews a v 53. minutě zařídil nakonec vítěznou trefu Valerij Ničuškin, který využil pasu výtečně hrajícího Makara. Závěr si pak domácí navíc zkomplikovali vyloučením Forsberga. Přesto to zkusili bez brankáře, ovšem po zákroku Francouze se dostal k puku Nathan MacKinnon, jenž z vlastního obranného pásma dokázal trefit prázdnou klec.

Konečný stav série – 0:4
Hokejisté Colorada se stávají prvním postupujícím týmem do 2. kola play-off! V Nashvillu dnes zvítězili 5:3 a sérii ovládli v nejkratším možném čase, tedy 4:0 na zápasy. Aktéři si nyní již podávají ruce. Loučící se domácí přejí soupeři hodně štěstí do dalších bojů.

59:38

Utkání se již dohrává. Hosté kontrolují puk a Preds už tak nemohou myslet ani na další odvolání Ingrama.

59:04

59:04 Nathan MACKINNON - 3:5

59:04

Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí museli jít do totálního rizika a i v oslabení odvolali gólmana! To se jim ale nevyplatilo. Do koncovky se sice dostal Roman Josi, ovšem ránu z osy vykopl Pavel Francouz. Puk se pak dostal k NATHANOVI MACKINNONOVI a ten trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou klec. Asistenci bude mít i Francouz. Asistence: Cale Makar a Pavel Francouz.

58:35

Teď si Predátoři závěr hodně zkomplikovali! Mikko Rantanen se řítil za pukem, v čemž mu nedovoleným zákrokem zabránil Filip Forsberg. Hosté mají k dispozici přesilovku a klidně v ní mohou duel dohrát.

58:10

Domácí to opravdu zkoušejí s prázdnou brankou!

58:08

Mikael Granlund nyní nastřelil puk na Francouze a donutil ho přerušit hru. Domácí tak mají buly v útočné třetině a mohou uvažovat o odvolání brankáře.

57:59

Naopak, nyní se dostal zleva do koncovky Gabriel Landeskog a Ingram si musel připsat další zákrok.

57:40

Hosté to zatím hrají velmi dobře. Soupeře nepouštějí do tlaku.

57:14

Pokus Erika Johnsona končí v Ingramově lapačce. Hosté mají buly v útočném pásmu, což jim v tuto chvíli zcela vyhovuje.

57:00

Přesně tři minuty před koncem puk opustil hrací plochu. Poslední reklamní přestávka.

3:5

Góly a asistencie: 19. Trenin (Sissons), 37. Trenin (Sissons, Jeannot), 44. Forsberg (Ekholm, Duchene) – 2. Burakovsky (Compher, Byram), 34. Makar (Compher), 49. Toews (E. Johnson, Burakovsky), 53. Ničuškin (Makar, Burakovsky), 60. MacKinnon (Makar, Francouz)

Nashville Predators: Ingram (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Carrier, Ekholm (A), Benning, Lauzon – Jeannot, R. Johansen, Forsberg – Duchene, Granlund (A), Kunin – Cousins, Sissons, Trenin – Tomasino, Glass, Tolvanen.
Tréner: Hynes

Colorado Avalanche: Francouz (Annunen) – Makar, Toews, Manson, Girard, E. Johnson, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Lehkonen, Kadri, Landeskog (C) – Aube-Kubel, Compher, Burakovsky – L. O'Connor, Sturm, Helm.
Tréner: Bednar

Rozhodca: McCauleym Rank – MacPherson, Alphonso

Diváci: 17 188