Majstrovstvá sveta

Kanada – Švajčiarsko

3:6

koniec (3:3, 0:1, 0:2)

21.05.2022, 15:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinki (Fínsko) • Skupina A • Michal Sadlek

Tipsport: 1.84 4.51 3.57

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (18:04:43)
Ďalší program:

Kanada

pondelok 23. 5. 2022, 19:20: Kanada – Dánsko

Švajčiarsko

nedeľa 22. 5. 2022, 19:20: Švajčiarsko – Francúzsko
Výborný hokej pokračoval i v tretej tretine, v ktorej Švajčiari definitívne spečatili svoje cenné víťazstvo. Kľúčovým momentom sa stal gól Sutera na 5:3, po ktorom začala byť na Kanaďanoch čoraz viac viditeľná frustrácia. I tak však mali šance na to, aby dokázali zápas ešte zdramatizovať. Svoj tím však skvelými zákrokmi podržal švajčiarsky brankár Leonardo Genoni, ktorý po prvej tretine už neinkasoval. Zaslúžené víťazstvo Švajčiarska navyše prikrášlil v 59. minúte gólom do prázdnej bránky cez celé klzisko Timo Meier, ktorý tak uzavrel skóre najlepšieho zápasu doterajšieho priebehu MS.

Švajčiarsko tak po tejto výhre zostalo jediným tímom na MS, ktorý na turnaji nestratil ešte ani bod a na čele skupiny A vystriedalo práve Kanadu.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 6:9 (25:27)
Najlepší hráči zápasu:

Kanada – Adam Lowry
Švajčiarsko – Dean Kukan

59:48

Posledný útok v zápase patril Švajčiarom. Herzog dostal kolmicu na pravé krídlo, strelou zápästím ale minul kanadskú bránku.

59:24

Geekie našiel krásnou krížnou prihrávkou z pravej strany v ľavom kruhu voľného Mercera, jeho strelu z prvej ale zákrokom zápasu chytil presúvajúci sa švajčiarsky brankár Genoni.

58:40

Kanaďania sa ešte vrátili do útočného pásma, puk ale zaviezli len do rohu, kde sa oň zvádzajú tvrdé súboje.

58:01

58:01 Timo Meier (SUI) - 3:6

58:01

Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari definitívne rozhodujú o svojom víťazstve! TIMO MEIER získal puk za vlastnou bránkou, posunul si ho na forhend a presnou strelou cez celú ľadovú plochu namieril takmer úplne presne do stredu prázdnej kanadskej bránky. Bez asistencie.

57:52

Kanada odvoláva brankára a skúsi to v šestici!

57:36

Z ničoho nič sa vytočil spoza kanadskej bránky k strele z ľavého kruhu Meier. Jeho prvá strela bola zablokovaná a druhú vyrazil brankár Thompson.

57:12

Švajčiarsko v plnom počte.

56:44

Kombináciu Kanady v útočnom pásme následne prerušil Herzog, ktorý puk potiahol do stredného pásma a nakoniec ho nahodil za kanadskú bránku.

56:15

Chabot posunul puk od modrej na ľavú stranu na Roya, ktorý sa snažil s pukom vytočiť pred bránkovisko. To sa mu nepodarilo.

55:42

Suter po zisku puku odpálil hrací predmet cez všetky čiary a Kanaďanom sa nedarí vrátiť sa do útočného pásma.

55:12

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Nico Hischier – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

55:12

Švajčiari začínajú v posledných minútach čoraz viac zdržiavať hru, čo teraz dokázal Hischier, ktorý schválne pokazil vhadzovanie v strednom pásme.

55:10

Whitecloud podrazil pri mantineli Meiera, ktorý zostal ležať na ľade. Hra je prerušená, Meierovi ale nič vážne nie je a odišiel na striedačku.

3:6

Góly a asistencie: 12. Johnson (Barzal, Graves), 15. Lowry, 20. Batherson (Barzal) – 13. Fora (Meier, Kurashev), 16. Kukan (Hischier, Corvi), 20. Siegenthaler (Suter, Malgin), 27. Hischier (Kukan), 44. Suter (Malgin, Simion), 59. Meier

Kanada: Thompson (Driedger) – Whitecloud, Chabot (C), Severson, Sanheim, Graves, Holden, Mayo – Roy, Dubois (A), Cozens – Anderson (A), Lowry, Sillinger – Batherson, Barzal, Johnson – Geekie, Mercer, Comtois – O'Dell.
Tréner: Claude Julien

Švajčiarsko: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Siegenthaler, Fora, Moser, Glauser, Geisser, Egli – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey (A) – Riat.
Tréner: Patrick Fischer

Rozhodca: Heikkinen (FIN), Öhlund (SWE) – Davis (USA), Špůr (CZE)

Diváci: 5 676