0:1

koniec (0:1, 0:0, 0:0)

23.05.2022, 15:20 • Nokia Aréna Tampere • Skupina B • Ivan Harčár

Tipsport: 3.55 4.56 1.83

V pomerne čistom stretnutí získajú Česi piate víťazstvo v riadnom hracom čase na šampionáte a už dávno dali zabudnúť na hanebnú porážku s Rakúskom. Karel Vejmelka je hlavný strojca tohto skvelého triumfu v závere skupinovej fázy turnaja. Takisto Matěj Blümel, ktorý o všetkom rozhodol v 8. minúte. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (17:41:01)

59:05

USA hrá power-play!

58:58

Ani T.J. Tynan so svojimi 100-bodmi v tejto sezóne nenašiel recept na fantasticky chytajúceho Karla Vejmelku.

58:41

Vejmelka s úspešným zákrokom proti prudkej delovke Schmidta.

58:19

Ryan Hartman zasiahol puk bekhendom a neprepasíroval ho za bránkovú čiaru!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:41

Filip Hronek je ošetrený a schopný pomôcť Česku v boji o plný bodový zisk. Určite táto správa teší aj trénera Jalonena, že mu nevypadol dôležitý zadák.

55:35

Česko hrá s piatimi hráčmi.

55:12

Jakub Flek si vynútil svojou prácou príchod do útočného pásma. Po ľavej strane mu sekundoval Tomáš Hertl, avšak vystrelil na Swaymana. USA je stále v hre.

54:27

Karel Vejmelka nastavil lapačku do puku, ktorý našťastie pre neho nezasiahol Seth Jones!

53:35

Vylúčenie v tíme Česko:
Matěj Stránský – 2 min., nedovolené bránenie.

52:46

Zlá nahrávka Gaudetteho zahnala dvoch spoluhráčov k brankárovi Swaymanovi.

52:06

Zo zápasu možno na chvíľu a možno nie odstupuje obranca Filip Hronek. Trafil ho puk, objavila sa krv v jeho tvári a už je v útrobách fínskej arény.

51:59

Jordán vykopol puk len na Hughesa a hrozil z toho vyrovnávajúci presný zásah USA.

49:51

Po päťdesiatich minútach je to stále o futbalovom výsledku. USA statočne vzdoruje s piatimi mužmi v defenzíve. Prehráva 0:1, no všetko je ešte otvorené.

49:05

Ďalšia spolupráca Krejčího s Pastrňákom! Už ich prekukol aj gólman Swayman, pretože hneď sa presúval so strelou bostonského snajpera!