0:1

koniec (0:1)

14.06.2022, 20:45 • PGE Narodowy, Varšava • Skupina 4 • Vít Muzikář cz

Tipsport: 2.92 3.35 2.48

Belgičané měli drtivou část nudného zápasu pod kontrolou. Nicméně v závěru nebylo daleko od toho, aby se body dělily. Nejprve Swiderski přestřelil z voleje, když mu Lewandowski hezky sklepl. Následně identická souhra přinesla ještě větší příležitost a druhý zmiňovaný zakončoval hlavou do tyče. Poláci už ale nestačili vyrovnat a prohrávají tak trefou Batshuayie z šestnácté minuty, kdy hostující útočník skóroval rybičkou a využil centru Tielemanse. Poláci i tak zůstávají předposlední před Walesem o tři body. Wales sice v nastavení srovnal Balem, ale Depay ještě stihl odpovědět a Nizozemci tak kvůli tomu vedou svou skupinu před Belgií. (22:54:34)
Zákroky brankářů
Wojciech Szczęsny (Polsko) – tři zákroky
Simon Mignolet (Belgie) – jeden zákrok
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:8. Fauly: 9:11.

90+4

90+3

Poláci nakopávali po levé straně, ale tam bylo pískáno proti nim, hosté samozřejmě nebudou nikam pospíchat.

90+2

Odkop od brány Belgie, hosté mají evidentně dost času, Mignolet si může dovolit kartu za zdržování hry.

90+2

Někdo z Belgičanů leží na zemi a na nohy se mu úplně nechce, divákům se to moc nelíbí.

90+1

Poláci se dožadují zkráceného rohu z pravé strany v době, kdy se hraje první ze tří nastavených minut.

90

Diváci hnali Lewandowskiho při akci po levé straně a polská modla nachystala centr na zadní tyč, načež Swiderski mířil hlavou do brankové konstrukce a míč se odrazil těsně před čáru!

90

90.

90

Kombinací na své útočné polovině tahá Belgie čas, pískajícím fanouškům se to nelíbí.

89

Wojciech Szczęsny vyběhl daleko ze svého vápna a ve skluzu ještě udržel reálnou polskou šanci na remízu.

88

Lewandowski na sebe natáhl hráče a sklepl pod sebe Kiwiorovi, ten z druhého doteku zakončil nad branku.

87

87.

87

Cashův centr odvrátili hosté hlavou jen ke Swiderskimu a ten z voleje střílel pod víko, kde Mignolet natáhl ruku!

86

Ale jinak má Belgie poslední minuty zcela pod kontrolou a Mignolet si snad ještě ve druhém poločase nepřipsal složitější zákrok.

84

Poláci vytvořili tlak u belgické šestnáctky, ale hosté všechny pokusy zablokovali.

84

Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Jacek Góralski.
ze hřiště odchází Mateusz Wieteska, přichází Kamil Grosicki.

83

Belgický faul krátce po rohu.

83

Belgičané zrychlili hru na levé straně, Trossard zasekávačkou poslal Glika na trávník a zakončoval na bližší tyč, kde vyrážel rukama Szczesny.

81

Trossard posunul zprava proti noze Vanakena, ten nasměroval balón jen doprostřed brány a pro Szczesnyho to byla snadná práce rukama.

80

Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Charles De Ketelaere.

80

Trossard si za vápnem přehodil míč na levačku kolem Glika a vypálil nad branku.

79

Poláci momentálně běhají hlavně bez balónu a čas pro ně utíká velice rychle.

78

Mertens přihrával po pravé do běhu, vybíhající Szczęsny odkopával do zámezí.

76

Openda utíkal po levé straně a zakončoval po zemi na zadní tyč, kde lapil balón Szczęsny. Nicméně z této akce šlo vytěžit více.

75

Mignolet vyboxoval následný roh, ale Klich vracel zprava do ohně a na hraně malého vápna mířil Glik hlavou o fous vedle levé tyče.

75

Robert Lewandowski tlačil balón na bližší tyč, nicméně přepálil břevno. Nicméně bylo to s tečí.

74

Poláci vybojovali zajímavou pozici pro standardku z levé strany, Lewandwoski se pustil do několika hráčů a při jeho pasu na osu hrál Alderweireld rukou.

73

Belgičané si nahrávali tak dlouho až se ze své útočné poloviny přesunuli na obranou a potom zapojili Mignoleta.

72

Leander Dendoncker přerušil první fázi polského útoku nedovoleným způsobem, domácí sáhli k rozehrávce nakrátko.

71

Žurkowskiho centr z pravé strany do malého vápna vyrážel Mignolet jen před sebe, ale tam nebyl nikdo v bílém, takže Belgičané mohli zůstat naprosto v klidu.

70

Klich začal nepovedenou šajtlí z levé strany, tu pouštěl obránce k Mignoletovi.

70

ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Mateusz Klich.

70

Leandro Trossard centroval levačkou z pravé strany na zadní tyč jen na hlavu bránícího fotbalisty.

69

Mignolet sebral nahrávku lobem do pravé části šestnáctky před Lewandowskim.

68

Jan Vertonghen pronikal po levé straně a nastřeloval mezi nohama obránce na přední tyč, kde odkopával Kiwior.

67

ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Leandro Trossard.

67

ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Loïs Openda.

65

Robert Lewandowski zastaven faulem na polovině hřiště, Belgičané úplně nesouhlasí.

65

Mertens sklepával z pravé strany na střed Batshuayiovi, tomu se vrhl pod nohy Szczesny, i tak se jednalo o ofsajd.

64

Szymon Żurkowski poslal nepřesnou přihrávku na pravou stranu a Belgičané tak disponují autovým vhazováním.

63

Odpískán polský faul při presinku, hra je nyní dosti rozkouskovaná a nemá žádnou plynulost.

62

ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Thomas Foket.

61

Bohužel i druhý poločas je hodně neatraktivní, vyložených šancí jako šafránů. Poláci neměli doposud jedinou...

60

Útočný polský faul na pravé straně, jeho autem Swiderski a obětí Vertonghen.

59

Mignolet se zapojil do rozehrávky, Belgičané poté útočili po levé straně až jim byl odmáván ofsajd a v něm Michy Batshuayi.

57

ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Przemysław Frankowski.
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Karol Świderski.

57

Dries Mertens fauloval při presinku z pravé strany Zalewskiho, ten si dobře pokryl míč.

56

Belgičané přečkali i další standardku bez pomoci Mignoleta a postupují na bránu Poláků.

55

Sebastian Szymański centroval, Jan Vertonghen odvracel hlavou na roh zprava.

54

Szymon Żurkowski faulovaný na pravé straně bude to zkrácený roh pro Poláky, Zielinski zasáhl patu soupeře.

53

Poláci vyhnali Belgičany až k Mignoletovi, načež na hraně hostujícího vápna se natáhl po míči Lewandowski, jenže neměl jak zakončit na belgickou bránu.

52

Thorgan Hazard zamotal hlavu obráncům na pravé straně a napřáhl k zakončení o fous vedle vzdálenější tyče.

51

Zalewski nahrál na levou stranu, ale jeden na jednoho dopadl lépe pro Belgii, Poláci se ani nedostali na svou útočnou polovinu.

50

Belgičané obléhají polskou šestnáctku, ale zatím bez zakončení.

49

Další centr z pravé strany končí v malém vápně a náruči brankáře Polska.

48

Timothy Castagne centroval po solidní přihrávce mezi dvěma hráči, Poláci odolali.

47

Szymon Żurkowski stáhl Edena Hazarda na půli, vidí třetí žlutou kartu v Lize národů a další zápas se jej netýká.

46

ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Hans Vanaken.

46

Prvních pětadvacet bylo opravdu hodně nudných. Belgičané šli do vedení Batshuayiem. Ten se hezky položil do rybičky při centru Mertense. Bývalý hráč Chelsea následně připravil perfektní přihrávku pro Edena Hazarda, ten přehodil gólmana, jenže nacházel se v ofsajdu a gól neplatil. Poláci směrem dopředu dlouho tápali. Hned třikrát jim byl odmávaný ofsajd. V závěru ale nevyužil Zalewski, ani Żurkowski skvělé nabídky od Lewandowskiho. To dalo určitý příslib tomu, že by se Poláci mohli zvednout a ve druhém poločase pořádně zatopit Belgičanům.

45

Pane jo, ten fotbal vypadá jednoduše! Robert Lewandowski se otočil na pravé straně na malém prostoru kolem obránce a připravil krásnou pozici na druhou stranu, u zadní tyče byl naprosto neobsazený Zalewski a střílel křižně. Szymon Żurkowski ještě uhýbal balónu, ten ale těsně minul levou tyčku gólmana!

44

Dries Mertens vybojoval míč zpět z pravé strany, Tielemans pak posílal dobrou přihrávku středem, ale domácí včas zastavili Batshuayie, ačkoliv jim zatím dělá obrovské problémy.

43

Na držení míče 28:72...

42

42.

42

Michy Batshuayi dostal pěkný pas šajtlí na levé straně. Vypadalo to, že při zasekávačce upadne ve vápně, ale nestalo se, položil si Glika, načež pokus mezi nohama Wietesky na přední tyč byl sražen na roh.

41

Robert Lewandowski vyrobil útočný faul při střetu s Vertonghenem, proti výroku hlavního rozhodčího neprotestoval.

40

Youri Tielemans ukončil kombinaci Belgičanů, když chtěl obalit míč placírkou z levé strany na zadní tyč, Poláci zablokovali a odražený balón napálil Witsel o fous nad branku.

39

Belgie znejistila na půli, Poláci to vycítili a donutili hrát soupeře až k Mignoletovi.

38

Piotr Zieliński pokazil brejk dva na dva přes střed hřiště pasem na patu spoluhráče.

36

Belgičané si přihrávali tak dlouho až zvolili levou stranu s Tielemansem a Hazardy, Thorgana zastavil vystupující Cash.

35

Toby Alderweireld nakopával na levou stranu na Edena Hazarda, byla to výborná myšlenka, ale hned poté, co si Hazard stáhl míč na zem, tak u něj byl bek.

34

Mateusz Wieteska si nerozuměl s Mathewem Cashem na pravé straně a Belgičané mohou vhazovat.

32

Eden Hazard nabíhal na perfektní pas Batshuayie do pravé poloviny vápna a přehodil brankáře na zadní tyč. Nicméně byl v ofsajdu a gól tak neplatí.

31

Sebastian Szymański si hezky zaběhl na střed za Dendonckera na nahrávku Lewandowskiho z pravé strany a sám proti Mignoletovi přestřelil bránu. Tohle byla jasně největší polská šance v zápase!

30

Mateusz Wieteska ukazuje, že Vertonghen se při pádu na pravé straně proti centru dotkl míče rukou ve vápně. Nicméně míč šel od nohy do obličeje a potom za bránu. O penaltě nemůže být řeč.

29

Mertensova střela z pravé strany přizvednuta Kiwiorem, následně byli Poláci rádi, že odkopli balón z vápna, ale opět neměli čas na to vymyslet cokoliv konstruktivního směrem dopředu.

28

Třetí polský ofsajd v zápase, Zielinski byl snad o metr na levé straně za obranou soupeře v době přihrávky.

27

Upřímně – v posledních minutách je to pořádná nuda. Belgičané jsou pohyblivější, vynikající po ztrátě míče, Poláci zatím v útoku nepředvedli vůbec nic.

26

Sebastian Szymański šlápl střelce doposud jediné brány, ale krátce poté se pískal nedovolený zákrok Belgičanů na půli.

25

Poláci se ubránili nákopu po levé straně, jenže Belgičané budou pokračovat autem Thorgana Hazarda.

24

Ofsajd Poláků v levé části hrací plochy.

23

Belgičané se hned dostali za míč po své ztrátě, navíc Michy Batshuayi otravuje Poláky a ti nemají čas.

22

Szymon Żurkowski to zkoušel ze střední vzdálenosti, ale střílel nečistě výrazně mimo tři tyče.

21

Poláci zatím pořádně nevystřelili na bránu a Mignolet se snad nedotkl míče rukama.

20

Belgie si vyměňovala míč na své obranné polovině, Poláci dobře presovali až jej získali a Witsel se dopustil stažení na levé straně, Mertens ještě debatuje s rozhodčím.

19

Nicola Zalewski byl agilní z levé strany a přinutil Belgii k chybě v rozehrávce.

18

Michy Batshuayi tentokráte v ofsajdu na středu, kdy si nabíhal na Mertensův pas.

16

16. Michy BATSHUAYI - 0:1

16

Belgie právě vstřelila branku!
Belgie vede po trefě z první střely na bránu! Tielemans krásně načasoval centr z pravé strany na přední tyč, MICHY BATSHUAYI se natlačil před Wietesku a skóroval rybičkou na levou ruku padajícího gólmana.

15

Belgie si přihrává na své útočné polovině, je hodně trpělivá.

14

Zatím čekáme na vyloženou příležitost, v posledních minutách jsou nepatrně aktivnější Belgičané.

13

Michy Batshuayi si sbíhal na Mertensův centr z pravé strany na přední tyč, sražený centr lapil Wojciech Szczęsny.

12

Slibnou polskou akci ukončila nepřesná přihrávka Szymanskiho zleva pod sebe, ta šla jen na nohu Witsela.

10

Wojciech Szczęsny je docela otřesený, ale Poláci nebudou muset střídat.

9

Thorgan Hazard sváděl rychlostní souboj zleva proti Szczesnymu, ten po kontaktu s belgickým záložníkem zůstává ležet na zemi. Polský brankář se vrhl pod nohy Hazarda.

8

Szymon Żurkowski vletěl po pravé straně do šestnáctky, kde jej chytali čtyři hráči, nakonec přepadl přes Vertonghena, penalta to nebude.

7

Poláci zatím drží krok s Belgičany. Nedá se říci, že by hosté vletěli na domácí celek.

6

Útočný faul Poláků, verdikt hlavního rozhodčího doprovází pískot z tribun.

6

Robert Lewandowski měl rychlost na levé straně, ale Leander Dendoncker jej překřížil za cenu rohu.

5

Matthew Cash chyboval, Thorgan Hazard hned přistoupil z levé strany a ještě byl faulovaný.

4

Michy Batshuayi v ofsajdu na pravé straně, máváno trošku s prodlevou.

3

Youri Tielemans našel přenesením hry Castagneho, ten byl ale moc v úhlu, nicméně Belgičané pokračují v kombinaci.

2

Toby Alderweireld poslal dlouhou křižnou nahrávku na pravou stranu, následný centr pod sebe odvrátila obrana.

1

Poláci byli aktivní při presinku až to přehnal Linetty z levé strany proti Witselovi.

1

Belgie rozehrála v červeném, Poláci se brání v bílém.

1

Polsko: Szczęsny – Cash, Wieteska, Glik, Kiwior – S. Szymański, Żurkowski, Linetty, Zalewski – Lewandowski (C), Zieliński.
Náhradníci: Drągowski, Grabara – Kędziora, Góralski, Świderski, Grosicki, J. Kamiński, Klich, Bereszyński, Frankowski, Piątek, M. Kamiński.
Trenér: Czesław Michniewicz

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Dendoncker, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Witsel, T. Hazard – Mertens, Batshuayi, E. Hazard (C).
Náhradníci: Casteels, Sels – Theate, Mechele, Praet, Openda, De Ketelaere, Foket, Trossard, Januzaj, Vanaken, Saelemaekers.
Trenér: Roberto Martínez

Rozhodčí: Peljto (BIH) – Ibrisimbegović (BIH), Beljo (BIH).
Vzájemné zápasy
Poláci mají dnes opravdu, co napravovat. Minulý týden schytali debakl v Bruselu 1:6 a tentokráte výsledek známý v Polsku zejména v souvislosti s aktuální tenisovou světovou jedničkou Šwiatekovou rozhodně radost nezpůsobil. Poláci šli do vedení Lewandowskim, se kterým se Šwiateková setkala bezprostředně po nedávném finále Roland Garros.
Belgie
Zlatá generace belgického fotbalu, která ale nikdy žádný turnaj zatím nevyhrála, má před sebou MS v Kataru. Po něm skončí smlouva Brazilci Martínezovi. Už loni se spekulovalo o jeho odchodu do Barcelony, ale nestalo se. Jihoamerickému stratégovi chybí na probíhajícím reprezentačním srazu Courtois, hrdina finále Ligy mistrů. Z Bílého baletu naopak dorazil Eden Hazard. Pro Belgičany je komplikací, že před necelým týdnem musel po ani ne půl hodině odstoupit Romelu Lukaku. Tomu se vůbec nepovedl návrat do Chelsea. Nejlepší hráč italské Serie A nenaplnil očekávání při návratu do dresu loňského vítěze Champions League ani v nejmenším. Proslýchá se, že si nesedl s koučem Tuchelem. Belgičané budou bez něj usilovat o to, aby odčinili remízu s Walesu, čerstvého účastníka letošního MS. O tři body přišli až v 86. minutě, kdy se prosadil Johnson a zareagoval tak na branku Tielemanse z úvodu druhého poločasu.
Polsko
Poláci jsou třetí, mají stejně bodů jako Belgičané a ztrácí na první Nizozemce tři body. Ty mají k dobru také v porovnání s posledním Walesem. Domácí naposledy o víkendu překvapili plichtou v Nizozemsku, kde vedli 2:0, ale soupeř srovnal, v závěru mohl rozhodnout z penalty Depay, jenže trefil tyč. V tomto duelu vsítil svou první reprezentační branku naturalizovaný Polák Cash. Obránce Aston Villy dostal polské občanství teprve loni na podzim. Ačkoliv se Polsko muselo obejít bez Lewandowskiho, tak klidně mohlo zvítězit. Ve zmiňovaném zápase se Polákům pro dnešek vykartoval Krychowiak, jenž při absenci hlavní polské hvězdy navlékl kapitánskou pásku. Polský záložník obdržel třetí žlutou kartu v probíhajícím ročníku Ligy národů.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola Ligy národů, ve kterém se střetnou Polsko a Belgie. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.