Novak Djokovič – Tim Van Rijthoven

3:1 6:2, 4:6, 6:1, 6:2

03.07.2022, 21:00 • centrálny kurt • Osemfinále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.06 11.3

Novak Djokovič mal zápas proti Timovi Van Rijthovenovi viac menej pod kontrolou, podanie stratil iba raz v druhom sete a ten set nakoniec aj prehral. Inak zobral v prvom, treťom aj štvrtom sete holandskému tenistovi vždy dvakrát podanie a nepripustil tak žiadnu väčšiu drámu, ktorá sa trochu po prehranom druhom sete črtala. Vo štvrťfinále čaká obhajcu titulu a stále najväčšieho favorita nebezpečný mladý taliansky tenista Jannik Sinner, takže môžeme očakávať veľmi zaujímavý zápas. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte dobrú noc v túto neskorú hodinu! (23:45:22)

Koniec zápasu

6:2

Forhend Novaka Djokoviča k základnej čiare bol víťazný, takže postupuje do štvrťfinále na Wimbledone po tom, čo porazil Tima Van Rijthovena po setoch 6:2, 4:6, 6:1 a 6:2!

40-15

Djokovič má dva mečbaly po víťaznom bekhende!

30-15

Skrátenie a víťazný forhendový volej Djokoviča.

15-15

Van Rijthoven trafil bekhend do jasného autu.

0-15

Djokovič však začína nevynútenou chybou z forhendu.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Djokovičov return pod nohy prinútil Van Rijthovena k chybe, takže srbský favorit už bude podávať na postup do štvrťfinále za stavu 5:2 v štvrtom sete!

40-15

Výmena s množstvom technických úderov, ale Van Rijthoven nevydržal a jeho nepresný forhend priniesol Djokovičovi dva brejkbaly!

30-15

Van Rijthoven na sieti zložil reparát a trafil víťazný volej.

30-0

Van Rijthoven na sieti pokazil celkom jednoduchý bekhendový volej a je v kritickej situácii.

15-0

Djokovič predviedol skvelé skrátenie s bočnou rotáciu, ktoré Van Rijthoven nedobehol.

4:2

Čopovaný bekhend Van Rijthovena neprešiel cez sieť, Djokovič stále drží podanie bez problémov a v štvrtom sete vedie 4:2.