Tenis

Wimbledon - muži (tráva)

Taylor Fritz (11) – Rafael Nadal (2)

2:3 6:3, 5:7, 6:3, 5:7, 6:7 (4)

06.07.2022, 16:09 • Centrální kurt, Wimbledon (GBR) • Štvrťfinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.93 1.49

2:3; 6:7 - Rafael Nadal

6:7

Rafael Nadal může dál snít o kalendářním grandslamu! Více než čtyřhodinovou bitvu zakončuje po podání vítězným forhendem ven z kurtu.

3-9

2:2; 6:6; 3-9 - Rafael Nadal

3-9

Hodnotu šesti mečbolů měl pro Nadala vítězný forhend po čáře!

3-7

Rafael Nadal chtěl protivníka seznámit se všemi zákoutími kurtu, Fritz skončil u sítě po několikátém přeběhnutí na zádech a jen sledoval výsměšně se snášející míček z voleje do prázdného kurtu.

0-5

2:2; 6:6; 0-5 - Rafael Nadal

0-5

Nadalův bekhend po čáře vybírá Fritz v předklonu zase jen do sítě. Takový vývoj tie-breaku asi Američan nepředpokládal.

4:4

2:2; 4:4 - Taylor Fritz

4:4

Fritz okamžitě bere Nadalovi podání zpět, když si poradil s jeho prasátkem a poté Španěl zbytečně trefuje síť.

3:4

Fritz musel přes druhé podání, soupeřovu dělovku ještě daleko za rohem kurtu vyškrábl, ale Nadal šoupl na jeho stranu lehký kraťas, ke kterému to Američan měl proklatě daleko.

5:7

2:2; 5:7 - Rafael Nadal

5:7

Druhý nasazený tenista letošního Wimbledonu vyslal po servisu forhend k základní čáře a vynutil si v maratónském čtvrtfinále pátý set!

0-40

Eso znamená tři setboly pro Nadala.

5:6

Rafael Nadal půjde podávat na zisk setu! Fritz si vyplýtval poslední challenge ve snaze zvrátit jasný aut. Přitom měl výměnu výborně rozehranou, po podání pálil do protipohybu, k lajně, jenže Nadal vyrovnal hru a potřetí v setu proráží Američanovo podání.

4:4

Rafael Nadal podruhé v setu ztrácí výhodu brejku! Vyrovnanou výměnu po druhém podání rozhodla jeho nevynucená chyba od základní čáry.

1:2

2:1; 1:2 - Rafael Nadal

1:2

Taylor Fritz si ještě vyžádal jestřábí oko, ovšem aut to byl z jeho bekhendu zcela zřejmý a tak čtvrtá hra v řadě končí ztrátou podání.

1:1

Taylor Fritz si bere v dlouhé výměně zpět ztracené podání, když vítěze dvou letošních grandslamů donutil k nepřesnému bekhendu.

0:1

Čtvrtá sada začíná pro grandslamového rekordmana všech dob výborně, přežil dva gemboly a sám proměňuje první příležitost k brejku vítězným bekhendem po čáře.

6:3

2:1; 6:3 - Taylor Fritz

6:3

Rafael Nadal definitivně ztrácí podání i set nečistým forhendem do deblového koridoru.

40-15

Dva setboly pro čtrnáctého hráče světa! Nadal se brání bekhendem do autu.

2:1

Na rozdíl od prvních dvou setů proráží jako první soupeřovo podání Taylor Fritz. Poslední míček mu španělský veterán daroval dvojchybou.

5:7

1:1; 5:7 - Rafael Nadal

5:7

Rafael Nadal proráží kombinací kraťas – volej v rozhodujícím gemu soupeřovo podání a srovnává po velkém boji na sety.

30-40

Aut je hlášen Fritzovi a to znamená setbol!

3:4

Rafael Nadal si vyžádal ošetření a odchází z kurtu!

2:3

1:0; 2:3 - Taylor Fritz

2:3

Další z úderů nehodných dvaadvacetinásobného grandslamového šampióna. Forhendem do poloviny výšky sítě hned po podání odevzdává Nadal získaný brejk.

0:2

Rafael Nadal znovu proráží servis svého soka!

6:3

1:0; 6:3 - Taylor Fritz

6:3

Dvěma esy v řadě potvrzuje Fritz nejen čistou hru, ale i zisk prvního setu po obratu z 1:3 na 6:3.

40-0

Eso ven z kurtu, rozjetý Kaliforňan má tři setboly!

5:3

Dvojchybou při brejkbolu odevzdává Nadal další podání a americký tenista půjde servírovat na zisk setu.

3:3

Brejkbol číslo 4 již vyšel! Taylor Fritz dostal Španěla mimo osu hry a hladce ho prohazuje.

40-40

Přímo z podání likviduje Nadal i třetí brejkbol.

0:1

0:0; 0:1 - Rafael Nadal

0:1

Na ďábelsky rotující míček navázal Nadal pohodlnou smečí, na kterou si musel pár vteřin počkat, než soupeřův oblouk spadne z výšin.