8. Gianmarco Tamberi (ITA) 220
9. Yonathan Kapitolnik (ISR) 220
10. Donald Thomas (BAH) 0

3000př

Devět minut odolalo o poměrně velký kus, favoritka závodu Werkuha Getachewová jej vyhrála v čase 9:06,19. Na druhém místě skončila Zerfe Wondemagegnová z Etiopie s časem 9:06,63 a třetí místo urvala Elizabeth Birdová z Velké Británie s časem 9:07,87.

3000př

Už to ale neplatí, z trojice běžkyň je šestice. Na čas pod devět minut asi můžeme zapomenout.

3000př

Plány na nějaký výborný čas zřejmě padl, Virginia Nyamburaová z Keni závod rozběhla až moc ostře, což závodnice nebyly ochotny moc akceptovat. Nyní se do role vedoucí závodnice posunula Emma Coburnová z USA, na druhém místě je Werkuha Getachewová z Etiopie a třetí je Jackline Chepkoechová z Keni. Tato trojice od zbytku pole lehce odskočila.

3skok

Pojďme se ještě podívat na kompletní výsledky trojskoku žen.

3000př

Je tu úplně poslední disciplína dnešního mítinku, ženy poběží 3000 metrů překážek. Hlavní favoritkou bude Werkuha Getachewová z Etiopie, stříbrná medailistka z posledního světového šampionátu z Eugene.

200m

Tak tohle byl skvělý moment. Letos neporažený Noah Lyles předvedl už od startu skvělý výkon, ze zatáčky se vyloupl na vedoucí příčce a tu už nepustil. Zaběhl výborný čas 19,46, což znamená nový rekord mítinku. Na druhém místě doběhl s časem 19,84 Erriyon Knighton a dominanci závodníku z USA dovršil třetím místem MIchael Norman s časem 19,95.

200m

Je tu předposlední disciplína mítinku, 200 metrů mužů.

3skok

Závěr soutěže přinesl změnu ve vedení. Výkonem 15,01 se do vedení dostala Yulimar Rojasová z Venezuely a už jej nepustila. Druhé místo udržela Shanieka Rickettsová z Jamajky, ale změna se udála i na třetím místě. To vybojovala posledním skokem Tori Franklinová z USA.

3000m

Závěrečné kolo Aregawimu nevyšlo, vytuhl a v závěru se nechal předběhnout. Vítězem se tak stal Thierry Ndikumwenayo z Burundi časem 7:25,93, což znamená jak jeho osobák, tak nejlepší výkon sezóny a národní rekord! Druhý skončil Berihu Aregawi časem 7:26,81, na třetím místě doběhl Grant Fisher z USA.

Výška

V rozeskakování oba borci shodili na 232 centimetrech a tak se šlo zase o dva centimetry níže. Tam Woo shodil, zatímco Mutaz Essa Barshim z Kataru byl úspěšný a to znamená, že si připsal výhru!

3000m

Poslední kolo závodu, Aregawi má před zbytkem pole slušný náskok, teď už je to jen o tom, v jakém čase závod doběhne.

Výška

Barshim a Woo se pustili do rozeskakování, neboť za celý závod zaznamenali stejný zápis. První pokusy na 232 centimetrech byly neúspěšně.