MOL Cup

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Baník Ostrava

3:3

koniec po penal. (1:4) (2:3)

21.09.2022, 16:00 • Stadion Jožky Silného, Kroměříž • 2. kolo • Karel Jedlička cz

Až v penaltovém rozstřelu odvracel Baník Ostrava senzační vyřazení na půdě třetiligového lídra Hanácké Slavie Kroměříž. Hosté vedli již v 7. minutě o dvě branky, ale domácí dostala vzápětí do hry penalta. Přestože pak prohrávali 1:3, dokázali náskok stáhnout, když přetím Plavšić za stavu 2:3 neproměnil penaltu. Na dvou gólech nese vinu nejistý brankář Letáček. Prodloužení přineslo vyrovnaný fotbal s největší šancí na straně Kroměříže, naopak penaltový rozstřel již byl jednoznačnou záležitostí favorita. Úspěšným zákrokem se vykoupil Letáček, další penalta šla nad břevno, zatímco čtyři ostravští exekutoři nezaváhali. (18:40:15)
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:14. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:21.

David LISCHKA

4. séria 1:4

David LISCHKA rozhoduje rozstřel ranou do šibenice.

Tomáš JELEČEK

3. séria 1:3

Tomáš JELEČEK přestřelil a je prakticky rozhodnuto, Baník má dva mečboly.

Michal FRYDRYCH nedal brankáři šanci prudkou ranou do šibenice.

2. séria 1:2

Martin SURYNEK proměňuje střelou doprostřed brány.

2. séria 0:2

Jiří KLÍMA zašoupnul míč k pravé tyči, Dostál zůstal stát.

Adam HOUSER

1. séria 0:1

Adam HOUSER neproměňuje! Jiří Letáček jeho střelu vystihl a jednou rukou vyráží.

Petr JAROŇ si nechal brankáře skočit a zasunul k opačné tyči.

Střílení penalt začíná.
Třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž v prodloužení udržela s favoritem krok, nepustila ho do větší šance a senzačně dotáhla duel až k penaltovému rozstřelu. Dočkáme se senzace, nebo svěřenci Pavla Vrby naplní papírové předpoklady a vyhnou se ostudě?

120

Druhé prodloužení skončilo.

119

Z tlaku vzešel roh pro Baník, který vyboxoval Dostál a ještě byl atakován nedovoleným způsobem.

119

Baníkovci v závěru sevřeli třetiligového soupeře. Klímův centr uklízí z malého vápna Zavadil.

117

Kuzmanović narazil Buchtovi, přes Almásiho se k němu míč vrátil, jenže na bahnitém oraništi bylo zpracování nad jeho síly.

3:3

Góly: 10. Chwaszcz (pen.), 40. Chwaszcz, 72. Surynek – 2. Tijani, 7. Mišković, 28. Cruz

Karty:   90+3. Matoušek (KRO), 105. Cupák (KRO) – 75. Kuzmanović (OVA), 87. Fleišman (OVA), 101. Vrba (trenér) (OVA), 106. Frydrych (OVA)

Nepremenená penalta: 61. Plavšić (OVA), mimo