Majstrovstvá sveta žen

Kolumbie – Česko

1:3

koniec (22:25, 13:25, 25:19, 18:25)

01.10.2022, 18:00 • Stadion GelreDome, Arnhem, Nizozemsko • Skupina D • Igor Mainka (@igor_mainka) cz

To je z dnešního dne vše. Děkuji vám za pozornost a třeba se opět setkáme na dálku u volejbalových online přenosů. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (20:37:16)
Přestože Češky na turnaji končí, odehrané zápasy je mohou posunout v kariéře dál. Tým trenéra Athanasopoulose nabral zkušenosti s asijským a jihoamerickým volejbalem. To v Evropské lize nemohou zažít. Snad to naše holky posune dál a na dalším šampionátu budou úspěšnější.
Body:

Kolumbie: Coneová 20. Segoviová 10, Olayová Gamboaová 9. Sotová 8, Carabaliová 7, Mosquerová 3, Rangelová 3, Marinová 2, Montanová 1, Velasquezová 1.

Česko: Orvošová 17, Mlejnková 14, Kossányiová 12, Koulisiani 9, Šimáňová 9, Valková 5, Faltínová 2, Kojdová 1.
Týmové statistiky:
Celkové body: 94:78
Body z útoku: 54:55
Bodové bloky: 8:7
Body z podání: 2:7
Chyby soupeře: 14:25
České volejbalistky zakončily své působení na mistrovství světa tříbodovou výhrou nad Kolumbií a ve skupině skončily na pátém místě.

Vítězství se nerodilo lehce. V úvodu prvního setu se Češky dostaly do vedení, jenže o ten v dalším průběhu přišly. Po vynikajícím závěru získaly první sadu rozdílem tří bodů.

Druhou sadu rozhodla šňůra 11:2 od stavu 9:9. Češky získaly velký náskok, který dovedly až do konce.

Třetí set dopadl lépe pro Kolumbijky, které od stavu 12:11 předvedly famózní jízdu až do stavu 20:13. Trenér Athanasopoulos dal šanci hráčkám ze střídačky, které dovedly set do konce.

Do poslední sady se vrátily na palubovku české opory a set opanovaly dvěma sériemi. První pětibodovou hned v úvodu za stavu 3:1 pro Kolumbijky. Druhá pětibodová nastala za stavu 12:11. Tento náskok už soupeřky nedokázaly stáhnout a český tým se radoval ze zaslouženého vítězství.

Konec zápasu

18:25

ČEŠKY VÍTĚZÍ! Kolumbijky se po příjmu servisu od Valkové nedohodly na útoku a Carabaliová minula přihrávku Velasquezové na levou stranu!

18:24

MEČBOLY PRO ČESKÝ TÝM! Sotová zkazila servis, míč zastavila síť!

18:23

Orvošová dostala další šanci na pravé straně, ale minula čáru. Míč skončil v autu.

17:23

Olayová z levé strany diagonální smečí snížila, když míč poslala k pravé čáře.

16:23

Orvošová dostala krásnou nahrávku od Valkové a tvrdou smečí do středu nedala Coneové šanci na úspěšnou obranu.

16:22

Kossányiová z levé strany minula jednoblok a složila míč mezi Coneovou a Torovou.

16:21

Sotová dostala další šanci od středu sítě a přes Šimáňovou uspěla.

15:21

Češky zablokovaly útok Sotové, Šimáňová srazila míč k zemi, tam se sice Kolumbijky snažily míč vrátit do hry, ale marně.

15:20

Mlejnková odpověděla smečí z levé strany kolem bloku. Míč dopadl na zem před Coneovou.

15:19

Grajalesová uspěla přes český dvojblok.

14:19

Orvošová zahrála servis do sítě.

13:19

Orvošová napálila míč křížem kolem bloku do levé strany za Marinovou.

13:18

Češky svůj útok neskončily, Kolumbijky ano. Coneová zasmečovala kolem bloku před koncovou čáru.

1:3

Kolumbie: Mosquerová, Sotová, Segoviová, Olayová Gamboaová, Carabaliová, Montanová, Grajalesová Pascuaová, Velasquezová, Marinová (C), Rangelová, Martinezová, libera Torová, Gomezová.
Tréner: Rizola Neto.

Česko: Kossányiová (C), Hodanová, Orvošová, Kousiliani, Valková, Pavlíková, Mlejnková, Faltínová, Šimáňová, Kojdová, Bajusz, libera Digrinová, Dostálová.
Tréner: Athanasopoulos.

Rozhodca: Khattabová (EGY), Sokolová (POL).