28.11.2022, 01:00 • United Center, Chicago • Jan Prošek cz

Střely na bránu: 25 – 44 | Přesilová hra: 1/2 – 2/4 | Trestné minuty: 12 – 8

Petr Mrázek (CHI) – 37 zákroků, 7 OG, úspěšnost 84,1 %, odchytal 59:42
Connor Hellebuyck (WPG) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání
1. Josh Morrissey (WPG) – 0+3
2. Kyle Connor (WPG) – 1+2
3. Pierre-Luc Dubois (WPG) – 2+0 (03:42:22)
Hostující celek vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně především díky povedené druhé třetině. Domácí hokejisté si nějaké šance vypracovali, dali dva góly, ale na body to dnes nestačilo.

59:40

Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině i zápase.

58:30

Andreas Athanasiou hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

58:10

Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

57:47

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Max Domi – 2 min., hrubost + 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Dylan Samberg – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

57:34

Max Domi se propracoval do zakončení, jeho rána končí nad.

57:03

Seth Jones rozehrává se svými spoluhráči od své branky. V poklidném tempu se utkání dohrává.

56:16

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být ti, kteří fandí Jets.

55:40

Jujhar Khaira pálil z dobré pozice před brankou, ale brankář Connor Hellebuyck si s jeho pokusem dokázal poradit.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, více ze hry mají nyní hosté.

54:44

Po krátké přestávce pokračuje zápas třetí třetinou dál.

54:28

Komerční přestávka.

53:54

Andreas Athanasiou to vzal na sebe, jeho projektil ovšem mířil mimo branku.

53:40

Hraje se především ve středním pásmu, více ze hry mají hosté.

52:10

52:10 Mark SCHEIFELE - 2:7

52:10

Winnipeg právě vstřelil branku!
Úspěšná přesilovka, sedmou branku hostujícího celku dává po dobré přihrávce spoluhráče tečující MARK SCHEIFELE. Asistence: Josh Morrissey a Kyle Connor.

51:17

Reese Johnson – 2 min., hrubost.

50:12

Jets rozehrávají od své branky, následně Seth Jones projel přes střední pásmo do útočného a jeho rána končí vedle.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině.

49:18

Taylor Raddysh to vzal na sebe, jeho projektil dokázal před brankou, mezi kruhy, zblokovat jeden ze soupeřů.

48:56

Jack Johnson pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Následně se jeho tým usadil v útočném pásmu.

48:07

Hostující celek pokračuje v dobré hře a míří za výhrou v tomto zápase. Mnoho hokejové krásy k vidění není.

47:58

Ofsajd Jets, komerční přestávka.

47:08

Seth Jones pálil jako obránce od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář mnoho práce.

46:20

Michael Eyssimont se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat nedokázal.

46:00

Šest minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté výrazně prohrávají, v zápase jsou pasivnější. Naopak hosté míří za výhrou.

44:37

44:37 Pierre-Luc DUBOIS - 2:6

44:37

Domácí celek velkou šanci neproměnil, a tak se po přenesení hry prosazují hosté. Kotouč do branky z bezprostřední blízkosti dostal PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Kyle Connor.

43:24

Caleb Jones se musel vrátit do svého obranného pásma, sitauci zvládl a soupeře nenechal vypálit.

42:59

Petr Mrázek kryje kotouč poté, co Neal Pionk pálil od modré čáry.

42:40

Petr Mrázek se zapojil do hry, poradil si se zakončneím ze středního pásma, následně rychle rozehrál.

41:50

Dominic Toninato se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Chicaga poměrně snadno.

41:19

Hosté se dostali do útočného pásma, ale zakončt se jim nepodařilo.

41:03

Utkání pokračuje dál, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí třetiny.

40:01

Druhá třetina jasně vyzněla pro hostující celek. Ten vede 5:2 a míří za jasnou výhrou v tomto zápase.

40:00

38:57

38:57 Mark SCHEIFELE - 2:5

38:57

V samotném závěru druhé třetiny se prosazuje hostující celek a bere si tříbrankový náskok zpět. Kotouč za záda brankáře Mrázka dostal obranou neobsazený a zcela volný MARK SCHEIFELE. Asistence: Blake Wheeler a Cole Perfetti.

37:26

Adam Lowry rozehrává od své branky, hosté ve středním pásmu přišli o puk. Následně ale Jets nezakončili.

37:02

Patrick Kane dostal hru do útočného pásma, počkal si na spoluhráče, ale akce nebyla nepovedená, přihrávka před branku postrádala přesnost.

35:48

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí hokejisté cítí šanci, že se zápasem mohou něco udělat.

35:09

35:09 Jujhar KHAIRA - 2:4

35:09

Chicago právě vstřelilo branku!
Střela od modré čáry byla nepřesná, odražený puk se dostal před branku, kde byl zcela volný a pro zakončení připravený JUJHAR KHAIRA. Snadno dostal kotouč do branky. Domácí využili přesilovku a snižují. Asistence: Caleb Jones a Philipp Kurashev.

34:30

Saku Mäenalanen si šel pro hattrick, ale tentokrát si s jeho pokusem dokázal poradit brankáře Chicaga.

34:10

Hostující celek hraje zodpovědně, drží hru daleko od vlastní branky. Domácím se početní výhoda nedaří podle představ.

33:36

Domácí celek hraje přesilovku, Philipp Kurashev měl vekou šanci, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

33:30

Dominic Toninato – 2 min., podrážení.

33:30

Domácí mají ponechanou výhodu.

32:30

Seth Jones pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou, byla zblokovaná. Komerční přestávka.

31:03

13:27, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Hosté mají jednoznačnou převahu.

30:37

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek prohrává o tři branky a nedaří se mu příliš útočných akcí.

29:52

29:52 Saku MÄENALANEN - 1:4

29:52

V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní prosazuje ze strany zakončujícíSAKU MÄENALANEN. Asistence: Josh Morrissey a Dylan DeMelo.

29:15

Nyní už hraje domácí celek v plném počtu.

28:37

28:37 Kyle CONNOR - 1:3

28:37

Hostující celek využívá přesilovku pět na tři, tvrdou ránou po dlouhém tlaku v útočném pásmu se prosazuje ránou z první z kruhu KYLE CONNOR. Asistence: Josh Morrissey a Blake Wheeler.

28:16

Domácí jsou pod velkým tlakem, tři dobré zákroky si připsal Mrázek.

26:35

Dylan DeMelo se položil do střely soupeře, domácí nehrají přesilovku špatně.

25:42

Patrick Kane se dostal do zakončení, jeho přesilovkou střelu poměrně snadno kryje brankář Jets. Bude se vhazovat.

25:35

Morgan Barron – 2 min., hákování.

24:33

Patrick Kane se propracoval do zakončení, jeho rána z dobré pozice končí nad brankou.

24:15

Domácí hokejisté se pokouší vyrovnat, tlačí se do zakončení a nyní mají více ze hry.

23:12

23:12 Taylor RADDYSH - 1:2

23:12

Velmi rychle domácí celek reaguje a snižuje na rozdíl jediné branky. Po nepřehledné situaci před brankou Jets dostal kotouč za záda brankáře důrazný TAYLOR RADDYSH. Asistence: Philipp Kurashev a Jake McCabe.

22:55

22:55 Saku MÄENALANEN - 0:2

22:55

Hostující celek navyšuje své vedení, k volnému kotouči a dorážce se dostal před brankou volný SAKU MÄENALANEN. Asistence: Morgan Barron a Dominic Toninato.

21:37

Pierre-Luc Dubois se také dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

21:27

Brenden Dillon pálil od modré čáry a domácí brankář kryje kotouč. Bude se vhazovat.

20:51

Blake Wheeler a Josh Morrissey se dostali do střelecké pozice, ale obrana si v čele s brankářem dokázala poradit.

20:01

Andreas Athanasiou vstřelil první branku zápasu, ale pro ofsajd po výzvě hostů neplatil. Následně se Jets dostali do vedení, trefil se Jansen Harkins. Zatím vedou hosté 1:0.

20:00

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině, Petr Mrázek musel zasahovat proti střele soupeře.

18:32

Max Domi to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hokejky.

18:17

Zakázané uvolnění Jets se nepíská, obrana musí hrát za svou brankou.

17:54

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

17:19

Jonathan Toews pálil, Connor Hellebuyck nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankou čárou.

16:53

Nate Schmidt zastavil nebezpečnou akci domácího celku, směr hry se rychle otáčí.

16:23

Domácí se pokouší vyrovnat, Jujhar Khaira se dostal do zakončení, ale rána mu nevyšla podle představ.

14:51

14:51 Jansen HARKINS - 0:1

14:51

Hostující celek se zaslouženě dostává do vedení, po nepřehledné situaci před brankou se prosazuje z bezprostřední blízkosti obranou neobsazený JANSEN HARKINS. Asistence: Adam Lowry a Michael Eyssimont.

14:23

13:45

Pomalu, ale jistě se hra začíná vyrovnávat, opticky jsou na tom už možná i domácí lépe, ale na střely prohrávají 4:10.

13:16

Patrick Kane našel spoluhráče, tím byl Andreas Athanasiou. Jeho rána minula o malý kousek vzdálenější tyč.

12:47

Jack Johnson se vrátil do hry a hned se dostal do střelecké pozice. Brankáře soupeře však překonat nedokázal.

12:16

Neal Pionk se špatně dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:48

Polovina přesilovky je pryč a hosté nyní musí rozehrávat od vlastní branky.

11:25

Domácí se dostali do útočného pásma, Colin Blackwell vypálil a jeho pokus udělal velké problémy brankáři Jets.

10:50

Mark Scheifele vypálil z kruhu, Petr Mrázek si snadno poradil s jeho zakončením.

10:40

Přesilovku hraje hostující celek, který vyhrál buly v útočném pásmu.

10:40

10:40

Jack Johnson – 2 min., podrážení.

10:31

3:8, tak vypadá statistika střel na branku.

10:01

Blake Wheeler se propracoval do střelecké pozice, s jeho ránou si poradil domácí brankář.

08:55

08:26

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.

08:00

Taylor Raddysh se dostal do zakončení, s jeho pokusem si brankář Jets poradil, následně obrana vyhodila přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

07:04

Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích. Petr Mrázek musí být pozorný.

06:38

Mrázek musel zasahovat proti střele soupeře, hostující celek se pokouší hrát aktivně.

06:14

Ofsajd předcházel gólu, který dal Andreas Athanasiou. Čas se vrací a gól neplatí. Výzva hostům vyšla.

06:18

Trenérská výzva Jets – ofsajd.

05:36

Andreas Athanasiou se dostal do zakončení, Connor Hellebuyck si dokázal poradit. Betony přitiskl k době a neinkasoval.

04:35

Josh Morrissey se jako obránce postil do útočného výpadu, který musel zastavovat až domácí brankář Petr Mrázek.

04:10

Jason Dickinson postupoval do útočného pásma, ale po přechodu modré čáry přišel o kotouč.

03:36

Mark Scheifele tečoval spoluhráčovu střelu od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.

03:13

V úvodu zápasu jsou aktivnější hostující hokejisté, snadněji se dostávají do zakončení, ale na velkou šanci zatím čekáme.

02:26

Max Domi pálil z pravé strany, Connor Hellebuyck byl připravený a dokázal si poradit.

02:00

Nate Schmidt zkoušel rychle přenést hru do útočného pásma, což se mu sice podařilo, ale pokus o zakončení byl hodně nevýrazný.

01:47

Jack Johnson to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

00:20

Petr Mrázek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu.

00:01

Utkání právě začalo, úvodní buly pro domácí hráče.

00:01

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – J. Johnson, Set. Jones, Roos, Murphy, McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, Domi, P. Kane – Kurashev, J. Toews, Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Jonsson Fjällby – Perfetti, Scheifele, Wheeler – Harkins, Lowry, Eyssimont – Barron, Toninato, Mäenalanen.
Zápas brzy začne.
V tomto zápase proti sobě nastupují dva kluby z Centrální divize. Winnipeg je s 25 body na druhé pozici o tři body za Dallasem. Naopak Chicago je s 16 body na posledním místě, je horší o bod než Arizona. Z posledních pěti zápasů Chicago prohrálo všechny a získalo jen jeden jediný bod. Favoritem zápasu jsou jasně hosté, pro které by porážka v tomto duelu byla velkou ztrátou.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:7

Góly a asistencie: 24. Raddysh (Kurashev, McCabe), 36. Khaira (Cal. Jones, Kurashev) – 15. Harkins (Lowry, Eyssimont), 23. Mäenalanen (Barron, Toninato), 29. Connor (Morrissey, Wheeler), 30. Mäenalanen (Morrissey, DeMelo), 39. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 45. Dubois (Connor), 53. Scheifele (Morrissey, Connor)

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – J. Johnson, Set. Jones (A), Roos, Murphy, McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.
Tréner: Luke Richardson

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Jonsson Fjällby – Perfetti, Scheifele (A), Wheeler – Harkins, Lowry (A), Eyssimont – Barron, Toninato, Mäenalanen.
Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Skilliter, South – Brisebois, Hughes

Diváci: 17 611