Štatistiky:
Konečné pořadí:
1. NORSKO (Christiansen, Lægreid, T. Bø, J. Bø) 1:19:26,2 (0+7)
2. NĚMECKO (Strelow, Kühn, Doll, Rees) +43,9 (0+8)
3. FRANCIE (Perrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) +1:05,9 (0+9)
4. RAKOUSKO (Komatz, Eder, Leitner, Jakob) +2:31,2 (0+4)
5. ČESKO (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček) +2:33,9 (0+10)
6. FINSKO (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo) +2:34,1 (1+12)
7. SLOVINSKO (Dovžan, Fak, Planko, Tršan) +2:47,2 (2+9)
8. LITVA (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin) +2:47,8 (1+3)
9. UKRAJINA (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko) +2:48,8 (0+13)
10. ŠVÉDSKO (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) +2:53,6 (3+14)
11. USA (Červenka, Doherty, Germain, Brown) +3:23,2 (1+8)
12. KANADA (Runnalls, Gow, Burnotte, Connelly) +3:56,0 (0+12)
13. RUMUNSKO (Buta, Šamajev, Coltea, Flore) +4:12,8 (0+11)
14. ESTONSKO (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna) +4:51,5 (1+13)
15. ITÁLIE (Braunhofer, Giacomel, Capellari, Zingerle) +4:56,1 (0+10)
16. POLSKO (Nędza-Kubiniec, Zawół, Guzik, Guńka) +5:02,5 (0+2)
17. BULHARSKO (Todev, Iliev, Sinapov, Vasilev) +5:11,9 (0+6)
18. ŠVÝCARSKO (Burkhalter, Stalder, Hartweg, Finello) +5:53,1 (2+12)
19. KAZACHSTÁN (Muchin, Djusenov, Kirejev, Sirik) +7:02,4 (2+11)
20. MOLDAVSKO (Magazejev, M. Usov, Makarov, A. Usov) LPD
Startovní listina:
1 NORSKO (Christiansen, Lægreid, T. Bø, J. Bø)
2 FRANCIE (Perrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet)
3 NĚMECKO (Strelow, Kühn, Doll, Rees)
4 ŠVÉDSKO (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson)
5 ITÁLIE (Braunhofer, Giacomel, Capellari, Zingerle)
6 ŠVÝCARSKO (Burkhalter, Stalder, Hartweg, Finello)
7 KANADA (Runnalls, Gow, Burnotte, Connelly)
8 UKRAJINA (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko)
9 RAKOUSKO (Komatz, Eder, Leitner, Jakob)
10 SLOVINSKO (Dovžan, Fak, Planko, Tršan)
11 FINSKO (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo)
12 ČESKO (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček)
13 USA (Červenka, Doherty, Germain, Brown)
14 ESTONSKO (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna)
15 RUMUNSKO (Buta, Šamajev, Coltea, Flore)
16 LITVA (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin)
17 POLSKO (Nędza-Kubiniec, Zawół, Guzik, Guńka)
18 BULHARSKO (Todev, Iliev, Sinapov, Vasilev)
19 KAZACHSTÁN (Muchin, Djusenov, Kirejev, Sirik)
20 MOLDAVSKO (Magazejev, M. Usov, Makarov, A. Usov)
Pořadí SP štafet mužů 2021/22:
1. Norsko 276
2. Francie 239
3. Německo 231
4. Rusko 210
5. Švédsko 188
6. Itálie 178
7. Švýcarsko 167
8. Kanada 158
9. Bělorusko 153
10. Ukrajina 152
...
14. Česko 138
20. Slovensko 107
1. NORSKO (Christiansen, Lægreid, T. Bø, J. Bø) 1:19:26,2 (0+7)
2. NĚMECKO (Strelow, Kühn, Doll, Rees) +43,9 (0+8)
3. FRANCIE (Perrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) +1:05,9 (0+9)
4. RAKOUSKO (Komatz, Eder, Leitner, Jakob) +2:31,2 (0+4)
5. ČESKO (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček) +2:33,9 (0+10)
6. FINSKO (Ranta, Harjula, Seppälä, Hiidensalo) +2:34,1 (1+12)
7. SLOVINSKO (Dovžan, Fak, Planko, Tršan) +2:47,2 (2+9)
8. LITVA (Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Fomin) +2:47,8 (1+3)
9. UKRAJINA (Pryma, Pidručnyj, Cymbal, Dudčenko) +2:48,8 (0+13)
10. ŠVÉDSKO (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) +2:53,6 (3+14)
11. USA (Červenka, Doherty, Germain, Brown) +3:23,2 (1+8)
12. KANADA (Runnalls, Gow, Burnotte, Connelly) +3:56,0 (0+12)
13. RUMUNSKO (Buta, Šamajev, Coltea, Flore) +4:12,8 (0+11)
14. ESTONSKO (Zahkna, Siimer, Ränkel, Heldna) +4:51,5 (1+13)
15. ITÁLIE (Braunhofer, Giacomel, Capellari, Zingerle) +4:56,1 (0+10)
16. POLSKO (Nędza-Kubiniec, Zawół, Guzik, Guńka) +5:02,5 (0+2)
17. BULHARSKO (Todev, Iliev, Sinapov, Vasilev) +5:11,9 (0+6)
18. ŠVÝCARSKO (Burkhalter, Stalder, Hartweg, Finello) +5:53,1 (2+12)
19. KAZACHSTÁN (Muchin, Djusenov, Kirejev, Sirik) +7:02,4 (2+11)
20. MOLDAVSKO (Magazejev, M. Usov, Makarov, A. Usov) LPD (12:47:00)
Časy českých biatlonistů:
T. Mikyska 20:57,8 (0+5)
M. Krčmář 19:57,2 (0+0)
J. Štvrtecký 20:55,5 (0+4)
J. Mareček 20:09,6 (0+1)
Z českého pohledu šlo o nejpovedenější štafetu za dlouhou dobu. V předchozích třech sezónách dojeli Češi celkem jen dvakrát na pátém místě, loni byli nejlépe devátí. Tentokrát to také po úvodním úseku Tomáše Mikysky, který pětkrát opravoval, nevypadalo na slavný výsledek. Krčmář, Štvrtecký a Mareček však postupně vytáhli Česko do nejlepší pětky. Klíčem k úspěchu byla jednoznačně střelba, když se náš kvartet vyhnul na rozdíl od všech loňských závodů vyhnul trestnému kolu.
cíl
cíl
cíl
cíl
cíl
29,8km
29,4km
cíl
cíl
29,4km
27,5km
27,5km
27,5km
27,5km
27,5km