9:3

koniec (7:0, 1:1, 1:2)

04.12.2022, 15:00 • SH Dukla Liberec • 13. kolo • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.15 8.5 9.0

Utkání je u konce a Liberec jej v naprostém klidu dotáhl k výhře a bodům. Ve třetí třetině jsme viděli snahu hostů ještě něco udělat z nepříznivým výsledkem a ve 45. minutě skutečně přišlo snížení z hole Michala Strachoty. Liberečtí se také jednou prosadili, když dnes svou druhou branku přidal Radek Valeš, poslední slovo měly ale zase Vary. V 53. minutě skóroval Matěj Svatek a upravil na konečných 9:3. Liberec je po této výhře na sedmém místě se 17 body, Karlovy Vary jsou poslední s pěti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:03:06)
Utkání sledovalo 322 diváků.
Branky a nahrávky: 4. Valeš (Janeček), 5. Světlík (Dlesk), 7. Janeček (Valeš), 8. Bitman (Mádlo), 9. Macháč (Smutný), 13. Mádlo (Bitman), 16. Světlík (Dlesk), 21. Stránský (Ferdan), 49. Valeš (Šoltys) – 26. Nicklas (TS), 45. Strachota (Velc), 53. Svatek (Macháček). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 17:13. Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

59:37

Už je ale po přesilovce, neboť se vylučuje i na opačné straně. Dvě minuty za držení obdržel Matyáš Velc.

59:15

Snaha hostů v přesilovce snížit se míjí účinkem, obrana Liberce svou polovinu velice dobře brání.

58:46

Ještě jedno vyloučení na straně Liberce, dvě minuty za sekání dostal Jan Šoltys.

58:09

Valeš si zpracoval vysoký míček, mířící za obranu Varů, ale na střelu nakonec nedošlo.

57:19

Eckhardt zakročil u své levé tyčky, zachytil míček a už se jej chystá rozehrát směrem k půlce.

56:00

Začalo se hrát lehce bezstarostně, v útocích je to teď střela za střelou. Za hosty se ukazoval Macháček, chybělo mu ale více přesnosti.

55:26

Korbel vypíchl soupeři míček, založil kontr ve kterém přihrával do ideální pozice Smutnému. Eckhardt by byl bezmocný, jenže zakončení šlo vedle!

55:06

Sražený míček mimo hrací plochu, Karlovy Vary zůstávají v útoku, rozehrávají z rohu.

54:20

Rychlý kontr Varů, zakončení mělo vyjít na Macháčka, tomu ovšem v rozhodujícím okamžiku míček přeskočil čepel hole.

53:39

Desítku na straně domácích mohl zkompletovat Kárník, jenže to chtělo, aby mu střela z levé strany lépe sedla. Jenže míček letěl několik metrů nad břevno...

52:16

52:16 Matěj SVATEK - 9:3

52:16

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nyní už to ale hostům vyšlo a ti tak snížili. Velký kus práce odvedl svou kličkovanou Macháček, ten pak posunul před brankoviště, kde se nadvakrát prosadil MATĚJ SVATEK a dostrkal míček za brankovou čáru – 9:3. Asistence: Lukáš Macháček.

51:50

Karlovy Vary u míčku, je to ale daleko od Mückovy branky. Alespoň prozatím.

50:20

Sedláček byl na pravé straně zcela sám, povedlo se mu zasáhnout letící míček, ale trefil pouze Eckhardta, který už ležel na zemi.

50:08

Chvíli se nehrálo, neboť hostující Matěj Korbel utrpěl šrám v souboji o míček a bude dokonce potřeba i ošetření. To už proběhne na střídačce.

49:30

Radek Valeš tak stále může vyhrát svou sázku, kterou uzavřel se svými svěřenci z mládežnických týmů, že dnes zaznamená hattrick. Zatím má dva góly.

48:52

48:52 Radek VALEŠ - 9:2

48:52

Liberec právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují i v poslední části. Z hloubi vlastní poloviny dostal přihrávku RADEK VALEŠ, potáhl si na lepší úhel a ze středu vyslal natolik prudkou střelu, že míček propadl Eckhardtovi do sítě – 9:2. Asistence: Jan Šoltys.

48:30

Liberečtí se s míčkem vrátili na svou polovinu, Šoltys hledá spoluhráče, kterým by přihrál.

47:31

Sedláček pronikal pravou stranou, Korbel jej ale pokryl a holí mu vypíchl míček.

46:59

Střela domácího Mádla skončila u Eckhardta, ten ihned rozehrál na své rozběhnuté spoluhráče.

45:46

Liberec hraje hodně pasivně a nechává soupeři až moc volného prostoru na kombinaci. Mück tak musí dávat velký pozor.

44:41

44:41 Michal STRACHOTA - 8:2

44:41

Hosté snižují po skvěle provedeném brejku dva na jednoho. Střelu MICHALA STRACHOTY sice Mück vyrazil, ale na dorážku už byl gólman Liberce krátký – 8:2. Asistence: Matyáš Velc.

44:30

Ferdan po Sedláčkově přihrávce branku sice prostor branky trefil, ovšem pouze ten, kde zrovna Eckhardt strčil svou hlavu.

43:19

Karlovarští jsou v úvodu třetí třetiny aktivnějším celkem, Eliáš střílel z dálky, ale i on pouze trefil bránícího soupeře.

42:21

Matěj Korbel sice prošel přes několik hráčů Liberce, zároveň byl ovšem vytlačen do rohu. Nakonec tedy pouze přihrával do druhé vlny.

41:32

Prudká střela hostů po akci pravou stranou. Po přihrávce z rohu a ráně z první Mück zasahovat nemusel, míče byl sražen holí jednoho z obránců.

40:51

Karlovy Vary v prvním útočném výpadu, střela ale skončila mimo hrací plochu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:17.
Čtyřicet minut hry je za námi a jestliže jsme v první části viděli libereckou smršť, tak ve druhé dvacetiminutovce to bylo v klidnějším tempu, oba celky daly příležitost hráčům z lavičky a gólostroj se nám zatrhl. Liberec sice skóroval hned v první minutě, když se trefil Šimon Stránský, to však byl poslední úspěch domácích. Gólu se dočkali i hosté z Varů, za ty na současných 8:1 snížil z trestného střílení Daniel Nicklas.

40:00

39:50

Karlovy Vary se v úplném závěru snaží o snížení, na Mücka to létá hlavně od půlky.

38:26

Z velké dálky vystřelil hostující Michal Zeman, jeho rána prošla přes všechno, co stálo v cestě, Mück si míček dokázal najít a dobře jej kontroloval.

37:37

Bitman byl sražen u mantinelu, hostující Korbel se diví, co provedl. Každopádně faul to byl, domácí mají míček ve svém držení.

37:00

Neuspěl ani Svatek, u něj už to ale mělo lepší parametry. Míček prosvištěl jen kousek vedle domácí branky.

36:28

Velcova střela se vznesla do vzduchu, prolétla velký kus vedl Mückovy branky.

35:43

Domácí tým vyhazuje až před Eckhardta, Karlovy Vary jdou pomaličku do útoku.

34:50

Pokračuje lehce uspávací pasáž, převážná část těchto chvil se odehrává u půlící čáry.

33:37

Brejk hostů tři na dva, zakončení vyšlo na Zavadila, jeho rána ze středu byla ale zablokována špičkou hole obránce.

32:32

Na opačné straně přihrával před branku Zavadil, jenže v prostoru nebyl nikdo z jeho kumpánů a nedošlo tak ke střele na takřka odkrytou bránu.

32:01

Na palubovce se nám objevil i Daniel Sedláček a hned střílel. Na svou první branku v nejvyšší soutěži si ale musí počkat.

31:37

Náznak průniku Karlových Varů, Mück byl ale bez práce, vše za něj zvládla udělat obrana.

30:28

Mádlo hledal před brankou hostů Stránského, Eckhardt musel bleskově zasahovat.

29:05

Šťovíček předvedl tvrdý zákrok u mantinelu, přes něj doslova přehodil Ferdana. Ten to vzal s ledovým klidem, nenechal se vyprovokovat a odešel na střídačku.

28:36

Trocha uklidnění na hrací ploše, oba celky nyní kombinují spíše na středu hrací plochy.

27:16

Je po přesilovce, Liberec je zase v plném počtu.

27:05

Zavadilova střela z pravé strany skončila na Mückově noze, domácí poté vyhodili přes celé hřiště.

26:22

Pokračuje přesilovka Karlových Varů, Strachotovi ale teď utekl míček za půlící čáru.

25:36

25:36 Daniel NICKLAS - 8:1

25:36

Trestné střílení si vzal na starost DANIEL NICKLAS, u brankoviště si počkal na gólmanův pohyb, hodil si míček na forhend a rychle zakončil – 8:1.

25:36

No a hosté dostávají trestný nájezd po faulu na Michala Klápu.

25:16

Vylučuje se i na straně domácí, Tomáš Dlesk dostal dvě minuty za sekání.

24:58

Liberec u míčku, už to ale není tak drtivý tlak, jako v první třetině a v úvodu té druhé.

23:40

Mück vychytal brejk hostů dva na jednoho, když se vrhl ke své pravé tyčce a vyrazil Zahrajovu střelu!

23:33

Hosté oslabení ubránili bez úhony a jsou zase v plném počtu.

23:10

Liberečtí kombinují, v přehuštěném prostoru jim to ale nejde podle představ.

22:05

Z dálky zakončoval Janeček, míček byl ovšem tečován a skončil vysoko nad. Rozhodčí ale tuto teč neviděli a rozehrávají tak hosté.

21:33

Liberec si navíc zahraje přesilovku, Jan Zavadil dostal dvě minuty za bránění ve hře.

20:36

20:36 Šimon STRÁNSKÝ - 8:0

20:36

I ve druhé třetině zahajují domácí hru útokem a brzkým gólem. Na středu našel prostor ŠIMON STRÁNSKÝ a prostřelil Eckhardta – 8:0. Asistence: Prokop Ferdan.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:40.
Je za námi první třetina, na kterou by hosté nejraději úplně zapomněli. Už v úvodu rychle inkasovali a už v deváté minutě to bylo o pět branek. Karlovým Varům nepomohla ani výměna v brankovišti a i náhradní gólman byl vystaven velkému tlaku. Liberec nakonec vyšponoval náskok na sedm branek a do šaten se odešlo za stavu 7:0.

20:00

19:26

Na opačné straně vyrážel Korbelovu střelu po zemi Mück.

18:50

Po rozehrání vznikl před Eckhardtem krátký závar, gólman Varů si v tomto případě celkem jistě poradil.

18:38

LIberec bude rozehrávat přímý úder z levé strany.

17:52

Viděli jsme další branku libereckých, ten ale nakonec nebyl uznán pro Baudischův nedovolený zákrok. Domácí ani neprotestují, jsou si vědomi svého obrovského náskoku.

17:09

Mück vyrazil i prudkou střelu z otočky, pomohl si svou pravou nohou.

16:50

Na opačné straně se před branku cpal Lebeda, proti přesile se ale k míčku nedostal a obrana Liberce vše dořešila.

15:42

15:42 Jan SVĚTLÍK - 7:0

15:42

Demolice hostů pokračuje. Na půlce měl prostor pro střelu JAN SVĚTLÍK a jeho rána prolétla až za Eckhardta. Dobrou práci odvedl clonící hráč na brankovišti a je to 7:0. Asistence: Tomáš Dlesk.

15:13

Valeš mohl střílet ze středu, nenašel však odvahu a raději přihrával do středu.

14:22

Míček se dostal na pravou stranu, střela zblízka však byla z úhlu a letěla hodně nad branku.

13:53

Už to v průběhu první třetiny začíná připomínat exhibici, domácí se zápasem baví.

12:51

12:51 Jakub MÁDLO - 6:0

12:51

No vida, další gól! Liberečtí potáhli akci, příhru na levou stranu dostal JAKUB MÁDLO a pokusem z první překonal Eckhardta ranou o břevno – 6:0. Asistence: Jan Bitman.

12:07

Gólostroj se pro tuto chvíli zastavil, přesto i nadále platí, že o hru se stará pouze Liberec.

11:38

Machač se prodíral pravou stranou k brance Varů, na poslední chvíli byl ale odzbrojen.

10:15

Rychlý brejk varských, Mück však i nadále odolává a připisuje si další úspěšný zákrok.

09:58

Převaha libereckých pokračuje i nadále, hraje se prakticky jen na půlce soupeře.

08:28

V brance hostů dochází ke změně, Daniela Váradiho nahrazuje Jan Eckhardt.

08:28

08:28 Lukáš MACHÁČ - 5:0

08:28

Tak tohle je pro hosty velmi nepříjemné... Po rozehrání další standardky dostal míček na hůl Smutný a jeho okamžitou střelu tečoval LUKÁŠ MACHÁČ. Gólman na tuto změnu nezvládl zareagovat a je to 5:0. Asistence: Filip Smutný.

07:48

Mück nyní krotil protiútok hostů a nyní se stačil bleskově přemístit od levé tyčky k pravé a vyrazil zakončení zblízka.

07:10

07:10 Jan BITMAN - 4:0

07:10

A další gól. Hosté propadli v obraně a pustili Liberec do brejku. Příhru na střed dostal JAN BITMAN a prudkou ranou překonal Váradiho – 4:0. Asistence: Jakub Mádlo.

06:39

06:39 Vojtěch JANEČEK - 3:0

06:39

Jak se má zakončovat, to nyní ukázali domácí. Zpoza branky přišla příhra z otočky od Valeše a VOJTĚCH JANEČEK ranou z první překonal překvapeného gólmana Karlových Varů – 3:0. Asistence: Radek Valeš.

06:11

Šance hostů na snížení, Velc měl před sebou takřka prázdnou branku, když se Mück nestačil přemístit, ale útočník hostů trefil pouze tyčku.

05:39

Harlovy Vary u míčku, pouze ale kombinují v uctivé vzdálenosti od Mückovy branky. Na střelu to zatím není.

04:29

04:29 Jan SVĚTLÍK - 2:0

04:29

A hned vzápětí je tu další gól libereckých! Ti rozjeli postupnou akci, ale stejné bylo to, že z dálky vystřelil tahem JAN SVĚTLÍK, míček prolétl skrz a skončil za Váradiho zády – 2:0. Asistence: Tomáš Dlesk.

03:52

03:52 Radek VALEŠ - 1:0

03:52

Je tu první gól utkání! Domácí rozehráli standardku, po krátkém přiklepnutí vystřelil takřka od půlky RADEK VALEŠ a trefil horní růžek Váradiho branky – 1:0! Asistence: Vojtěch Janeček.

03:25

Až moc prudká příhra na hostujícího Korbela, tohle ale byla konečně první akce Karlových Varů.

02:39

Přihrávka od levého mantinelu hledala Baudische, míček ale pouze prolétl prostorem a skončil na opačné straně.

01:33

Karlovy Vary se ještě prakticky nedostaly k míčku, brání v bloku před Váradim.

00:35

Liberec v prvním útoku, vše ale skončilo už u Pařízka.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

FBC Liberec: Mück (Chlad) – Kárník, Pařízek, Bitman, Dlesk, Stránský, Václavík – Baudisch (C), Šoltys, Janeček, Ferdan, Valeš, Mádlo, Smutný, Kukla, Macháč, D. Sedláček, Světlík.
Trenér: Zdeněk Skružný

FB Hurrican Karlovy Vary: Váradi (Eckhardt) – Svatek, Zeman, Kalaš – Korbel, Macháček, Eliáš, Zahraj, J. Zavadil, Velc, Lebeda, Šťovíček, Nicklas, Strachota, M. Klápa (C), Tomčo, Torma.
Trenér: Marek Mandler

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.
Potvrdí Liberec papírové předpoklady a zabere po dvou porážkách, nebo budeme svědky překvapení a karlovarské radosti? Uvidíme již dnes odpoledne.
Domácí FBC Liberec je favoritem dnešního utkání, v tabulce soutěže figuruje na osmé příčce, drží se tak na pozicích zajišťujících účast ve vyřazovací části Livesport Superligy.

Severočeši potřebují zabrat. Po sérii tří vítězství v řadě totiž přišel útlum, Liberečtí doma podlehli Mladé Boleslavi (3:9), pak padli na palubovce Chodova (5:7).
Hostující FB Hurrican Karlovy Vary se v tabulce nejvyšší soutěže krčí na poslední pozici. Z dosavadních dvanácti odehraných utkáních Karlovarští zvítězili pouze jedinkrát, když doma porazili Pardubice 4:3. Z následujících jedenácti duelů zapsali stejný počet porážek a vytěžili jen dva body.

Na kontě jich mají celkem pět stejně jako předposlední Otrokovice, Západočeši ovšem mají horší skóre, se 125 obdrženými brankami jsou nejhůře bránícím celkem Livesport Superligy.
Ve 13. kole Livesport Superligy změří síly florbalisté FBC Liberec a FB Hurrican Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

9:3

Góly a asistencie: 4. Valeš (Janeček), 5. Světlík (Dlesk), 7. Janeček (Valeš), 8. Bitman (Mádlo), 9. Macháč (Smutný), 13. Mádlo (Bitman), 16. Světlík (Dlesk), 21. Stránský (Ferdan), 49. Valeš (Šoltys) – 26. Nicklas (t.s.), 45. Strachota (Velc), 53. Svatek (Macháček)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 17:13.

Tréner: Zdeněk Skružný

FB Hurrican Karlovy Vary: Váradi (9. Eckhardt) – Svatek, Zeman, Kalaš – Korbel, Macháček, Eliáš, Zahraj, J. Zavadil, Velc, Lebeda, Šťovíček, Nicklas, Strachota, M. Klápa (C), Tomčo, Torma.
Tréner: Marek Mandler

Rozhodca: Kačer, Vašíček