44:68

koniec (15:21, 22:40, 28:55)

07.12.2022, 18:00 • Starez Aréna Vodova, Brno • Skupina L • Filip Lefenda cz

Tipsport: 8.22 20.5 1.06

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u basketbalu zase brzy na viděnou. (19:43:44)
Poslední skupinové utkání odehrají Brňanky už za týden. 14. prosince budou hostit na domácí palubovce další francouzský celek Flammes Carolo, jemuž patří v tabulce průběžná druhá pozice. Dost možná tak půjde o přímý souboj o postup.
Nejlepší střelkyní Brna byla desetibodová Karolína Fadrhonsová. To na straně Angers se na dvojciferný zápis dostala hned trojice hráček. Nejpilněji si počínala šestnáctibodová Alexis Petersonová.
Basketbalistky Králova Pole se v rámci pátého skupinového vystoupení v Eurocupu o senzaci nepostaraly. Svěřenkyně trenérky Marcely Krämerové prohrály na domácí palubovce se silně favorizovaným Angers, a to rozdílem 24 bodů 44:68. Francouzky zaznamenaly čtvrtou výhru v řadě a posunuly se od čela tabulky. Brno je o dva body zpátky na třetí pozici.

Konec zápasu. (44:68)

39:20

Brno si v závěru zápasu alespoň částečně napravuje chuť. Tereza Zítková dostala míč na pravou stranu a mířila přesně. (44:68)

38:56

Angers nezakončilo v limitu. Na druhé straně se po útočném doskoku prosadila Ludmila Dudáčková. (42:68)

37:54

Dominica Hynková trefila třetí brněnskou trojku v tomto střetnutí. (40:68)

36:49

Nabala Fofanaová mířila zprava o desku přesně. (37:68)

36:40

Karolína Fadrhonsová obě šestky proměnila a zaokrouhlila svůj dnešní bodový zisk na deset. (37:66)

36:40

Oddechový čas pro Angers. Královo Pole po něm bude mít k dispozici dva trestné hody. (35:66)

36:01

Sofia Pelanderová při úspěšné střele z otočky faulována Baileyovou. Bonusový bod z trestného hodu Finka nepřidala. (35:66)

34:45

Po kratší přihrávce z levé strany se z blízkosti koše prosadila Sofia Pelanderová. (33:66)

32:58

Tři body obstarala rovněž Ludmila Dudáčková. Je teprve druhou střelkyní Brna, která se zpoza oblouku prosadila. (31:66)

32:42

Série francouzských trojek pokračuje. Eva Picaultová si poradila s dotírající soupeřkou. (28:66)

32:10

Další tříbodová střela Angers. Tentokrát byla její autorkou Alexis Petersonová. (28:63)

31:29

Slovenská pivotka zatím v úvodu poslední čtvrtiny září. Po rozehrávce zpoza zadní čáry vykouzlila z levého rohu palubovky trojku. (28:60)

30:51

Ivana Jakubcová se nejprve blýskla blokem a poté se vydala pod druhý koš, kde si řekla o přihrávku a rychlou střelou o desku zaskórovala. (28:57)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (28:55)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (28:55)

29:45

Čtvrt minuty před koncem čtvrtiny přihrála Zítková pod koš Karolíně Šotolové a ta byla přesná. (28:55)

28:47

Brňanky teď dobře ubránily hostující útok. Angers se nepodařilo zakončit v požadovaném čtyřiadvacetisekundovém limitu. (26:55)

28:29

Ivana Jakubcová byla z otočky nepřesná. Ani Angers teď nehýří střeleckou pohodou. Na rozdíl od Brna ho to ale trápit nemusí. (26:55)

27:25

Slabší pasáž utkání ukončila Natálie Vlčková. Teprve čtvrtý bod Králova Pole v této čtvrtině. (26:55)

26:13

Kekelly Elengaová faulována Evou Kopeckou, která opustila palubovku. Následovaly dvě čisté šestky. (24:55)

25:03

Angers získalo balon. Rychlý protiútok pohodlně zakončila Američanka Alexis Petersonová. Oddechový čas domácího celku. (24:53)

24:34

Kekelly Elengaová se po útočném doskoku prosadila z levé strany. (24:51)

24:12

Střelecké trápení Králova Pole ukončila Karolína Fadrhonsová. Svůj průnik skrze celou délku palubovky zakončila fantastickými dvěma body. (24:49)

24:01

Jodie Cornelie-Sigmundová proměnila dva trestné hody. (22:49)

23:39

Náskok Angers roste závratným tempem. Přečíslení dvou na jednu zakončila nadvakrát Alexis Petersonová. (22:47)

23:04

Jodie Cornelie-Sigmundová využila výškové převahy a střelou přes hlavu zaskórovala. (22:45)

22:49

Anežka Kopecká a další dalekonosná střela. Opět to nevyšlo. (22:43)

22:23

Brňanky jsou ve třetím dějství stále bez bodu. Po další domácí ztrátě se prosadila z levé strany o desku Kekelly Elengaová. (22:43)

21:49

Zpoza oblouku neuspěla ani Eva Kopecká. (22:41)

21:05

Anežka Kopecká zkoušela po úkroku vzad obtížnou tříbodovou střelu. Skóre se nemění. (22:41)

20:37

Kekelly Elengaová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. Před ní mířila Jodie Cornelie-Sigmundová zpoza perimetru do obruče. (22:41)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (22:40)
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Královo Pole zatím zaostává za favorizovaným Angers prakticky ve všech herních činnostech, a prohrává tak v polovině zápasu o propastných 18 bodů 22:40. Uvidíme, zda se svěřenkyně trenérky Krämerové nadechnou po čtvrthodinové přestávce k lepšímu výkonu, či zda si Francouzky bez komplikací dojdou pro očekávané vítězství.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (22:40)

19:58

Alexis Petersonová těžila z clony Perdriauové. Získala tím dostatek prostoru i času na nekompromisní střelu za tři body. (22:40)

19:49

Angers si jedenáct sekund před koncem poločasu bere ještě jeden time-out. Hosté se radí, kterak sehrát poslední akci. (22:37)

19:24

Cindy Perdriauová se zapisuje do statistik dvěma trestnými hody. (22:37)

19:07

Vůbec poprvé si bere oddechový čas trenérka Angers Aurélie Bonnanová. (22:35)

18:57

Na obou stranách byly v krátkém sledu k vidění neúspěšné tříbodové pokusy. Druhá čtvrtina vstupuje do své poslední minuty. (22:35)

18:16

Soňa Svetlíková převzala přihrávku v pohybu a okamžitě zakončila. (22:35)

18:06

Alexis Petersonová se snažila protancovat skrze trojici protivnic. Byla faulována Hynkovou a proměnila jednu šestku. (20:35)

17:11

Opět sledujeme slabší pasáž, která je plná nepřesností na obou stranách. (20:34)

15:38

Nabala Fofanaová se v krátkém sledu prosazuje podruhé – tentokrát z bezprostřední blízkosti koše. Královo Pole prohrává o 14 bodů a bere si druhý oddechový čas. (20:34)

15:09

Anežka Kopecká nedala trojku. Protiútok Angers zakončila po zpětné přihrávce dvoubodovou střelou Nabala Fofanaová. (20:32)

14:37

Jasmine Baileyová rychle reagovala úspěšným nájezdem na koš. (20:30)

14:25

Anežka Kopecká převzala delší přihrávku a přesnou střelou z velkého úhlu mířila přesně. (20:28)

13:00

Vedení francouzských favoritek je znovu dvojciferné. Autorkou posledních bodů Jodie Cornelie-Sigmundová, jež se nadvakrát prosadila zpod koše. (18:28)

12:18

Leila Lacanová proměnila oba trestné hody. Angers bohužel opět odskakuje. (18:26)

12:06

Petersonová našla přihrávkou na pravou stranu Jasmine Baileyovou a ta trefila trojku. (18:24)

11:29

Jakubcová faulovala a opustila hřiště. Eva Kopecká proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (18:21)

11:26

Ivana Jakubcová selhala při exekuci trestných hodů. Tentokrát za nula! (17:21)

10:37

Skóre druhé čtvrtiny otevřela Anežka Kopecká. Dobře se odpoutala od obránkyně a z otočky mířila přesně. (17:21)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (15:21)

10:00

První čtvrtina skončila. (15:21)

09:44

Tentokrát faulovala Hynková rozběhnutou Ivanu Jakubcovou. Slovenka oba trestné hody proměnila. (15:21)

09:26

Faul Jakubcové potrestala Dominica Hynková ze dvou trestných hodů jedním bodem. (15:19)

08:38

Další šestky, tentokrát na straně Angers. Nejlepší střelkyně prvního vzájemného duelu Leila Lacanová byla neomylná. (14:19)

08:22

Karolína Fadrhonsová dostala nabito před tříbodový oblouk, kde zůstala zcela osamocena. Brňanky se dotahují na rozdíl tří bodů! (14:17)

08:15

Elengaová se provinila nesportovní chybou. Karolína Fadrhonsová tentokrát proměnila jen druhý trestný hod. Brňanky nicméně zůstanou u míče. (11:17)

07:57

Ludmila Dudáčková si vynutila faul. Také ona oba trestné hody proměnila. (10:17)

07:37

S bleskovou reakcí přispěchala na protějším konci hřiště Nabala Fofananová, jež mířila přesně z levé strany. (8:17)

07:26

Karolína Fadrhonsová ze značky trestných hodů rovněž stoprocentní. (8:15)

06:43

Slovenská pivotka ve službách Angers Ivana Jakubcová proměnila dva trestné hody. (6:15)

06:20

Picaultová zůstala zcela osamocena na levém okraji palubovky. Její střela zpoza oblouku byla příliš krátká. (6:13)

05:42

Anežka Kopecká znovu ukrajuje z náskoku francouzského celku. To je ono! (6:13)

05:16

Po týmové poradě se zpod koše prosadila střelou o desku Sofia Pelanderová. Ta se zapsala do statistik ihned po svém nástupu na palubovku. (4:13)

04:53

Alexis Petersonová vypíchla balon Šotolové a zakončila rychlý brejk dalším košem. Marcela Krämerová reaguje prvním oddechovým časem. (2:13)

04:45

Brňanky se zatím trápí v koncovce. Vedení Angers znovu navýšila Kekelly Elengaová. (2:11)

03:57

Anežka Kopecká faulovala Sigmundovou. Ta oba trestné hody proměnila. (2:9)

03:14

Alexis Petersonová se tentokrát dostala ke střele a byla z toho dnešní premiérová trojka. (2:7)

03:05

Série nepřesností pokračuje. Nejprve byla čistě ubráněna Petersonová, následně střílela Galíčková z pravé strany jen do obroučky. (2:4)

02:26

Zítková ani Lacanová při střelách z tříbodové distance neuspěly. Nadále trvá hubené vedení hostujícího celku. (2:4)

01:37

Po brněnské ztrátě přešlo Angers do rychlého protiútoku. Dvěma body ho zakončila Jodie Cornelie-Sigmundová. (2:4)

01:23

Fofanaová zachytila na pravé straně vyšší přihrávku a dopravila balon do koše. (2:2)

00:58

Anežka Kopecká mohla zvýšit vedení. Zpoza oblouku minula. (2:0)

00:27

Kateřina Galíčková se dravě prodrala do koše a otevřela skóre. (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

KP Brno: Dudáčková, Fadrhonsová, Galíčková, Hynková, E. Kopecká, A. Kopecká, Pelanderová, Šotolová, Svetlíková, Vlčková, Zítková
Trenér: Marcela Krämerová

Union Féminine Angers Basket 49: Baileyová, Cornelie-Sigmundová, Elengaová, Fofanaová, Jakubcová, Lacanová, Magronová, Perdriauová, Petersonová, Picaultová
Trenér: Aurélie Bonnanová

Rozhodčí: Eger (AUT), Hodžič (BIH), Müller (FRA).
Hezký středeční podvečer. Basketbalistky KP Brno dnes čeká páté skupinové vystoupení v rámci letošního ročníku Eurocupu. Pokusí se v něm potrápit silně favorizovaný francouzský celek Union Féminine Angers Basket 49.

Brňanky jsou s bilancí 2 výher a 2 porážek na třetím místě tabulky skupiny L o bod právě za Angers. To se po úvodní porážce s Flammes odrazilo k sérii tří vítězství v řadě. Naposledy francouzský celek porazil právě krajanky z Flammes Carolo 84:63. Královo Pole uspělo v polovině listopadu poměrem 58:55 na palubovce chorvatského Dubrovníku.

Moravský celek přišel v domácí soutěži v pátek o sérii sedmi výher v řadě, když prohrál 59:80 v Chomutově. V tabulce je Brno druhé za suverénním USK Praha. Angers se v ligové soutěži vůbec nedaří. S bilancí jediné výhry a čtyř porážek je na předposlední jedenácté pozici.

První vzájemné utkání vyhrálo 2. listopadu Angers doma 89:64. Brňanky dokázaly držet krok jen poločas, který prohrály o tři body. Na domácí palubovce by velkému favoritovi rády zatopily podstatně více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

44:68

KP Tany Brno: Dudáčková, Fadrhonsová, Galíčková, Hynková, E. Kopecká, A. Kopecká, Pelanderová, Šotolová, Svetlíková, Vlčková, Zítková
Tréner: Marcela Krämerová

Tréner: Aurélie Bonnanová

Rozhodca: Eger (AUT), Hodžič (BIH), Müller (FRA)