Ligue 1 McDonald’s

Clermont Foot – Stade Rennes

2:1

koniec (1:0)

11.01.2023, 19:00 • Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand • 18. kolo • Michal Břuchanský cz

Tipsport: 4.28 3.51 1.96

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:09:43)
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13.
Devátý Clermont se vzdálil sestupovému pásmu na jedenáct bodů a záchranářské starosti se ho ve druhé polovině sezony nejspíše týkat nebudou. Rennes zůstalo čtvrté, ale v nejbližších hodinách mu bude hrozit pád o jedno místo níže.
Deset dní po skalpu Lyonu si Clermont vyšlápl také na čtvrté Rennes! Kyei domácím vystřelil vedení v 32. minutě. Přes skvěle organizovanou obranu se hosté dostali až v 74. minutě, jenže místo toho, aby na vyrovnávající gól Kalimuenda navázali dalším tlakem, přišly dvě červené karty. Clermont dvojnásobnou přesilovku proměnil v páté minutě nastavení. Jako žolík zafungoval zkušený záložník Johan Gastien.

90+6

90+5

90+5. Johan GASTIEN - 2:1

90+5

Clermont Foot právě vstřelil branku!
Rozdílový gól v páté nastavené minutě odstartoval v Clermontu nespoutanou radost! Mandandou vyraženou střelu Andriće ze čtrnácti metrů pohotově dorazil do sítě trenérův syn JOHAN GASTIEN.

90+4

Borges roztáhl hru doleva, odkud nepřišel dostatečně kvalitní centr. Wooh bez problémů odkopl míč mimo pokutové území.

90+3

Arthur Theate vystihl trajektorii Gastienovy přihrávky a jako bonus na sobě získal faul vysunutého stopera Caufrieze.

90+2

Mandanda využil dlouhého prvního doteku Neta Borgese a na nějaký čas ukryl míč do své náruče. Další sekundy ukrojil polehávající Theate.

90+1

Nastavuje se 6 minut.

90

Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Muhammed Cham Saračević.

90

ze hřiště odchází Mateusz Wieteska, přichází Florent Ogier.

88

Borgesův centr Andriće nenašel. Chorvatský útočník si odnesl ze souboje s obráncem zraněnou nohu a nejspíše bude zapotřebí další ošetřování.

87

Hra je hodně rozháraná a Clermont se nemůže dostat do nějakého drtivého tlaku. Celkově svůj styl musí hodně změnit, do červených karet se věnoval výhradně bránění.

86

K přímému kopu se těsně před velkým vápnem postavil Sajfeddín Cháwí. Razantní střela levačkou mu proletěla nad břevnem.

85

Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Christopher Wooh.

83

83. Červená karta pro Omariho

83

Rennes bude bránit remízu v devíti lidech! Omariho držení unikajícího Andriće Turpin dodatečně posoudil jako červený faul.