koniec (1:0)

15.01.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • 18. kolo • Pavel Černý cz

Tipsport: 2.2 3.24 3.77

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:12. (22:42:28)
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali také jedné branky. Dlouho se nemohlo AS propracovat do žádné vyložené brankové příležitosti, i když územní převahu fotbalisté římského celku měli. V závěru zápasu však přeci jen Římané skórovali do odkryté obrany, když zafungovala stejná spolupráce jako před první brankou – Abraham poslal míč před poloprázdnou branku, kde ho Paulo Dybala poslal do sítě. Utkání hodně ovlivnila červená karta v první půli, která otupila veškeré snahy hostů o útočení. AS si připisuje další tři body do tabulky a udržuje kontakt se špičkou, když na sedmé příčce ztrácí na druhého pouhé čtyři body. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+3

90+2

Domácí se uchýlili k odkopu míče na levou stranu útočné poloviny, kde sice nikdo z hráčů AS nebyl, ovšem ušetřil se čas.

90+1

Po dalším rohovém kopu stříleli hosté dobře, ale ve skrumáži dobře zasáhl Patrício a udržel si čisté konto.

90

Rozhodčí bude nastavovat ještě 3 minuty.

90

Cristiano Biraghi centroval od rohového praporku, našel opět hlavu Milenkoviće, jehož pokus o kousek netrefil branku.

89

Ze hry odstupují Dybala s Abrahamem, které na závěrečné okamžiky nahrazují Belotti a Solbakken.

87

Po rohovém kopu se však hosté k ničemu zajímavému nedostali, takže stav zůstává neměnný.

86

Barák zadovkou trefil soupeře, od něhož se míč odrazil do autu a uvidíme rohový kop.

85

Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.

84

Benjamin Tahirović signalizuje ruku v pokutovém území od Igora, ale ta byla jednoznačně u těla.

82

82. Paulo DYBALA - 2:0

82

AS Řím právě vstřelil branku! Osvědčená spolupráce opět slavila úspěch. Na pravé straně dostal míč rozběhnutý Tammy Abraham, který okamžitě poslal míč do předbrankového prostoru, kde do odkryté branky zamířil PAULO DYBALA.

81

Maraš Kumbulla se po rohovém kopu dostal k hlavičce, která mířila mimo tři tyče.

80

Obrana Fiorentiny se ocitla pod tlakem a domácím se z toho podařilo vytěžit rohový kop.

79

Tammy Abraham se chtěl prohnat kolem Igora, jemuž se to vůbec nezamlouvalo, takže ho rukama chytil a vysloužil si žlutou kartu.

78

Důrazný Mancini u postranní čáry odvrátil před Kouamém a ještě vybojoval aut pro AS.

77

Argentinský mistr světa rozehrál roh, našel Cristanteho, který ještě hledal někoho před brankou, ale nenašel.

76

Paulo Dybala cpal z pravé strany míč před branku, ale dobrý obranný zákrok soupeře znamená roh pro AS.

74

Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Benjamin Tahirović.

73

Nicolás González se svíjí na zemi po střetu s Bryanem Cristantem.

72

Centrovaný míč skončil v rukavicích Ruie Patrícia. Nešlo o vůbec povedený centr.

71

Christian Kouamé skončil na trávníku po souboji s Mancinim. Uvidíme volný přímý kop hostů.

69

Aktivita se přesunula na kopačky hostujícího celku, ovšem Biraghi na levé straně neudržel míč.

68

Domácí v poklidu kombinují na vlastní obranné polovině. Určitě by však potřebovali přidat ještě jednu branku.

67

Ze hry odstupují Zalewski a Bove, které nahrazují Spinazzola a Matić.

64

Na zeleném pažitu zůstal sedět Nicola Zalewski, který potřebuje lékařské ošetření.

63

Edoardo Bove si počínal příliš tvrdě v souboji s Bonaventurou a sudí tasí další žlutou kartu.

62

Domácí měli k dispozici rohový kop, jenže z něho se jim nic zajímavého vymyslet nepovedlo.

61

Tammy Abraham se dostal do zakončení po chybě hostů v rozehrávce, ale v důležitém okamžiku podklouzl a nemohl tak využít lepší pozice.

60

Hra se opět přesunula na druhou stranu, kde skončil na trávníku Edoardo Bove, ale pokračuje se ve hře.

59

Christian Kouamé se procpal k hlavičce, nicméně nedokázal ji vměstnat mezi tři tyče.

58

Antonín Barák přecházel přes Boveho a povedlo se mu získat výhodu rohového kopu.

57

Hosté se nyní drží na útočné polovině, nicméně obrana římského týmu je pozorná.

55

Oba kohouti jsou naprosto po zásluze potrestáni žlutou kartu – velmi pěkná práce rozhodčího, který nejprve vše s chladnou hlavou vysvětlil a oběma udělil trest. González i Kumbulla si budou muset dávat pozor ve zbytku utkání.

55

Na hřišti vzplály emoce poté, co González skončil na trávníku a soupeř ho úplně zbytečně zvedal.

54

Hosté se dostali do útoku, nicméně střelecký pokus jednoduše zablokovala obrana AS.

53

Aktivita je i nadále poměrně logicky na kopačkách domácího celku, který hraje proti deseti.

51

Domácí kombinují s míčem u kopaček na vlastní polovině, soupeř ani příliš nenapadá.

50

50. Střela do tyče

50

Paulo Dybala unikl obránci, poslal míč na Zekiho Çelika, který prudkou ránu napálil do tyče.

49

Po rohu následoval další, který Biraghi poslal na hlavu Milenkoviće, leč ten branku trefit nedokázal.

48

Po rohovém kopu hlavičkoval Milenković a od Smallinga se míč odrazil na další roh.

48

Centrovaný míč do šestnáctky hlavičkoval Antonín Barák a dezorientovaný Abraham odehrál na rohový kop.

47

Cristante jen za cenu nedovoleného zákroku zastavil nově příchozího Nicoláse Gonzáleze.

46

V poločase ze hry odstupují Jović s Ikoném, které nahrazují Barák a González.

46

Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se dočkali dvou zásadních situací. Nejprve byl po dvou žlutých kartách vyloučen Dodô, což víceméně znamenalo přesun veškeré aktivity na kopačky domácích. V závěru poločasu pak byla přesilovka využita, když se po výborném přiťuknutí od Tammyho Abrahama prosadil Paulo Dybala. Domácí byli po vyloučení jednoznačně aktivnější, ovšem žádné větší příležitosti si kromě branky vytvořit nedokázali. Ve druhém poločase se však dá očekávat podobný průběh jako v závěru první půle s ohledem na poměr sil na hrací ploše. Druhý poločas začne v 21:47.

45+2

45+1

Fotbalisté AS Řím kombinují s míčem u kopaček a zřejmě takto chtějí odehrát celý zbytek poločasu.

45

Nastavovat se budou 2 minuty.

44

Římané kombinují na soupeřově polovině, nicméně momentálně daleko od branky.

43

Christian Kouamé skončil na trávníku po nedovoleném zákroku soupeře. Hosté však dlouho míč neudrželi.

42

I nadále jsou aktivnější domácí hráči, přeci jen soupeř hraje již nějakou dobu o deseti.

40

40. Paulo DYBALA - 1:0

40

AS Řím právě vstřelil branku! Pohledná fotbalová akce posílá domácí do vedení. Tammy Abraham dostal na hrudník centr, který sklepl do druhé vlny, kde se nacházel PAULO DYBALA, jehož volej se zřejmě otřel o bránícího Milenkoviće, což zmátlo Terracciana a ten míč propustil za svá záda.

39

Gianluca Mancini skončil na trávníku po kontaktu s Lukou Jovićem a stěžuje si u rozhodčího.

38

Opět v akci agilní Zalewski, který však tentokrát pouze fauloval Lorenza Venutiho ve snaze dostat se k míči.

37

Standardní situace v podání římského družstva nebyla pro obranu Fiorentiny nijak nebezpečná.

36

Zalewski vybojoval pro svůj celek výhodu rohového kopu po akci z levé strany.

35

Lorenzo Pellegrini dostal míč na kopačku do pokutového území, vypálil z voleje, nicméně branku se mu nepovedlo zaměřit. O ofsajdovou pozici se nejednalo.

34

Domácí kombinují na útočné polovině, nicméně zatím je obrana Fiorentiny hodně pozorná.

33

Centrovaný míč do pokutového území neznamenal nebezpečí, protože sudí pískal nedovolený zákrok hostů.

32

Fiorentina táhla rychlý útok, kde se Ikonému podařilo vybojovat výhodu rohového kopu.

30

Hosté z taktických důvodů vystřídali, načež se jim podařilo naspořit drahocenný čas na útočné polovině.

29

ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Lorenzo Venuti.

27

Nepovedená rozehra ve středu pole znamená autové vhazování pro hráče Fiorentiny, kteří tedy budou hrát hodně dlouhé oslabení.

26

Po rozehrávce volného přímého kopu se k zakončení po Kumbullově hlavičce dostal Smalling, ale branka mu byla hodně malá.

25

Nicola Zalewski je ošetřován na hrací ploše, takže zatím nemůžeme pokračovat v utkání.

24

24. Červená karta

24

Dodô má pro dnešek odpracováno. Za zákrok na Zalewského dostal druhou žlutou kartu, což značí ve výsledku barvu červenou.

23

Domácí se v posledních minutách chopili aktivity a snaží se najít skulinu v obranné formaci Fiorentiny.

22

Nikola Milenković poněkolikáté fauloval Tammyho Abrahama, i když tentokrát to byl souboj tvrdý na obě strany.

21

Amrábat vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti a Rui Patrício měl co dělat, aby míč zkrotil.

19

Domácí se po zmatcích v defenzivě Fiorentiny dostali k zajímavé situaci ve vápně, leč před Abrahamem pohybujícím se ve střelecké pozici dokázal míč odvrátit Milenković.

18

Nepovedené přenesení hry na pravou stranu na Ikoného znamená snadný zisk míče pro AS Řím.

17

Na levé straně už pak Kouamé nedokázal zachytit míč na hrací ploše, takže vhazovat budou domácí.

16

Hosté kombinují s míčem u kopaček, ale hodně daleko od nebezpečné zóny pro Patrícia.

15

Chris Smalling stáhl za dres k zemi Luku Joviće, za což vidí bleskurychlou žlutou kartu z ruky sudího.

13

Zalewski prověřil pozornost brankáře, který míč vyrazil. Následovala ještě střela z nepříliš připravené pozice v podání Manciniho, ale míč mizí na tribuně.

12

Zalewski dobře vystihl úmysl Ikoného, kterému vypíchl míč a následně se ještě nechal čtyřiadvacetiletým Francouzem faulovat.

11

Ani Maraš Kumbulla nemohl rozehrávat v klidu, ale povedlo se mu míč opřít o soupeře, takže z toho je autové vhazování pro AS.

10

Také fotbalisté římského AS mají problémy s rozehrávkou v defenzivě, takže museli zvolit nákop, který pokryl Milenković.

9

Giacomo Bonaventura si příliš předkopl míč a nebyl dostatečně rychlý, takže mu soupeř zavřel cestu a nechal doputovat míč do autu.

8

Nikola Milenković se dostal pod tlak napadajících protihráčů, takže raději poslal míč na brankáře, který odehrál do bezpečí.

7

Edoardo Bove v souboji o míč poslal k zemi Cristiana Biraghiho, což sudí Giua vyhodnotil jako nedovolený zákrok. Následný centr do vápna odvrátil hlavou Maraš Kumbulla.

6

Fiorentina se vrátila ke způsobu hry z úplného počátku utkání a kombinuje pozvolna na polovině hřiště.

5

Centr z volného přímého kopu však žádné nebezpečí pro branku Pietra Terracciana neznamenal.

4

Brazilec Dodô ztratil míč a aby se nehnal Zalewski do otevřené obrany, zastavil ho jen za cenu žluté karty.

4

Volný přímý kop si našel hlavou Bryan Cristante, jenže míč jen lízl , takže nic zásadního nepřišlo, navíc šlo o ofsajd.

3

Domácí se však zmocnili míče a ve středu pole došlo k nedovolenému zákroku na Tammyho Abrahama. Poté následoval další faul, kterým se provinil Ambrábat na kapitána Pellegriniho.

2

Hosté v úvodu drží míč na kopačkách a hledají si cestu, kudy se dostat k soupeřově brance.

1

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Kumbulla – Çelik, Bove, Cristante, Lo. Pellegrini (C), Zalewski – Dybala, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Belotti, Matić, El Shaarawy, Solbakken, Šomurodov, Spinazzola, Viña, Tahirović, Volpato, Keramitsis.
Trenér: José Mourinho

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Amrábat, Duncan – Ikoné, Bonaventura, Kouamé – Jović.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Amatucci, Barák, Bianco, Castrovilli, González, Distefano, Krastev, Ranieri, Olabode Kayode, Terzić, Venuti.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Giua – Bindoni, Prenna.
ACF Fiorentina

Celek z Florencie se nachází na průběžné deváté pozici se ziskem 23 bodů za 6 výher, 5 remíz a 6 porážek při negativním skóre 21:22. V novém roce si Fiorentina připsala nejprve remízu 1:1 na domácí půdě s Monzou, aby následně v dalším domácím utkání porazila nejtěsnějším rozdílem 2:1 Sassuolo, kdy v první nastavené minutě druhého poločasu rozhodl brankou z penalty střídající Argentinec Nicolás González, kterému jen těsně unikl zisk mistrovského titulu na světovém šampionátu, když z nominace musel odstoupit kvůli svalovému zranění tři dny před turnajem.
AS Řím

Římané mají v dosavadním průběhu soutěže na kontě 31 bodů za 9 výher, 4 remízy a 4 prohry se skóre 21:16, což momentálně stačí na 7. příčku se ztrátou šesti bodů na druhé místo. V posledních pěti zápasech AS nevykazuje zrovna nejlepší formu, když dokázalo zvítězit pouze začátkem ledna v domácím utkání s Bolognou. Ovšem ani následná remíza na půdě AC Milán rozhodně není špatným počinem, když Římané prohrávali ještě v 86. minutě 0:2, aby v následující minutě snížil Ibañez a ve třetí minutě nastavení srovnal krok Abraham. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly Paulo Dybala, jehož následuje právě Tammy Abraham se čtyřmi brankami na kontě.
V rámci osmnáctého kola nejvyšší italské soutěže se spolu utkají týmy AS Řím a ACF Fiorentina. Lehkým papírovým favoritem je domácí družstvo, které se v tabulce nachází dvě příčky nad soupeřem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.